Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oko Magazin: Nad Kraljevom živa vatra seva - od koalicije do rata četnika i partizana
#57

Вама свака част Г. Самарџићу!Имам само једну малу замерку!На теми најлепше четничке слике нисте објавили ни једну слику годинама.Ја се уби копајући по нету,верујте ми да сам жељан неких ваших ексклузивних слика!Smile
Одговори
#58

Милоше, и ти си врло активан по питању ратних фотографија. Колика је твоја колекција (оригинали+скенови)?
Одговори
#59

(19-07-2020, 12:24 AM)Sima Пише:  
(18-07-2020, 11:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-07-2020, 09:16 PM)Александар Динчић Пише:  
(18-07-2020, 09:06 PM)luka.luke Пише:  Нећеш нам ваљда свима на овом свијету оргинале показивати. Ако их не скриваш, него обкављујеш не постоји проблем.

Па не може да нам их више показује, јер колико сам схватио, предао их је Војном музеју. То јест - поклонио.
Више није сопственик, мада у Закону о културним добрима, постоји један део који каже, да по изричитом тражењу (захтеву) сопственика, може уступљени или поклоњени предмет (тј. културно добро) бити власништво и сопственика и институције којој уступа или покања. И зато Милослав каже да његову колекцију, која је некада припадала Аци Симићу (а он је откупио), потписују са: Војни музеј+Милослав Самарџић. То се папирима правно регулише приликом сачињавања уговора о поклону.
Барем се ја надам да је тако одрађено.
Тако је. Додуше нисмо ништа потписивали, него усмено. Свако може да оде тамо и да их узме бесплатно. Нисам однео само те, бего укупно 1.000, систематизовано по корпусима, онда формације - све корпусе, и потписе ко је на којој слици.
А од њих сам добио 1.000 скенова четничких слика које они имају (скенирано на оном немачком скенеру). На доста њих није се знало ко су, па сам уписао шта сам знао.
Jel ovde ima slika Kolubarske brigade Valjevskog korpusa?
http://www.pogledi.rs/album-djenerala-draze/
Нема.
Одговори
#60

Свака част,скроз поштено.Штета,што институције нису раније,ни сада,препознале тренутак мислим да би са мало ангажовања сваки локални музеј имао завидну колекцију.
Мада често је питање вредности слика на којима су "анонимни"борци,ево на пар фб страниц,па и на овим већим купујем-продајем варијантама,мале су цене,а опет ко воли то је велика вредност.
Одговори
#61

(19-07-2020, 11:07 AM)Александар Динчић Пише:  Милоше, и ти си врло активан по питању ратних фотографија. Колика је твоја колекција (оригинали+скенови)?

Оригинала имам око 8000. хиљада,још око 2000. хиљаде лошије скенираних то је 10.000 хиљада слика за десет година свакодневног рада.На прим. онај твој диск што си ми послао ми се покварио,тако да би са тим сликама имао још више,није лоше са обзиром да нисам имао приступ ни једном Музеју.Много слика вредних сам набавио,преко нета из страних извора.
Одговори
#62

(19-07-2020, 12:47 PM)Милош Шарац Пише:  Оригинала имам око 8000. хиљада,

Шок
Одговори
#63

8000 у којој форми?У форми оригиналних слика из 40-тих?
Одговори
#64

Уколико је стварно човек прикупио 8000 фотографија на оригиналном папиру онда му треба скинути капу.
Одговори
#65

Искрено,сумњам,па то му дође 8 албума по 1000 фотки.Ако јесте,свака част,браво.
Одговори
#66

8. Хиљада скенова!Знам неколико колекционара који имају по неколико хиљада слика у оригиналу,на оригинал папиру.

(19-07-2020, 07:17 PM)РежисерСтари Пише:  Искрено,сумњам,па то му дође 8 албума по 1000 фотки.Ако јесте,свака част,браво.

Штета што ниси пратио тему најлепше четничке слике од почетка!За тачно седам година и на теми ко је особа са слике,свеукупно објавио сам бар 3. хиљаде слика!Многе су лосе резолуције,али ја их набављам у оригинал резолуцији.
Одговори
#67

(19-07-2020, 07:37 PM)Милош Шарац Пише:  8. Хиљада скенова!Знам неколико колекционара који имају по неколико хиљада слика у оригиналу,на оригинал папиру.

Скен није оригинал. То је скен. Ипак, и 8000 скенираних фотографија је одлична колекција.
Одговори
#68

Велика је разлика скенирана слика,и оригинал,ипак како год свака част.Одлично.
Одговори
#69

Мислио сам на оригинал скенове-слике скениране у фото шопу.Ко је спомињао оригинале?Ја нисам.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним