Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Или његов двојник? Smile

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

двојник. Нит је Дража изгледао овако, нити је носио шмајсер, нити је имао овакву униформу, браду итд..
Одговори

Капетан Живан Лазовић,командант Смедеревског корпуса стоји у средини у белој кошуљи са дугом косом и брадом.
[Слика: 12190760_10207292258892054_1255529549_o.jpg]
Одговори

Из листа "Коло", бр. 76. од 12. јуна 1943. године:

[Слика: test.png]

Село Заклопача, августа 1944. Пуковник Милош Радојловић (десно) и Стева Чабраја:

[Слика: 1944.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-01-2017, 05:20 PM)Николај Пише:  Из листа "Коло", бр. 76. од 12. јуна 1943. године:

[Слика: test.png]

Село Заклопача, августа 1944. Пуковник Милош Радојловић (десно) и Стева Чабраја:

[Слика: 1944.jpg]
Одлично си то уочио. Иначе Чабраја је био веома популаран због атрактивне вожње, нарочито у кривинама, као и на тркама на ваљцима. Био је члан Бгд. бицикл. клуба Авала, а као радник радио је у једној трговини. У то време најб. бициклиста био је Ђорђе Дрљачић, који је на трци БГД - КГ, постигао време 4 часа и 42 минута.
Одговори

Шта је уочио, па то стоји у опису ове фотографије у Албуму Ср.Четника Д.Михаиловића.
Одговори

(24-01-2017, 02:49 AM)Брада Пише:  Шта је уочио, па то стоји у опису ове фотографије у Албуму Ср.Четника Д.Михаиловића.
Ја, листајући Кола мислио сам за овог Чабрају да нема везе са четницима, заборавио сам на оног из Албума, иако га имам. Николај је то повезао, на то сам мислио.
Одговори

Да не испадне да провоцирам некога!Статистички гледано,без мене остали чланови форума су на овој теми за 12. дана имали,нешто мање од 2.000 прегледа,од када сам ја поново активан у року од 5. дана већ има више од 2.500 хиљаде прегледа.SmileКако Николај рече у једној расправи на другој теми за мене, да сам ја сам направио ових за мало 280.000 прегледа на овој теми,па то је ненормална констатација,без увреде Николај.
Ево још једна :
Ајдачићев побратим Селимир Селко Јовановић
[Слика: image.jpg]
Одговори

У праву си. Кад видим да тебе нема ја избацим неку слику, чисто да нешто продискутујемо. Кад си ти активан не трудим се много јер увек нађеш боље слике од мене.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Хвала на подршци!Волим да постављам слике на овој теми али када ми се за то подсмева власник сајта и његов помоћник Админ. е онда ми је мало тешко то да схватим.
Одговори

Добар си , брате. Не подсмевају ти се они, само се зезају.
Само ти цепај. Smile
Одговори

Живорад М. Илић из села Михајловац код Смедерева, рођен 1919, командант села, погинуо у Осипаоници 1943. од комуниста
[Слика: 15622731_1151216994927133_6793592700451713352_n.jpg]
Ево да и ја поставим неку,да не испадне само Правда постављаКезБајаКреза
Одговори

(26-01-2017, 02:31 PM)Никола002 Пише:  Ево да и ја поставим неку,да не испадне само Правда постављаКезБајаКреза
Хаха. Фора је што је Правда ,раније, поставио идентичну слику са истим описом. Морамо се боље потрудити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 02:37 PM)Живојин Мишић Пише:  
(26-01-2017, 02:31 PM)Никола002 Пише:  Ево да и ја поставим неку,да не испадне само Правда постављаКезБајаКреза
Хаха. Фора је што је Правда ,раније, поставио идентичну слику са истим описом. Морамо се боље потрудити.

КезКезКезКез А па не читам нешто ове прошле поставке

Капетан Милош Куреш, командант билећке бригаде, са браћом Милићевић.
Лежи, Бранко Миличевић Кучара,погинуо 1945. на Зеленгори.
Лијево, Мато Миличевић, командант ситничког батаљона билећке бригаде, убијен у селу Селиштима код Билеће 1949.
Десно, Јоле Миличевић, убијен 1945. у селу Дола код Билеће.

Капетан Милош Куреш је преживио рат, преминуо у Чикагу, 1994. године.
[Слика: 527681_487150764667096_1388328321_n.jpg]
Ево иправка Јок
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним