Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Ја не подносим то да се Срби кољу између себе-никако.Мислим да би могао то да урадим неком зликовцу:усташи,балији,шиптару,шваби итд.На крају крајева и мој Деда је у 2. Светском рату заклао Немачког војника.Био је четовођа у 1. или 2. Рачанској бригади-Златиборског корпуса.Извршио је напад на Швабе са својом четом ноћу.Немачки војник који је био на стражи страдао је од ножа мога Деде.Никада се нисам стидео тога али и не величам тај чин.Што се мора-мора се.Такав је четнички начин ратовања.Кад би ми истерали Турке да нам није ножа?Шваба се исто највише плашио ножа и у првом и у другом Светском рату.Цивиле не би могао да убијам никада,ни пушком а камоли ножем.
Одговори

(19-05-2017, 10:46 AM)Pravda Пише:  Ја не подносим то да се Срби кољу између себе-никако.Мислим да би могао то да урадим неком зликовцу:усташи,балији,шиптару,шваби итд.На крају крајева и мој Деда је у 2. Светском рату заклао Немачког војника.Био је четовођа у 1. или 2. Рачанској бригади-Златиборског корпуса.Извршио је напад на Швабе са својом четом ноћу.Немачки војник који је био на стражи страдао је од ножа мога Деде.Никада се нисам стидео тога али и не величам тај чин.Што се мора-мора се.Такав је четнички начин ратовања.Кад би ми истерали Турке да нам није ножа?Шваба се исто највише плашио ножа и у првом и у другом Светском рату.Цивиле не би могао да убијам никада,ни пушком а камоли ножем.

Све си рекао, нема се шта ни додати ни одузети. С тим да ја не подносим то да се Срби уопште убијају између себе. Убиство је, убиство. Клање је само један начин, који нешто више шири страх, али и револт.
Одговори

(18-05-2017, 10:57 PM)Pravda Пише:  На слици са спашеним Америчким пилотима,стрелицом је означен капетан Мика Златановић из Горње Студене на Сувој планини,која се налази 25.км од Ниша.Златановић је био командант 2.батаљона Нишавске бригаде - Чегарског корпуса.
Извор: фејсбук профил-Branislav Vakic-Atila
[Слика: 18301947_1896629250580374_2542643711634203278_n.jpg]
То би требала да је посада Флојда Кофера, Дејл Роџерса итд, који су пали 22. јула.
Иначе је занимљиво да су их обукли као четнике, и камионом провезли кроз Ниш и још нека места.

То је било у оно време кад је Самарџић тврдио да су четници јахали коње, и да није било шансе да Калабић&Цо стигну на време на састанак са Вредеом.
Одговори

(19-05-2017, 10:46 AM)Pravda Пише:  Ја не подносим то да се Срби кољу између себе-никако.Мислим да би могао то да урадим неком зликовцу:усташи,балији,шиптару,шваби итд.На крају крајева и мој Деда је у 2. Светском рату заклао Немачког војника.Био је четовођа у 1. или 2. Рачанској бригади-Златиборског корпуса.Извршио је напад на Швабе са својом четом ноћу.Немачки војник који је био на стражи страдао је од ножа мога Деде.Никада се нисам стидео тога али и не величам тај чин.Што се мора-мора се.Такав је четнички начин ратовања.Кад би ми истерали Турке да нам није ножа?Шваба се исто највише плашио ножа и у првом и у другом Светском рату.Цивиле не би могао да убијам никада,ни пушком а камоли ножем.

Рекао си ми да ти је деда живео у Кремнима. Кремна су припадала Златиборској бригади. Једино ако је он био добровољно са Рачанима.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-05-2017, 12:30 AM)Нке Пише:  
(18-05-2017, 11:58 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:37 PM)Нке Пише:  
(18-05-2017, 11:26 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.

Боље него маршал, зар не? Rolleyes

Овде се ради о регуларној војсци.

За регуларну војску је неопростиво унапређење кољача, као што је и данас неопростиво одобравање његових злочина, по сваку цену.

Написаше ти људи горе да је човек деловао по наређењима и пресудама војног суда.

Не видим у чему је проблем, сем ако ти знаш нешто што ми не знамо.

Ти си адвокат тих људи?

То што су они написали не морам да прихватим здраво за готово.

Да ли ти имаш неки аргумент, осим ситних упадица и руралних провокација'?

Ако је за тебе Козодер човек, за мене није, тако да ја немам проблем.
А ти види шта ћеш.

А јел имаш ти неки аргумент, или попут распаљене комуњаре само идеш унаоколо и вичеш "кољач, кољач"? Rolleyes

Добио си одговор на питање за шта је наредник Козодер добио унапређење, али ми никако да добијемо одговор од тебе кога је све то Миле "заклао" без суда и пресуде, и које је све то злочине починио?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(19-05-2017, 01:22 PM)Перун Пише:  
(19-05-2017, 10:46 AM)Pravda Пише:  Ја не подносим то да се Срби кољу између себе-никако.Мислим да би могао то да урадим неком зликовцу:усташи,балији,шиптару,шваби итд.На крају крајева и мој Деда је у 2. Светском рату заклао Немачког војника.Био је четовођа у 1. или 2. Рачанској бригади-Златиборског корпуса.Извршио је напад на Швабе са својом четом ноћу.Немачки војник који је био на стражи страдао је од ножа мога Деде.Никада се нисам стидео тога али и не величам тај чин.Што се мора-мора се.Такав је четнички начин ратовања.Кад би ми истерали Турке да нам није ножа?Шваба се исто највише плашио ножа и у првом и у другом Светском рату.Цивиле не би могао да убијам никада,ни пушком а камоли ножем.

Рекао си ми да ти је деда живео у Кремнима. Кремна су припадала Златиборској бригади. Једино ако је он био добровољно са Рачанима.
Рођен је у Кремнима а после је са мојом Бабом живео у Зауглинама,то је нешто мало изнад Бајине Баште у подножју Таре.Питао сам Самарџића и рекао ми је да је то био терен 1. и 2. Рачанске бригаде.Причала ми је Баба да је Деда имао толико оружја да је могао батаљон војске да наоружа.Оружје је крио испод пода у кући.
Одговори

(19-05-2017, 09:09 AM)Шумадинац Пише:  [Слика: IMG_2652.jpg]

Детаљ са заклетве у Вујетинцима. Први с лева је велики РОДОЉУБ и НАРЕДНИК МИЛАН КОЗОДЕРА. Први у другом реду је наредник Александар Вујичић (емигрирао, умро у Француској 1996)


Тај први с лева кога величаш не зове се Милан!

Не могу да разумем да то до сад ниси схватио Smile

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

(19-05-2017, 09:34 AM)СРБИН 100% Пише:  [Слика: vucko.nikola.jpg]

Вучко Игњатовић и Никола Бојовић, предратна фотографија.

Никола Бојовић, то је стриц покојног Вука Бојовића ? Живео у Лондону негде после ДСР ?
Одговори

(19-05-2017, 12:00 PM)ватхра Пише:  
(18-05-2017, 10:57 PM)Pravda Пише:  На слици са спашеним Америчким пилотима,стрелицом је означен капетан Мика Златановић из Горње Студене на Сувој планини,која се налази 25.км од Ниша.Златановић је био командант 2.батаљона Нишавске бригаде - Чегарског корпуса.
Извор: фејсбук профил-Branislav Vakic-Atila
[Слика: 18301947_1896629250580374_2542643711634203278_n.jpg]
То би требала да је посада Флојда Кофера, Дејл Роџерса итд, који су пали 22. јула.
Иначе је занимљиво да су их обукли као четнике, и камионом провезли кроз Ниш и још нека места.

То је било у оно време кад је Самарџић тврдио да су четници јахали коње, и да није било шансе да Калабић&Цо стигну на време на састанак са Вредеом.
Којим превозом су Павелићеви изасланици долазили код Тита?
Зар то није мало важније за историју?
И зашто се тиме никада не бавите?
(Додуше, знам зашто, одговор ми није потребан.)
Кроз Ниш пилоти су вероватно ишли у недићевским камионима и пресвучени у недићевце.
Одговори

(19-05-2017, 10:27 AM)luka.luke Пише:  
(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.
Никакво подударање, итд..

Суштина приче је да си ти поистовјетио све кољаче.
Ти изгледа имаш исти однос према свим кољачима, па клали они живину, свиње, стоку, људе-издајнике, људе-цивиле, људе-жене-дјецу-старце, људе-усташе, људе-комунисте, људе-недужне, људе-осуђене на смрт (е требало је још у рату да их можда суде на смрт вјешањем или ел. столицом или стрељањем или да их хватају са соли на репу)
За тебе је сваки кољач пребиловачки кољач, ти нећеш да потражиш разлику. Типично неокомунистичко размишљање.

То је твоја констатација. Мање више ме то не занима.
Можеш да пишеш до сутра..

Мене интересује како је Миле постао наредник и ништа више.
Онај лажни одговор се не важи!
Променисте му идентитет.

Да ли знаш?
Не знаш!

Твој одговор и одговори других је да сам ја комуниста.
То је већ уиграни сценарио. Чим нешто не знате, или вам питање не одговара онда сви у вику.
По систему, један зине а остали као чавке.

Докле то иде, да ми је неко слао поруке да се не расправљам са хрватом.
Као, неко је хрват. Братство и јединство. Боже сачувај.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

Нико од нас не зна, просветли нас бићемо ти захвални.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Члан Нке,
добродошао на форум (по други пут).

Обавеза сваког члана је да прочита правилник.
1. Двојни налози су забрањени (па ти је претходни укинут).
2. За троловање имаш опомену. Ако наставиш да изазиваш инциденте, бићеш (поново!) на одобравању порука.
3. Ни не покушавај да улазиш у даљу расправу по овом питању јер одмах следе ригорозније мере.

Одговори

(19-05-2017, 06:56 PM)Домаћин Пише:  Члан Нке,
добродошао на форум (по други пут).

Обавеза сваког члана је да прочита правилник.
1. Двојни налози су забрањени (па ти је претходни укинут).
2. За троловање имаш опомену. Ако наставиш да изазиваш инциденте, бићеш (поново!) на одобравању порука.
3. Ни не покушавај да улазиш у даљу расправу по овом питању јер одмах следе ригорозније мере.


Боље вас нашао, по шести а не по други путSmile

У реду, нећу изазивати инциденте домаћине!
Бићу добар.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

(19-05-2017, 06:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Којим превозом су Павелићеви изасланици долазили код Тита?
Зар то није мало важније за историју?
И зашто се тиме никада не бавите?
(Додуше, знам зашто, одговор ми није потребан.)
Кроз Ниш пилоти су вероватно ишли у недићевским камионима и пресвучени у недићевце.
Чиме се ја бавим, или било ко други, је његова ствар.
Оно што је битно је квалитет рада.
На мој рад нисте имали примедбе, осим да је ”превише детаљан”, шта год то значило. Или овакве небулозе.

На ваша писањија сам вам већ делимично изнео примедбе, почев од тога да се ради о отвореним фалсификатима, или да су просте измишљотине (попут ове са камионима), селективно биране, итд. Врло широк репертоар разних техника, што додуше и није за похвалу.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним