Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Рекао бих да је иста особа на обе слике. Особа се налази десно на обе слике. Не знам ни сам. Официр на горњој слици мало личи и на Музикравића. слике. Да видимо шта остали кажу.

[Слика: rakocevic.png]



На теми МС одговара на ваша питања, страна 109, постављена је слика Малина Ракочевића.

[Слика: 1503777_10202337992158482_1156339847_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Музикравић, горе десно је Ракочевић.
Одговори

Знам да није Музикравић. Је ли Ракочевић изнад минибацача, поред Мишића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није.
Одговори

(21-04-2017, 12:27 AM)Милослав Самарџић Пише:  Није.

Ово нас већ одавно мучи. Такође, Јордан - Черчил на сликама Гарде.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ко су официри на овој слици?Да није Музикравић први слева?Ако је Музикравић лево онда би требало да је у средини ,до њега Солунски наредник Живота Јанковић у народу познат као "Чика Жиле".
Ови су баш имали браде!Smile
[Слика: 10986846_403335186514916_8039758121027443581_o.jpg]
Одговори

И ја бих рекао да је Музикравић. Вероватно зима 44. - 45.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

https://www.facebook.com/nacionalisti.srb/

На овој страни могу такође да се виде неке занимљиве слике Smile
Одговори

Ђујићеви четници.
[Слика: 172853_501778264079_756729079_6329769_4762477_o.jpg]
Одговори

Мајор Аца Милошевић, командант 2.Шумадијског корпуса.
[Слика: 11666935_10206509936614778_1592496737_n.jpg]
Одговори

Дража и Баћовић у Прањанима,29. маја 1944.
[Слика: Draza_i_Bacovic.jpg]
Одговори

Иза је ген. Трифуновић. Како знаш да је фотографија настала у септембру?

Пре бих рекао крај маја. Тада су Баћовић и Лукачевић слетели у Прањане по повратку из Каира.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

По овој слици сам закључио,овде су спашени Савезнички пилоти на ручку ,највероватније у Прањанима,пошто их има у оволиком броју.Баћовић је и на овој слици исто обучен.Хвала за Трифуновића,неби га препознао.
[Слика: 0013-sl-7.jpg]
Одговори

Правда, ништа лично само мислим да си погрешио. Нека се изјасни неко стручнији.

29. маја је у Прањане слетео британски авион са Војом и Баћовићем. Истог дана обављена је и евакуација савезничких пилота. Последња евакуација из Прањана обављена је у првој половини августа. Баћовић је, у то веме, био уз Независну ГО.

Слика је вероватно настала 29. маја.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним