Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Браво Правда. То сам одмах приметио и зато сам рекао Самарџићу да зумира амблем и постави слику. Мислим да су сад све дилеме решене.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-04-2017, 09:40 AM)Перун Пише:  Браво Правда. То сам одмах приметио и зато сам рекао Самарџићу да зумира амблем и постави слику. Мислим да су сад све дилеме решене.
Да, види се да је амблем другачији.
Одговори

(28-04-2017, 09:01 AM)Pravda Пише:  Слика из истог периода! Г.Трифуновић на овој слици носи сличан амблем као и особа на претходној.
[Слика: 258000_1774681132974_1417691360_31456856_3521122.jpg]

[Слика: 013-_Draza-_Trifunovic-_Djurovic-rucaju.jpg]

Рекао бих да су слике из истог периода, лето 43. У то време Трифуновић је имао 50-ак година. Иако су слике из истог периода Трифуновић на првој изгледа доста старије. Не знам шта рећи... Предајем се па се ви договорите. Имате више знања и искуства.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Остарио је много за годину дана (горња је из 1944, доња из 1943, а она са Италијаном из 1944).
Одговори

(28-04-2017, 07:56 AM)Перун Пише:  Милославе, избаците ону фотографију на којој пилоти ручају, Дража и Ђуровић у вр' софре, десно особа у цивилу (шешир и огрнута блуза). Је ли то Др Оња?

На ову особу сам мислио. Вероватно није Трифуновић чим га нисте потписали.

[Слика: IMG_3045.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-04-2017, 09:09 PM)Перун Пише:  
(28-04-2017, 07:56 AM)Перун Пише:  Милославе, избаците ону фотографију на којој пилоти ручају, Дража и Ђуровић у вр' софре, десно особа у цивилу (шешир и огрнута блуза). Је ли то Др Оња?

На ову особу сам мислио. Вероватно није Трифуновић чим га нисте потписали.

[Слика: IMG_3045.jpg]

Особа десно са шеширом није Трифуновић, јер он седи одмах до Драже у врх софре, што се види и на овој слици, насталој истом приликом.

[Слика: 024-_Draza-i-_Trifunovic-sa-narodom.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Не знам на кога мислите, али на тој слици нема Трифуновића:

[Слика: 020_Saveznici-3_KROP.jpg]upload gambarcertificity.com
Одговори

(29-04-2017, 12:22 AM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам на кога мислите, али на тој слици нема Трифуновића:

[Слика: 020_Saveznici-3_KROP.jpg]upload gambarcertificity.com

Нема га јер се на њој не види због угла сликања, али ту је, то је сликано истом приликом као и ова друга. Сви ликови су исти: Баћовић и Аксентијевић, брадоња са црном капицом, војник изнад Драже...

[Слика: 020_Saveznici-3_KROP.jpg]

[Слика: 024-_Draza-i-_Trifunovic-sa-narodom.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Поручник Душан Ђорић,командант 1. Гружанске бригаде са супругом Јеленом.
Извор:Walter
[Слика: 18052260_1555436454488409_682133865_o.jpg]
Одговори

(29-04-2017, 07:20 AM)Николај Пише:  
(29-04-2017, 12:22 AM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам на кога мислите, али на тој слици нема Трифуновића:

Нема га јер се на њој не види због угла сликања, али ту је, то је сликано истом приликом као и ова друга. Сви ликови су исти: Баћовић и Аксентијевић, брадоња са црном капицом, војник изнад Драже...
Да, истом приликом.
Одговори

[Слика: image.jpg]screenshot windowscertificity.com

Војвода Бранко - Бране Богуновић, помоћник Команданта Динарске Четничке Дивизије и Командант Четничког Корпуса (Пука) Гаврило Принцип који је за вријеме рата углавном држао територију Б.Грахова са околином. Војвода Бране на себи носи украшено свечано одијело које се чувало у Цркви Светог Петра у Д.Тишковцу, а које су прије њега носили знаменити јунаци, устаници и народне вође, Сердар и Војвода Милан Павасовић из устанка 1715. године, и Харамбаша-Војвода Голуб Бабић вођа устаника из 1875.године.
Бране је ово старо, цијењено и престижно одијело добио као српски јунак, за борбеност, храброст и ратничке подвиге и заслуге.
Одговори

Дража и Војвода Божа Јаворски са његовим четницима.Када је ова слика настала и да ли постоји у већој резолуцији?Ако неко има бољи скен ове слике,нека постави овде!Шалим се,ову слику нема ни Г.Милослав Самарџић!Smile
[Слика: kopija.jpg]
Одговори

Је ли између њих Благоје Ковач?

Мај 43.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да Благоје Ковач стоји иза Драже!Дражина верна сенка током целог рата.Дража га је посебно ценио и имао неизмерно поверење у њега.Били су заједно од почетка до самог краја.Требало би нашто више да се напише на форуму о поручнику Благоју Ковачу,човек то заслужује а не сећам се да је о њему писано овде,можда на старом форуму нешто мало.Ако може и нека његова лепа слика из рата.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Nemanja96, 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним