Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Нема шансе да су били у Ваљеву.
Одговори

Црква Светог Николе, Дивци.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Погледајте вијенац на звонику, одмах испод металне куполе.
На фотографији из рата вијенац је код углова раван оа онда иде косо горе.
Код цркве у Ваљеву вијенац иде одмах из угла косо горе.
Наравно, можда је некад у међувремену црква рановирана и дјелимично измијењен изглед звоника.
Одговори

Ваљево било пуно Немаца у то време.
Ево нађох на нету поштујући мишљење брата Перуна,слику Цркве Светог Николе у засеоку Рабровица у Дивцима код Ваљева.Личи доста,свака част Перуне.
[Слика: Crkva_Sv._Nikole-_Rabrovica_Divci_14.jpg]
Одговори

(01-05-2018, 04:29 AM)Mario Пише:  Има ли неко ову фотографију Вучка Игњатовића у већој резолуцији? Потребна ми је већа резолуција да би исекао само Вучка па да је бојим Smile
И ако може неко стручнији да ми каже,које су боје ови чинови што се налазе на грудима
[Слика: Screenshot_2.jpg]
Ознаке су биле златножуте боје, можда за нијансицу тамније.
У питању је боја стандардног "златног" ширита.
За подлогу нисам сигуран, али Вучко је био артиљерац, а подлога очигледно није црна, па претпостављам да је СМБ.
Одговори

Није ни Црква у Рабровици,торањ је другачији.Сад сам упоређивао.
Одговори

Мирко Драгин Драгићевић из Пребиловца.
Извор:Миленко Јахура
[Слика: 64650_3072005233285_464125185_n.jpg]
Одговори

(01-05-2018, 07:11 PM)posmatrač Пише:  Ознаке су биле златножуте боје, можда за нијансицу тамније.
У питању је боја стандардног "златног" ширита.
За подлогу нисам сигуран, али Вучко је био артиљерац, а подлога очигледно није црна, па претпостављам да је СМБ.
Захваљујем! Ево финалног резултата Smile
[Слика: vucko_ignjatovic.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(01-05-2018, 07:28 PM)Pravda Пише:  Није ни Црква у Рабровици,торањ је другачији.Сад сам упоређивао.

Црква је страдала у земљотресу па је реконструисана пре 10-ак година. Могуће да је промењен изглед куполе.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Десно на слици је Гојко Ждракановић из Пребиловаца,убијен у Љубовији 1945. од стране Комуниста.
Извор:Миленко Јахура
[Слика: 11043169_10204429525792378_5107826771091328806_o.jpg]
Одговори

Коцић Кристе Велимир из Власотинца,стрељан октобра 1944. године у Пироту.
Извор:Никола Поповић
[Слика: 54933_1523644204226_4216446_o.jpg]
Одговори

(02-05-2018, 07:34 PM)Pravda Пише:  Коцић Кристе Велимир из Власотинца,стрељан октобра 1944. године у Пироту.
Извор:Никола Поповић
[Слика: 54933_1523644204226_4216446_o.jpg]

Које је боје ова кама? И да ли знаш можда детаље око ове кокарде,некако ми је чудна,приви пут видим овакву кокарду

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Требало би да је кама Сребрне боје или тамно златне можда.За кокарду исто мисли да је сребрна боја.
Одговори

[Слика: 1944.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним