![[Слика: IMG-0943.jpg]](https://i.postimg.cc/65hdsBXr/IMG-0943.jpg)
Попов поток, о Покрову Пресвете Богородице, Лета Господњег 2023.
Сада већ традиционално, и овог 14. октобра одржан је парастос војницима Јеличког четничког одреда Југословенске војске који су, на челу са својим командантом поручником Јованом Бојовићем, изгинули у најжешћој борби код Ратарске школе током опсаде Краљева у ноћи 14/15. октобра 1941. године, као и цивилима који су настрадали у немачким и комунистичким злочинима каснијих година.
У позадини фотографије, где видимо растиње које се данас већ може назвати и шумом, налази се Попов поток, који је истовремено трострука масовна гробница. У њој су четници који су страдали 1941. године, цивили које су побили Немци током рата, као и цивили које су побили комунисти након тзв. "ослобођења". Заједничко за све те људе је једно - били су сви, од првог до последњег, верни својој војсци, којом је командовао ђенерал Михаиловић и верни свом краљу Петру Другом Карађорђевићу.
Оно што радује је скоро дупло већи број присутних него прошле године, добрим делом потомака настрадалих. Значи да се нечији вишегодишњи рад и труд ипак полако исплаћује и да се свест потомака и национално свесног народа ипак буди.
Оно што не радује је непромењен однос представника власти и локалне самоуправе према овим жртвама.
Ту не бих превише дужио, заиста је много пута писано о тим појавама и проблемима овде на форуму, али бих цитирао завршне речи данашњег говорника: "ДОК КРУНЕ НЕМА - НАПРЕТКА НЕМА!"
Догодине, у име Бога, у још већем броју на истом месту!