Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(08-10-2018, 08:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Сви ових дана помињу 5. октобар 2.000...
Али 5. октобра 1991. први пут је дошао у Србију престолонаследник Александар Карађорђевић.
Ко је био главни домаћин и организатор овог дочека?
Тада потпуно непозната личност, касније итекако позната.

Сећам се тога. Народ је био одушевљен његовим доласком.
Војислав Коштуница ?
Одговори

Није Коштуница, престолонаследника је дочекало лице са будућих потерница...
Циљ ових питања је да се види ко је водио ствари око монархије и опозиције.
Одговори

Ајде реци ко је. Био сам ту, али сам тотално то заборавио. Ова клинарија нема појма о томе.
Одговори

"Гишка" ?
Одговори

Гишка је већ био у неком бољем свету. Пусти човека да напише.
Одговори

(08-10-2018, 11:16 PM)Бенито Пише:  Ајде реци ко је. Био сам ту, али сам тотално то заборавио. Ова клинарија нема појма о томе.

Владимир Беба Поповић.
Одговори

Да ли је могуће? Тога се уопште не сећам. Шта мислиш ко је то насочио? Остало ми је у сећању да су Британци последњи увели санкције Србији. Да ли је то ишло преко британске амбасаде? Мислим на немештење Бебе.
Одговори

Немам појма. И ја сам тек сад сазнао. И видео сам на неким снимку на Јутјубу.
Тад сам био у неком одбору за дочек, једни месец дана пре доласка, али само на једном састанку, јер је била маса комуниста ту. Одмах сам написао чланак о томе и више ме нису ни звали.
Одговори

И треће питање из трилинга о Словенцима:
Овај историчар, доктор наука и "паризлија", био је највише рангирано цивилно лице Југословенске војске на подручју Словеније за време Другог светског рата. Хапсили су га Италијани још 1942. године, али се извукао. Немци су га ухватили 1944. године, а умро је у концентрационом логору само пар дана пре него што је завршен ДСР у Европи.
Како се звао овај заборављени Словенац?
Одговори

Др Антон Крошл.
Не знам шта је овде било тешко.Читај
Може даље ко хоће.
Одговори

(09-10-2018, 09:59 PM)Милослав Самарџић Пише:  Немам појма. И ја сам тек сад сазнао. И видео сам на неким снимку на Јутјубу.

Морао је он да буде домаћин, из простог разлога што је радио као келнер у Бечу. Smile
Дај неки линк. Хтео бих да видим Бебу док је био млад. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(11-10-2018, 09:56 AM)Vlad Alekš Пише:  
(09-10-2018, 09:59 PM)Милослав Самарџић Пише:  Немам појма. И ја сам тек сад сазнао. И видео сам на неким снимку на Јутјубу.

Морао је он да буде домаћин, из простог разлога што је радио као келнер у Бечу. Smile
Дај неки линк. Хтео бих да видим Бебу док је био млад. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=Wl0khLjVtqw

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

- Где је гроб Јове Курсуле?
- Ко је творац пароле ''Србија је вечна док су јој деца верна''?
Одговори

Крај цркве у селу Цветке,
Др Слободан М. Драшковић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним