Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Четници Љубињске бригаде,Требињског корпуса.
Извор:Вук 92
[Слика: 1269713_10201906486446769_892074757_o.jpg]
Одговори

Мајор Милан Цвјетићанин,командант Босанског корпуса Гаврило Принцип ДЧД
[Слика: cvijetanovic.jpg]
Непознати четник Горске гарде
[Слика: nepoznati_cetnik.jpg]
Одговори

[Слика: dangic.jpg]

Други с лева је мајор Јездимир Дангић
Одговори

(09-07-2017, 09:47 AM)Mario Пише:  Непознати четник Горске гарде
[Слика: nepoznati_cetnik.jpg]
Колико видим био је или поднаредник или наредник.

А он није непознат.
Имао је он и име и презиме,и есто одакел је дожао и своју биографију.
Само ми у овом тренутку не знамо како је гласило његово име и презиме.
Тужан Сирома'

Одлично колорисано,бојаџијо Јок

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Захваљујем се Адрејевићу Smile
Колорисана слика Душана Радовића Кондора,командант Златиборског корпуса
[Слика: Kondor.jpg]
Јовановић Тихомир Карађорђе командир 1. чете 1. Опленачке бригаде
[Слика: Jovanovic_Tihomir_Karadjordje.jpg]
Никола Калабић и мени десно непознати четник,ако неко зна ко је нека напише Smile
[Слика: kalabic_sa_vojnikom.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Чика Дража.
[Слика: big.jpg]
Одговори

[Слика: kap_d._antonovic.png]

Мајор Димитрије Антоновић
Одговори

(10-07-2017, 12:58 AM)Mario Пише:  Никола Калабић и мени десно непознати четник,ако неко зна ко је нека напише Smile
[Слика: kalabic_sa_vojnikom.jpg]

Четник до Калабића носи Томсом М1928 (не М1928А1, види се по задњем нишану).
Било би интересантно знати је ли то аутомат из британске помоћи или из југословенске предратне наруџбине.
Одговори

То је жандармеријски поручник Филип Ајдачић, фотографија је с краја 1942. године.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(10-07-2017, 12:58 AM)Mario Пише:  Колорисана слика Душана Радовића Кондора,командант Златиборског корпуса

Јовановић Тихомир Карађорђе командир 1. чете 1. Опленачке бригаде

Никола Калабић и мени десно непознати четник,ако неко зна ко је нека напише Smile

Кондора си солидно урадио. Али упореди је са овом и видеђеш разлику.

[Слика: 14718829_729807480493148_3932818202123678771_n.jpg]

Тихомир је био командант 1. батаљона Опленачке бригаде. Калабићу си овога пута доста боље урадио браду. Упореди ову и ону са породицом па ћеш видети разлику. Дакле, црна брада са неколико седих длака. На крају рата је имао више седих. По мени, боја руке и лица треба да буде за нијансу тамнија.

Ајдачића си морао да препознаш. Smile



(10-07-2017, 10:54 AM)posmatrač Пише:  Четник до Калабића носи Томсом М1928 (не М1928А1, види се по задњем нишану).
Било би интересантно знати је ли то аутомат из британске помоћи или из југословенске предратне наруџбине.

И мене исто занима. Виђао сам овај Томсон на фотографијама Ајдачићевих четника.



Замолио би некога ко има фотографију срушеног моста у Вишеграду да окачи на овој теми. То је она са натписом који су савезници написали приликом ослобођење октобра 43. Мислим да ју је Романија раније окачио али сад не могу да је пронађем. Унапред хвала.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Чедомир Умковић, Звонко Вучковић, Дража, Бејли, непознати и Крста Кљајић.

[Слика: IMG_3708.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: 20130919132254_210080.jpg]

Ево Перуне, ако си мислио на ову што су фотографисали Немци.
Одговори

Е на ту сам мислио. Одавно сам је видео па сам мало заборавио како изгледа. Хвала.Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не види се слика на овом линку?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Chetniks, 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним