Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Јесте лепа а колико треба времена и живаца да се ископа једна добра слика то немате представу,још се шалите као.Слика је потписана тако ,тек после сам видео да није Кесер на слици.Нека постави неко једну лепу слику,а не само ја да постављам слике,већ сам вам сто пута писао!Брукате Самарџића и ПОГЛЕДЕ!Наравно ја сам изузетак!Хармоника
Одговори

Резервни потпуковник Андрија Јевремовић
Кратка биографија:http://www.zlatiborvesti.com/2014/12/08/spomenica-znamenitih-i-zasluznih-zlatiboraca-jevremovic-andrija/

[Слика: jevremovicandrija_300x276.jpg]image post

У линку који сам поставио пише да су партизанске чете опколиле Чајетину 22-ог септембра.Пре бих рекао да је то било 7-8 дана касније.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ипак је овај датум добар.У тексту није поменуто заробљавање Јевремовића од стране партизана крајем октобра 41.Тим потезом благовремено је спречен напан четника на Ужичку републику из правца Чајетине.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Четници 2. Милешевског корпуса са тешким митраљезом.
[Слика: image.jpg]
Одговори

Мајор Милош Глишић,један од првих легализованих четника,заробљен од Немаца 1942. и одведен у Маутхаузен,осуђен на смрт заједно са Дражом и стрељан 16.07.1946.
[Слика: 2004_major_glisic.jpg]

Кондор,ретуширане фотографије.
[Слика: 14947884_1853915361493691_8057072265300717979_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вељко Елез, борац Јахоринског батаљона Романијског корпуса, убијен од комуниста на Лазареву суботу, 28. априла 1945. код Крбљина подно Трескавице

[Слика: IMG_20161114_022027.jpg]
Одговори

Или постављате слике које се понављају милијарду пута или неке шкартове скениране из књига.Ако већ постављате слике,гледајте да објавите нешто што до сада није било на форуму и да је добра резолуција а не овако.По осам хиљада седамсто деведесети и шести пут вам дајем пример како треба да изгледа добра четничка слика,скенирана људски и културно:
Четник Расинског корпуса
[Слика: 572.jpg]
Одговори

(14-11-2016, 03:28 AM)Романија Пише:  Вељко Елез, борац Јахоринског батаљона Романијског корпуса, убијен од комуниста на Лазареву суботу, 28. априла 1945. код Крбљина подно Трескавице

[Слика: IMG_20161114_022027.jpg]

Изгледа да носи Совјетски аутомат.
Одговори

Да, шпагин 41. Не знам откуд им.
Одговори

(14-11-2016, 04:33 PM)Романија Пише:  Да, шпагин 41. Не знам откуд им.
Мислим да су четници заплењивали од Бугара, којима су давали Немци, као ратни плен са Источног фронта.
Одговори

Деда Милутин
[Слика: 14736367_360615640957369_6399784120406245376_n.jpg]
Одговори

Капетан Звонко Вучковић на свадби .Интересантно је да има баш доста слика четничких свадби у Окупираној Србији.Размишљам о томе и некако ми није логично ако знамо да је народ носио тежак терет рата а са друге стране ипак је било могућности за тако нешто као што је свадба на пример.Гледам задњих 25. година колико је мало правих свадби,углавном се то своди на венчање и то је све.Нема народ данас пара за Свадбена весеља.Ми данас имамо велики број људи у 40.тим година живота који нису ступили у брачну заједницу.Самим тим немају ни деце.Долазим до закључка да је наше време горе него што је било за време окупације у 2. Светском рату.Влада бела куга на то мислим,само нам још фале Фашистичке одмазде.
[Слика: Zvonko_Vuckovic_Ratna_biografija_1941_1944_60272.jpg]
Одговори

А како се поставља слика?
Одговори

Идеш на postimg.org па онда choose images
Јбт-е, па ви ни незнате да постављате слике а ја све време мислио да штекате слике.Креза
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 18 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним