Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Како није било? Наравно, они су добили чинове током рата и постали официри, па постали команданти бригада, али било их је доста који су пре рата били подофицири.
Одговори

(03-02-2019, 04:18 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(03-02-2019, 09:21 AM)Перун Пише:  Дакле, не може се рећи да рез. подофицири у КЈ нису били довољно увежбани за обављање старешинских дужности у рату.

Крагујевац, у ЈВуО врло је био чест случај да су и самим бригадама командовали старешине које су у рат ушле са чином наредника. Таквих примера имаш на стотине и о томе не треба трошити много речи.

Е пријатељу, да застанемо мало. Рекох ти јуче све што сам имао. Само будалетина прве категорије може да дозволи подофициру да командује бригадом.Ако је тога било у ЈВуО, не знам шта да кажем.

И Карађорђе је био подофицир. Smile
У почетку.
А с друге стране, био је онај капетан Ђорђевић овде, који је бежао чим се запуца, па су му узели бригаду.
Одговори

(03-02-2019, 01:47 PM)Бенито Пише:  
(02-02-2019, 10:36 PM)Бенито Пише:  Често се у задње време у нашим медијима помиње како је Коџа Милош увео " окућје", односно да се сељаци не могу задужити толико да му повереник може на име дуга може одузети кућу и најосновније окућје где може гајити храну да прехрани своју породицу. То је Коџа Милош унео и у законе, па су то поштовали и они српски законописци који су дошли после њега. Ово је, иначе, један од најважнијих закона у модерној Србији, који је умногоме обликовао српску модерну историју.
Питање:
Ко је укинуо закон о " окућју" другачијим законским актима, који су ову важну традицију избацили из српске свести?

Комунисти, ко би друго.
Одговори

(03-02-2019, 04:18 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(03-02-2019, 09:21 AM)Перун Пише:  Дакле, не може се рећи да рез. подофицири у КЈ нису били довољно увежбани за обављање старешинских дужности у рату.

Крагујевац, у ЈВуО врло је био чест случај да су и самим бригадама командовали старешине које су у рат ушле са чином наредника. Таквих примера имаш на стотине и о томе не треба трошити много речи.

Е пријатељу, да застанемо мало. Рекох ти јуче све што сам имао. Само будалетина прве категорије може да дозволи подофициру да командује бригадом.Ако је тога било у ЈВуО, не знам шта да кажем.

Имаш тему Формација ЈВ крајем 43. па се сам увери:

http://www.pogledi.rs/formacija-jugoslov...43-godine/

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-02-2019, 05:02 PM)Перун Пише:  Е пријатељу, да застанемо мало. Рекох ти јуче све што сам имао. Само будалетина прве категорије може да дозволи подофициру да командује бригадом.Ако је тога било у ЈВуО, не знам шта да кажем.

Имаш тему Формација ЈВ крајем 43. па се сам увери:

http://www.pogledi.rs/formacija-jugoslov...43-godine/
[/quote]

Листао до пола, нигде ниједан командант бригаде није подофицир, чак сам само у два корпуса нашао нареднике као команданте батаљона а и то није нормално у нормалним условима, али пошто нису били нормални,ето и то је могуће.А са којим су чином улазили у рат, не пише. Стојим при свему што сам написао јуче о комадовању.


Господин Самарџић и господин Бенито могу да питају пуковника Крсмановића да ли сам дезинформисао било кога било чиме што сам написао.
Одговори

(03-02-2019, 04:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2019, 04:18 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(03-02-2019, 09:21 AM)Перун Пише:  Дакле, не може се рећи да рез. подофицири у КЈ нису били довољно увежбани за обављање старешинских дужности у рату.

Крагујевац, у ЈВуО врло је био чест случај да су и самим бригадама командовали старешине које су у рат ушле са чином наредника. Таквих примера имаш на стотине и о томе не треба трошити много речи.

Е пријатељу, да застанемо мало. Рекох ти јуче све што сам имао. Само будалетина прве категорије може да дозволи подофициру да командује бригадом.Ако је тога било у ЈВуО, не знам шта да кажем.

И Карађорђе је био подофицир. Smile
У почетку.
А с друге стране, био је онај капетан Ђорђевић овде, који је бежао чим се запуца, па су му узели бригаду.
Цвијетин Тодић је био један од најбољих команданата корпуса, без обзира што је пре рата био подофицир.
Што се тиче команданата бригада, било је низ одличних команданата који су пре рата били подофицири. Са друге стране, не само што су се неки официри показали као кукавице на фронту, него добар број њих се није ни придружио четницима упркос апелима, молбама, па и претњама, које су им слали из команди корпуса, или још раније из команди одреда.
Али, сваки рат покаже те врсте слабости, јер у мирнодопско време увек буде каријериста који успеју да се докопају официрских чинова, а у рату покажу да их нису достојни.
Одговори

(03-02-2019, 05:14 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(03-02-2019, 05:02 PM)Перун Пише:  Е пријатељу, да застанемо мало. Рекох ти јуче све што сам имао. Само будалетина прве категорије може да дозволи подофициру да командује бригадом.Ако је тога било у ЈВуО, не знам шта да кажем.

Имаш тему Формација ЈВ крајем 43. па се сам увери:

http://www.pogledi.rs/formacija-jugoslov...43-godine/

Листао до пола, нигде ниједан командант бригаде није подофицир, чак сам само у два корпуса нашао нареднике као команданте батаљона а и то није нормално у нормалним условима, али пошто нису били нормални,ето и то је могуће.А са којим су чином улазили у рат, не пише. Стојим при свему што сам написао јуче о комадовању.


Господин Самарџић и господин Бенито могу да питају пуковника Крсмановића да ли сам дезинформисао било кога било чиме што сам написао.
[/quote]

Шта је тај ппор. био пред почетак рата? Кад је унапређен у официрски чин?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-02-2019, 05:17 PM)Бенито Пише:  
(03-02-2019, 04:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2019, 04:18 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(03-02-2019, 09:21 AM)Перун Пише:  Дакле, не може се рећи да рез. подофицири у КЈ нису били довољно увежбани за обављање старешинских дужности у рату.

Крагујевац, у ЈВуО врло је био чест случај да су и самим бригадама командовали старешине које су у рат ушле са чином наредника. Таквих примера имаш на стотине и о томе не треба трошити много речи.

Е пријатељу, да застанемо мало. Рекох ти јуче све што сам имао. Само будалетина прве категорије може да дозволи подофициру да командује бригадом.Ако је тога било у ЈВуО, не знам шта да кажем.

И Карађорђе је био подофицир. Smile
У почетку.
А с друге стране, био је онај капетан Ђорђевић овде, који је бежао чим се запуца, па су му узели бригаду.
Цвијетин Тодић је био један од најбољих команданата корпуса, без обзира што је пре рата био подофицир.
Што се тиче команданата бригада, било је низ одличних команданата који су пре рата били подофицири. Са друге стране, не само што су се неки официри показали као кукавице на фронту, него добар број њих се није ни придружио четницима упркос апелима, молбама, па и претњама, које су им слали из команди корпуса, или још раније из команди одреда.
Али, сваки рат покаже те врсте слабости, јер у мирнодопско време увек буде каријериста који успеју да се докопају официрских чинова, а у рату покажу да их нису достојни.

Слажем се.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-02-2019, 05:25 PM)Перун Пише:  Шта је тај ппор. био пред почетак рата? Кад је унапређен у официрски чин?

Не знам на ког потпоручника мислиш. Обично се у официрски чин не унапређује,него се заврши војна академија па то буде први чин који добијеш по изласку са исте. У ратним условима је то могуће(напредовати из подофицирског у официрски) али не знам на ког потпоручника мислиш нити где је аванзовао у официра.
Одговори

Нема смисла да више трошим ни време ни речи на овако песпотребну расправу. Толико од мене.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-02-2019, 02:43 PM)Перун Пише:  
(03-02-2019, 01:47 PM)Бенито Пише:  
(02-02-2019, 10:36 PM)Бенито Пише:  Често се у задње време у нашим медијима помиње како је Коџа Милош увео " окућје", односно да се сељаци не могу задужити толико да му повереник може на име дуга може одузети кућу и најосновније окућје где може гајити храну да прехрани своју породицу. То је Коџа Милош унео и у законе, па су то поштовали и они српски законописци који су дошли после њега. Ово је, иначе, један од најважнијих закона у модерној Србији, који је умногоме обликовао српску модерну историју.
Питање:
Ко је укинуо закон о " окућју" другачијим законским актима, који су ову важну традицију избацили из српске свести?

Власт 90-их?
Не.
Одговори

(03-02-2019, 04:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2019, 01:47 PM)Бенито Пише:  
(02-02-2019, 10:36 PM)Бенито Пише:  Често се у задње време у нашим медијима помиње како је Коџа Милош увео " окућје", односно да се сељаци не могу задужити толико да му повереник може на име дуга може одузети кућу и најосновније окућје где може гајити храну да прехрани своју породицу. То је Коџа Милош унео и у законе, па су то поштовали и они српски законописци који су дошли после њега. Ово је, иначе, један од најважнијих закона у модерној Србији, који је умногоме обликовао српску модерну историју.
Питање:
Ко је укинуо закон о " окућју" другачијим законским актима, који су ову важну традицију избацили из српске свести?

Комунисти, ко би друго.
Не.
Одговори

(03-02-2019, 06:13 PM)Перун Пише:  Нема смисла да више трошим ни време ни речи на овако песпотребну расправу. Толико од мене.

Smile

Наведем три човека из реалног времена у реченици,при том не мислећи на тог из Драгачева који није наш савременик,нити ми је пало напамет да то инсинуираш и сад сам као из топа требао њега да се сетим који је био полицајац или жандар,причамо о једном а ја сам ето морао да имам датотеку у глави и сваког понаособ да се сетим. Smile А нисам ни историчар нити истраживач. Ја на ту страну, нисам размишљао уопште,а он није једини који се прикључио војсци и био на командном месту или на неком високом месту у штабу а да претходно није имао везе са ВКЈ,ако изузмемо служење војног рока.
Одговори

(03-02-2019, 07:36 PM)Бенито Пише:  
(03-02-2019, 04:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-02-2019, 01:47 PM)Бенито Пише:  
(02-02-2019, 10:36 PM)Бенито Пише:  Често се у задње време у нашим медијима помиње како је Коџа Милош увео " окућје", односно да се сељаци не могу задужити толико да му повереник може на име дуга може одузети кућу и најосновније окућје где може гајити храну да прехрани своју породицу. То је Коџа Милош унео и у законе, па су то поштовали и они српски законописци који су дошли после њега. Ово је, иначе, један од најважнијих закона у модерној Србији, који је умногоме обликовао српску модерну историју.
Питање:
Ко је укинуо закон о " окућју" другачијим законским актима, који су ову важну традицију избацили из српске свести?

Комунисти, ко би друго.
Не.
Краљ?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 58 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним