Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(19-05-2017, 09:54 PM)ватхра Пише:  
(19-05-2017, 06:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Којим превозом су Павелићеви изасланици долазили код Тита?
Зар то није мало важније за историју?
И зашто се тиме никада не бавите?
(Додуше, знам зашто, одговор ми није потребан.)
Кроз Ниш пилоти су вероватно ишли у недићевским камионима и пресвучени у недићевце.
Чиме се ја бавим, или било ко други, је његова ствар.
Оно што је битно је квалитет рада.
На мој рад нисте имали примедбе, осим да је ”превише детаљан”, шта год то значило. Или овакве небулозе.

На ваша писањија сам вам већ делимично изнео примедбе, почев од тога да се ради о отвореним фалсификатима, или да су просте измишљотине (попут ове са камионима), селективно биране, итд. Врло широк репертоар разних техника, што додуше и није за похвалу.
Моја примедба је фундаментална за разумевање догађаја у Другом светском рату: ко је био ко и шта је ко радио. Просто речено, ко су ту били добри, а ко лоши момци. Ко пријатељи, а ко непријатељи. Ко Кучук Алија, ко Карађорђе.
Код Вас је то истумбано и зато сто пута понављате небитан детаљ је ли Нешко ишао до Тополе или не, а не видите фундаменталну причу о аутомобилима који су возили Павелићеве делегате код Тита.
Одговори

Комунисти су четнике називали свакаквим погрдним именима,једно од њих је-Шубараши.Као да нису знали да је у то време шубара исто као и шајкача, била саставни део свакодневне одеће код Српских сељака а могле су се често видети у сред тадашњег Београда.Ове две слике су много јаке,зато их постављам поново -само у црно-белој варијанти.
[Слика: 10359039_403876899750466_3736871925409366855_o_1.jpg]
[Слика: s-l1600njb.jpg]
Одговори

Шубара је национална капа Срба у Великом дијелу Босне. Једноставно, четници у
источној Босни нису ни имали друге капе. Шубара је дио народне ношње. Сви Срби (осми градске господе) су је свакодневно носили.
Одговори

Четник Јаворског корпуса.
[Слика: sl.4.jpg]
Одговори

Поручник Крцо Максимовић, погинуо у Босни.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(21-05-2017, 11:16 AM)Николај Пише:  Поручник Крцо Максимовић, погинуо у Босни.
Хвала!На којој дужности је био?
Одговори

Командир чете у Моравичкој бригади.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Војвода Божо Јаворски и Ђуро Смедеревац.
Извор:Нке
[Слика: DSC03317.jpg]
Одговори

[Слика: Jeromonah_georgije_bojic_dzidza_predratna.png]

Јеромонах Георгије Бојић - Џиџа, командант јадарске бригаде, церског корпуса,
предратна фотографија
Одговори

(23-05-2017, 09:26 AM)Pravda Пише:  Војвода Божо Јаворски и Ђуро Смедеревац.
Извор:Нке
[Слика: DSC03317.jpg]

Где се може наћи биографија Ђуре Смедеревца?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Потпоручник Милић Бошковић и његови пратиоци, на свадби наредника Гојка Ајваза или Хајваза? У селу Врањска?Крајем јануара 1944. Поручник Благоје Ковач води младу под руку.И чича Дража је био у сватовима,Драгиша Васић,капетан Звонко Вучковић,капетан Божа Перовић...
[Слика: scan0025.jpg]
[Слика: 3578555.jpg]
[Слика: Draza_27.jpg]
Одговори

Девер Благоје Ковач.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(24-05-2017, 10:02 AM)Pravda Пише:  Потпоручник Милић Бошковић и његови пратиоци, на свадби наредника Гојка Ајваза или Хајваза? У селу Врањска?Крајем јануара 1944. Поручник Благоје Ковач води младу под руку.И чича Дража је био у сватовима,Драгиша Васић,капетан Звонко Вучковић,капетан Божа Перовић...

Ајваз. Кум Џорџ Мусулин. На последњој слици, скроз лево поред Звонка, мајор Љубиша Терзић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(23-05-2017, 08:14 PM)смедерево Пише:  
(23-05-2017, 09:26 AM)Pravda Пише:  Војвода Божо Јаворски и Ђуро Смедеревац.
Извор:Нке
[Слика: DSC03317.jpg]

Где се може наћи биографија Ђуре Смедеревца?
Што се тиче биографије Ђура Смедеревца,то мало ко зна.41. се појавио са двојицом код Јаворца.Доста је тада долазило добровољаца у тај крај са свих страна.Он се доста уздигао у Организацији.Зна се да је преживео рат и умро негде у Иностранству.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним