Оцена Теме:
  • 8 Гласов(а) - 4.5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Са Јутјуб канала ''Погледи''
#99

(20-08-2021, 10:57 PM)Милош Шарац Пише:  Да ли је она слика где четници играју коло,настала након ослобођења Вишеграда?Каква слика!!!Исто из Ослобођеног Вишеграда она слика где колона четника иде главном улицом,а десно од њих лежи мртав усташа!
Хармоника

Из те серије је, треба да је тада настала.
Одговори

Може ли неко да постави ту слику са улице незамагљену?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Одговори

Зар није дивизија брандебург учествовала у априлском рату?
Одговори

(28-08-2021, 08:31 AM)пек. Пише:  Зар није дивизија брандебург учествовала у априлском рату?

Јесте, на Сипском каналу, а априла 1942. први пут у герилском рату.
Одговори

Тад је то ваљда био пук, касније су "нарасли" до дивизије.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(28-08-2021, 09:46 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-08-2021, 08:31 AM)пек. Пише:  Зар није дивизија брандебург учествовала у априлском рату?

Јесте, на Сипском каналу, а априла 1942. први пут у герилском рату.

Раније, у фебруару 1942. г, када са једном четом из 717. дивизије траже Дражу на Руднику.
Одговори

(20-08-2021, 10:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  

Што се тиче Коче Поповића ево једне ангдоте које се сећамо из детињства јер деца увек слушају шта старији причају и то оставља трага хтели ми то или не.

Наиме у неком друштву причаше човек који је био 'апшен за време Краљевине и који беше у групи по'апшених из разних разлога, продавало се тамо где није смело, разни ситни прекршаји итд., а неки официр жандармерије је ишао од једног до другог у пратњи записничара који је све бележио.

Човек се живо сећа да је Коча Поповић био у његовој близини у том реду постројених, цео предратни Београд га је знао као и његовог оца, био је елегантно обучен и сведок не зна због чега је исти био ухапшен, да ли као комуниста или неки галамџија надреалиста, јер тих салонских левичара из Париза је био пун тадашњи Београд.

Међутим!

Живо се сећа да се Коча осорно издирао на жандармеријског службеника и сећа се његових речи упућених истом:

"Ко сте ви? Знате ли ви ко сам ја? Постава мога одела вреди више од целе ваше униформе"!

Ето и то око поставе Кочиног одела је нами остало у сећању, само тек да се зна какав је то био човек!

Наравно, Коча је био одмах пуштен док су остали у'апшени задржани да свако добије по заслузи!

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан...шта'ш....

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Ново на Јутјуб каналу Погледи:
НАЈВЕЋЕ АКЦИЈЕ ПРОТИВ НЕМАЦА - ГРУПА ГОРДОН
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Ново на Јутјуб каналу Погледи:
ПРОГНАНИ - цели филм
Судбина четника на крају и после рата.
Верујем да је ово наш најуметничкији филм. Има мало података, само основно, више се заснива на емоцијама.
Одговори

Ново на Јутјуб каналу ''Погледи''
ВОЈВОДА ЂУЈИЋ - ЦЕО ФИЛМ
Одговори


https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Ново на Јутјуб каналу ''Погледи'':
ПАРТИЗАНИ ПРОТИВ ЧЕТНИКА - БИТКА ЗА СРБИЈУ 1944.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним