Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(07-02-2018, 12:19 AM)Вук Сагаш Пише:  Једна од ријетких слика из опкољене Билеће септембра 1944, Припадници Љубињске бригаде Перо Ликић и Перо Јањић са неком дјевојком из Билеће

[Слика: rade2.jpg]
ima li jos koja od Bilecana?.Kakve su u knjizi bilecki cetnici ?Ovo je pred pad Trebinja 4/5 .10.44.Malo ranije.

(07-02-2018, 12:19 AM)Вук Сагаш Пише:  Једна од ријетких слика из опкољене Билеће септембра 1944, Припадници Љубињске бригаде Перо Ликић и Перо Јањић са неком дјевојком из Билеће

[Слика: rade2.jpg]
ima li jos koja od Bilecana?.Kakve su u knjizi bilecki cetnici ?Ovo je pred pad Trebinja 4/5 .10.44.Malo ranije.
Одговори

(07-02-2018, 10:43 AM)Pravda Пише:  Једна мала сугестија!Логичније је кад пишете да прво иду погинули,па онда умрли од тифуса.
Иначе да, али овде су повод били баш тифусари.
Одговори

Група четника са заставом предратне Четничке Организације.Слика је из ратног времена,само не знам одакле су.
Извор:Александар Живановић
[Слика: Aleksandar_Zivanovic.jpg]
Одговори

Светозар Добрашиновић,заменик Војводе Павла Ђуришића,поручује после вађења убијених у Колашинским Луговима:Комунисти ће главама платити ваше животе!!!
Иза Добрашиновића стоји Вук Бећковић (у Смаилагића пољу код Колашина).
[Слика: vuk.jpg]
Одговори

Рез. мајор Светозар Добрашиновић из Горњег Заостра. Током рата заменик Ђуришића. Са њим убијен. Супруга Милена је погинула 1943 године.

[Слика: image.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Бранко Батинић-Буђо, родом из Рогатице. Припадник Љубињске бригаде од љета 1942 до љета 1943.Послије на служби у Требињској бригади. Погинуо у борби са Њемцина октобра 1944. на Волујцу код Требиња.

Слику поклонио породици Ликић из Вођена код Љубиња гдје је била, Команда Љубињске бригаде док је њом командовао Иван Јаничић.

[Слика: rade.jpg]
Одговори

Билећа септембар 1944. Припадници Љубињске бригаде, Илија Тохољ и Радослав Прело(погинуо у опсади)

[Слика: rade5.jpg]
Одговори

Официр ЈВуО на Требави,октобра 1944. године
[Слика: Top_bmp.jpg]
Одговори

[Слика: IMG_6699.jpg]

Јаков Кусовац, мајор Војске Краљевине Југославије, један од највећих јунака 13-јулског устанка, командант битке на Кошћелама у којој је заробљено 700 Италијана док је 80 побијено

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Дража у Брајићима,марта 1944. године
[Слика: PDK-009.png]
Одговори

Херцеговина,март 1943. године
Да ли неко зна где је ова слика настала?Види се Баћовић десно од камиона,чини ми се и Салатић да је поред њега.
[Слика: Hercegovina_Mart_1943.jpg]
Вук Сагаш,да ли можеш да поставиш ову слику у већој резолуцији,ако имаш?
Баш ми треба!
[Слика: vidu_a.jpg]
Одговори

(09-02-2018, 06:42 PM)Pravda Пише:  Дража у Брајићима,марта 1944. године
[Слика: PDK-009.png]

Ко је поред стуба, са брадом?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ја сам мислио да је протојереј Будимир Соколовић,али када сам мало боље погледао слику,рекао бих да није.
Одговори

А није ни у Брајићима, марта 1944. био је у Драгачеву. Или снимак није из марта.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним