Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

То је Палошевић, лево, на 2,42. Немам ни ту ни ону на 1,42. Сигурно су Бејлијеви снимци.
Одговори

Мени овај на 1:42 личи на Калабића.
Одговори

Ово на 1,42 исти Милорад Поповић.
Одговори

(18-01-2014, 07:50 PM)Вукашин Петковић Пише:  Мени овај на 1:42 личи на Калабића.
Могуће, пратио је Дражу у Црну Гору.
Одговори

Мршав ми је нешто за Калабића.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

[Слика: djeneral.jpg]
Одговори

Калабић 100%, свака ти част!
И ти би омршавио да одеш пешке до Црне Горе. Smile
А изгледа да је ово ипак лето 1942, тј. није сликао Бејли, већ је понео слику тамо - он или неки други Енглез.
Одговори

(18-08-2013, 08:56 AM)четнички курир Пише:  
(18-08-2013, 02:14 AM)Зоран Недељковић Пише:  Самарџићу, књига Ожиљци и опомене I, стр 294 - Александар Николић, кога смо у Штабној чети звали Саша Бундева, био је дугогодишњи селектор кошаркашке репрезентације... -
Мада по сличности то је највише, са оне прве слике-стоји, други с десна.
Значи Аца Николић је младић у светлој блузи,стоји други с десна. Владе Дивац и остали великани Српске кошарке су предлагали у јавности да Београдска Арена добије име по Аци Николићу. Сада капирам зашто нису успели![Слика: soldiers2.jpg]
screen capture software

Где је сликана ова слика и која је година у питању?
Пошто проф. Николић је негде од 1944 па до 1945 био припадник Југословенске Армије. Врло могуће да је мобилисан пред Сремски фронт.
Одговори

(19-01-2014, 12:11 AM)Милослав Самарџић Пише:  Калабић 100%, свака ти част!
И ти би омршавио да одеш пешке до Црне Горе. Smile
А изгледа да је ово ипак лето 1942, тј. није сликао Бејли, већ је понео слику тамо - он или неки други Енглез.

Хвала на појашњењу Smile

Штета што је немамо у дигиталном формату, слика је одлична, посебно са гусларом у првом плану.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(19-01-2014, 07:08 AM)Мргуд Пише:  
(18-08-2013, 08:56 AM)четнички курир Пише:  
(18-08-2013, 02:14 AM)Зоран Недељковић Пише:  Самарџићу, књига Ожиљци и опомене I, стр 294 - Александар Николић, кога смо у Штабној чети звали Саша Бундева, био је дугогодишњи селектор кошаркашке репрезентације... -
Мада по сличности то је највише, са оне прве слике-стоји, други с десна.
Значи Аца Николић је младић у светлој блузи,стоји други с десна. Владе Дивац и остали великани Српске кошарке су предлагали у јавности да Београдска Арена добије име по Аци Николићу. Сада капирам зашто нису успели![Слика: soldiers2.jpg]
screen capture software

Где је сликана ова слика и која је година у питању?
Пошто проф. Николић је негде од 1944 па до 1945 био припадник Југословенске Армије. Врло могуће да је мобилисан пред Сремски фронт.
Лето 44, ко зна где, били су у покрету. Он је мобилисан кад су други емигрирали, негде у октобру 1944.
Одговори

(19-01-2014, 03:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-01-2014, 07:08 AM)Мргуд Пише:  
(18-08-2013, 08:56 AM)четнички курир Пише:  
(18-08-2013, 02:14 AM)Зоран Недељковић Пише:  Самарџићу, књига Ожиљци и опомене I, стр 294 - Александар Николић, кога смо у Штабној чети звали Саша Бундева, био је дугогодишњи селектор кошаркашке репрезентације... -
Мада по сличности то је највише, са оне прве слике-стоји, други с десна.
Значи Аца Николић је младић у светлој блузи,стоји други с десна. Владе Дивац и остали великани Српске кошарке су предлагали у јавности да Београдска Арена добије име по Аци Николићу. Сада капирам зашто нису успели![Слика: soldiers2.jpg]
screen capture software

Где је сликана ова слика и која је година у питању?
Пошто проф. Николић је негде од 1944 па до 1945 био припадник Југословенске Армије. Врло могуће да је мобилисан пред Сремски фронт.
Лето 44, ко зна где, били су у покрету. Он је мобилисан кад су други емигрирали, негде у октобру 1944.

Отац му је био најбогатији човек у Брчком, пола града је било његово, као први и једини аутомобил. Ацу је добио у 62 години. Аца је ишао у бгд. гимназију Краљ Александар, а по очевој замисли требао је да иде на Војну академију.
Одговори

[Слика: 1526309_10203284327454859_1297693541_n.jpg]
Непознати
Одговори

Зна ли се из које је јединице ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Други с лијева је војвода Ђедо Ђекић, а трећи с десна вјероватно Божо Јаворац.
[Слика: ------------------------.jpg]


Село Рашковићи код Книна, 10. јун 1943. Горњи ред, с лијева на десно: Дане Драгишић, Живко Лукић, Богдан Вугоња, Душан Ђумић, Лазо Баук, Милан Зорић, Раде Драгишић, Ђуро Драгишић, Владе Драгишић, Милан Драгишић.
Доњи ред, с лијева на десно: Петар Бабић, Војвода Ђедо Декић, Војвода Момчило Ђујић, Пајо Грубор, Ђоко Марић, Драган Грубор, Душан Баук, Дмитар Драгишић, Милан Мишчевић.
[Слика: -10--1943---------------.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним