Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Капетан Радомир Нешковић.
Извор:Фејсбук страница-командант Радомир Нешковић
   
Одговори

Напознати официр ЈВуО у Бољанићу 27. децембра 1944. године,приликом евакуације преосталих Америчких пилота.
   
Одговори

Скоро 400.000 прегледа !


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

(05-11-2017, 01:07 PM)Pravda Пише:  Напознати официр ЈВуО у Бољанићу 27. децембра 1944. године,приликом евакуације преосталих Америчких пилота.

Да ли је то Лалићева слика?

Чини се да је нека маглуштина иза, можда је сликано који дан пре, 27. је било ведро, а претходних дана облачно.
Одговори

Слика је од Артура Јибилиана,баш сам хтео данас да додам исправку, ја исто мислим да је слика настала који дан пре евакуације 27. децембра 1944.јер се на слици види права мећава а приликом слетања и полетања авиона мора да буде ведро.
Одговори

Дража и Рајо бањичић ( лево од Драже)-командант Бијељинског среза,септембра 1944.
Г.Самарџићу и овај сет слика сте погрешно потписали у малом Албуму Драже у 200. слика на страни 78.
Цитирам ваш опис слике:Дража са четницима Требавског корпуса у селу Скугрић код Модриче,октобра 1944.Smile
   
Одговори

А што мислиш да није?
Рајо је пратио Дражу тамо.
Одговори

Аха,нисам знао.Извињавам се,ја сам мислио да је сликано на Бањичићевом терену.
Одговори

(07-11-2017, 04:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  А што мислиш да није?
Рајо је пратио Дражу тамо.
Онда нису четници Требавског корпуса на слици него Раја Бањичића,ето то је грешка.

Бранко Ђуричковић четник штабске чете Пуковника Павла Ђуришића.Преживео голготу и емигрирао у Аустралију.
Извор:Трифун Дракулић
   
Одговори

Pozdrav.Ima li gde Bilecana?Znate li gde se moze naci spisak streljanik iz Hercegovine posle 1945.Kao i informacije o nasima koji su nastavili rad na terenu u Hercegovibi posle 1945
Одговори

Дража са гостима на Слави.Са Дражине леве стране су др. Стеван Мољевић,мајор Илија Орељ и поручник Душан Лазаревић.Десно од Драже су наредник Миодраг Козодер,капетан Предраг Раковић.Седи први слева поручник Благоје Ковач.
   
Одговори

Мајор Илија Орељ,др.Александар Аксентијевић,Дража и непознати.Стоји капетан Предраг Раковић
   
Одговори

Стварно на слици десно ми није Лазо Тешановић.Не знам зашто сви потписују ту слику тако.Не вероватна трансформација би била да јесте.
   
Ни на овој слици није Тешановић а потписују га тако.Једино на оном портрету са шубаром јесте.
   

Лазар Тешановић
   
Одговори

Па ако не знаш, питај. Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним