Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(12-02-2019, 06:29 PM)Вукашин Петковић Пише:  Коме је Дража наводно нудио место команданта Краљеве гарде у новембру 1941. године?

Фреглу?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Фрегл, али на добром си путу. Smile
Одговори

(12-02-2019, 10:16 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(12-02-2019, 09:12 PM)ХраброСрце Пише:  
(12-02-2019, 06:29 PM)Вукашин Петковић Пише:  Коме је Дража наводно нудио место команданта Краљеве гарде у новембру 1941. године?

Звонку?
Није Звонко!
На ово Милослављево питање, одговор је Мило Ломпар.
Јесте.
Још само да чујемо Бенита.
Одговори

(12-02-2019, 06:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико српских играних филмова је снимљено пре Првог светског рата?
Одговори

(12-02-2019, 10:38 PM)Вукашин Петковић Пише:  Није Фрегл, али на добром си путу. Smile

Онда Мишић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који Мишић? Smile
Одговори

(10-02-2019, 09:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-02-2019, 08:03 PM)ЛукаЛоко Пише:  Заиста не. Једном сам то заметио на мапи. То ми је изгледало "природно" пошто тамо близу постоје словеначки топоними као Горица, "Gradisca d'Isonzo", то јест Градишка на Сочи, мада река Таљаменто лежи нешто западније од Горишког краја.
"Белградо" и блиска места то су веома малена села, тако да сам чак сумњао да имају средњовековно порекло, мада не знам тачно.
ОК, видећемо кад изађе Милина књига.
Да ли изађе на српском?
Међутим, хоћу и ја да постављам квиз-питање, ако ми је допуштено.
Мила повезује реку Таљаменто са српском историјом, свакако та река има везе и са неким руским борцима.
У чему је то, другим речима о којим Русима мислим?
Одговори

(12-02-2019, 11:18 PM)Вукашин Петковић Пише:  Који Мишић? Smile

Па Александар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-02-2019, 11:46 PM)ЛукаЛоко Пише:  
(10-02-2019, 09:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-02-2019, 08:03 PM)ЛукаЛоко Пише:  Заиста не. Једном сам то заметио на мапи. То ми је изгледало "природно" пошто тамо близу постоје словеначки топоними као Горица, "Gradisca d'Isonzo", то јест Градишка на Сочи, мада река Таљаменто лежи нешто западније од Горишког краја.
"Белградо" и блиска места то су веома малена села, тако да сам чак сумњао да имају средњовековно порекло, мада не знам тачно.
ОК, видећемо кад изађе Милина књига.
Да ли изађе на српском?
Међутим, хоћу и ја да постављам квиз-питање, ако ми је допуштено.
Мила повезује реку Таљаменто са српском историјом, свакако та река има везе и са неким руским борцима.
У чему је то, другим речима о којим Русима мислим?
Мислим и на српском и на италијанском.
Руси после 1917?
Одговори

(13-02-2019, 12:04 AM)Перун Пише:  
(12-02-2019, 11:18 PM)Вукашин Петковић Пише:  Који Мишић? Smile
Па Александар.
Није Аца, реч је о његовом брату Војиславу.
Недавно прочитах у једном тексту Бојана Димитријевића и Косте Николића.
Одговори

(12-02-2019, 11:46 PM)ЛукаЛоко Пише:  
(10-02-2019, 09:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-02-2019, 08:03 PM)ЛукаЛоко Пише:  Заиста не. Једном сам то заметио на мапи. То ми је изгледало "природно" пошто тамо близу постоје словеначки топоними као Горица, "Gradisca d'Isonzo", то јест Градишка на Сочи, мада река Таљаменто лежи нешто западније од Горишког краја.
"Белградо" и блиска места то су веома малена села, тако да сам чак сумњао да имају средњовековно порекло, мада не знам тачно.
ОК, видећемо кад изађе Милина књига.
Да ли изађе на српском?
Међутим, хоћу и ја да постављам квиз-питање, ако ми је допуштено.
Мила повезује реку Таљаменто са српском историјом, свакако та река има везе и са неким руским борцима.
У чему је то, другим речима о којим Русима мислим?
У ствари да нису Русу ту прошли гонећи Наполеона 1813. године?
Одговори

Ајде поручниче одговарај на оно питање, дај мишљење, јер имам ново у вези с тим.
Одговори

На које питање?
Затрпали сте са 20 тема, не знам шта ме питаш.
Одговори

(13-02-2019, 05:48 PM)Бенито Пише:  На које питање?
Затрпали сте са 20 тема, не знам шта ме питаш.

Бенито дај одговор на то питање па неки триптих да се тема обнови.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним