Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Па питао сам.Smile
Одговори

Где си питао?
Одговори

Четник Црногорске бригаде- Пожешког корпуса.
   
Одговори

(12-11-2017, 10:15 PM)Pravda Пише:  Четник Црногорске бригаде- Пожешког корпуса.
Ево је слика у колору Баја
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(01-04-2017, 12:00 PM)Перун Пише:  Драгослав Павловић, Никола Калабић и Негован Арсенијевић на терену Златиборског корпуса, лета 1943. Десно стоји командант корпуса, Душан Радовић Кондор.

[Слика: 043_Oficiri-13.jpg]

Више ми личи на Буцу Константиновића из интендатуре Гарде, због килаже..Smile
Одговори

Четник Горске краљеве гарде Живомир Жика Филиповић из села Влакча код Тополе.Рођен 1919. нестао у Босанској голготи 1945. године
Извор:Милослав Самарџић
   
Одговори

(14-11-2017, 12:16 PM)Pravda Пише:  Четник Горске краљеве гарде Живомир Жика Филиповић из села Влакча код Тополе.Рођен 1919. нестао у Босанској голготи 1945. године
Извор:Милослав Самарџић

Правда,прелепе фотографије налазите и поседујете,ево и ова у колору Smile
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(14-11-2017, 12:16 PM)Pravda Пише:  Четник Горске краљеве гарде Живомир Жика Филиповић из села Влакча код Тополе.Рођен 1919. нестао у Босанској голготи 1945. године
Извор:Милослав Самарџић

Хтео сам да кажем да је у кожној јакни Буца а не Павловић,не знам дал смо се разумели. Чини ми се да сам га видео још на једној фотки са овом јакном,а и има више резона пошто су осим Кондора сви остали на фотографији гардисти..

(14-11-2017, 05:23 PM)Рас Раса Пише:  
(14-11-2017, 12:16 PM)Pravda Пише:  Четник Горске краљеве гарде Живомир Жика Филиповић из села Влакча код Тополе.Рођен 1919. нестао у Босанској голготи 1945. године
Извор:Милослав Самарџић

Хтео сам да кажем да је у кожној јакни Буца а не Павловић,не знам дал смо се разумели. Чини ми се да сам га видео још на једној фотки са овом јакном,а и има више резона пошто су осим Кондора сви остали на фотографији гардисти..

Пермутовах Перуна и Вас у брзини,мислио сам да ми је одговорио на коментар,грешка,извињавам се Smile
Одговори

Хвала Марио!Свака част за колорисање слика!
Одговори

(14-11-2017, 03:28 AM)Рас Раса Пише:  
(01-04-2017, 12:00 PM)Перун Пише:  Драгослав Павловић, Никола Калабић и Негован Арсенијевић на терену Златиборског корпуса, лета 1943. Десно стоји командант корпуса, Душан Радовић Кондор.

[Слика: 043_Oficiri-13.jpg]

Више ми личи на Буцу Константиновића из интендатуре Гарде, због килаже..Smile

Детаљно сам анализирао фотографију. Калабић и Павловић су у то време били у инспекцији трупа. Након посете Златибору прешли су у Ваљевски (не знам за Павловића али Калабић је сигурно ишао).

Упоређивањем ове две фотографије може се закључити да је иста особа у питању. Погледај капут, браду, чизме и све ће ти бити јасно. И још нешто, погледај ко је на челу колоне, кога Кондор гледа и коме салутира. Сигурно не би салутирао Буци поред живог Калабића. Јок


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Где је Павловић на доњој слици? Поред овог са шеширом?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Први у кадру. Одма десно од Дроње. Препознаћеш га по чизмама.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, на тог сам и мислио. Могуће, ту је доста високих официра. Трифуновић, Лалатовић...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(11-11-2017, 12:04 PM)Pravda Пише:  Стварно на слици десно ми није Лазо Тешановић.Не знам зашто сви потписују ту слику тако.Не вероватна трансформација би била да јесте.

Ни на овој слици није Тешановић а потписују га тако.Једино на оном портрету са шубаром јесте.


Лазар Тешановић

Па и није десно, него други с лијева. А на доње двије јесте он колико знам.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним