(10-02-2024, 10:34 PM)Boki Пише: Имао бих за вас питање за људе који добро познају теологију. Наиме мој кум којем сам крстио дете је ђакон СПЦ и званично није разведен јер његова жена одбија да потпише развод, али живе већ годинама одвојено. Решио је да нађе себи нову девојку и тренитно се дописује са мојом бившом девојком. Мени је речено да ако се деси нешто међу њима је канонски грех и да ће сносити обоје последице. Ја сам упозорио моју бившу да постоје последице за такво понашање, међутим она се не обазире на то а ни он јер је већ био одбијен од друге жене. Иначе обоје су и родитељи. Да ли би сте ми могли тачно рећи какве они последице могу да имају, односно какав је став цркве по том питању, јер моја бивша одговара да је Бог љубав и да други не треба да се мешају у то.
Док ти ође један "теолог" из Краљева не јави,
Ми ћемо ти објаснити ситуацију и дати савет.
Ми би да прозборимо о новим младим"секси" привлачним а уједно модерним Свештеницима савремених схватања и технологија.
Оно што ћу ти рећи ако удараш на морал и "грех" ту ти не могу помоћи.
Млади свештеници су згодни, лепи, пуни пара па пошто су и они од крви и меса и њихове ћелије садрже тестостерон и сперматозоиде и имају као сваки нормалан и функционалан човек потребу за љубављу, сексом, женом к припадањем и дељењем емоција.
Твој Попа није грешан.Човек хоћe папирима да се разведе али попадија бивша не жели јер губи привилегије.
Као сваки мушкарац себи је пронашао сроднз душу у твојој другарици. Лепо се слажу. Љубав се рађа.
Свештенику је лепо. Девојци је лепо. Тамо где се рађа љубав треба пустити да се роди. Папири ће се решити. Бирократија ће се решити.
Да ли је свештеник испуњен новом љубављу ЈЕСТЕ!
Да ли је девојка нова испуњена новом љубављу ЈЕСТЕ!
Да ли има нешто лепше од љубави на свету? НЕМА!
А, ти Боки, тражи другу девојку, и уживај у љубави. Има девојака колико хоћеш. Ако гајиш љубомору грдно можеш пострадати. Љубомора је најјгора емоција, која рађа најгори вид беса. Људи који су љубоморни на бившег љубавног партнера што су се снашли и нашли другог партнера, тешко пострадају јер им се роди бес и онда могу свашта углавном лоше да ураде.
Боки,мој савет, нађи ти другу девојку. Има их колико хоћеш. Сигурно заслужујеш боље. Потруди се. Мани се љубоморе и прошлости. Гледај напред и смувај неку нову девојку.