Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(19-03-2020, 07:34 PM)Мића Адмирал Пише:  Да се разумемо, знам да је Властин отац стрељан код Магнохрома 1943.
Спорим да му је отац ђенерал.
Питање је и да ли му је отац Милисав или Милан или Милован, све су то подаци. Чак и Ђорђе.
Сигурно му је ср.сл. М.
Властини су из Врбе код КВ, а ђенерал је рођен у Чачку и јесте, најв, умро кр.50 ти
И мени је сумњиво да је био генерал. У ствари рекао бих да није, тешко да то не би било записано у четничким документима
Одговори

(19-03-2020, 09:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-03-2020, 07:34 PM)Мића Адмирал Пише:  Да се разумемо, знам да је Властин отац стрељан код Магнохрома 1943.
Спорим да му је отац ђенерал.
Питање је и да ли му је отац Милисав или Милан или Милован, све су то подаци. Чак и Ђорђе.
Сигурно му је ср.сл. М.
Властини су из Врбе код КВ, а ђенерал је рођен у Чачку и јесте, најв, умро кр.50 ти
И мени је сумњиво да је био генерал. У ствари рекао бих да није, тешко да то не би било записано у четничким документима

Властимиров син Душко и снаја Марина нигде нису то споменули.
Властимир је 61.кл.НШВА 1931-1936. Само на ту класу,због дужине трајања, примани су 15шњаци, па би Власта био рођен 1916 а ђенерал је већ поодавно био далеко на ратном путу.
Одговори

Мићо, хвала на објашњењу. Нема сумње. Ипак, Немци нису стрељали ни једног југословенског ђенерала у мерама одмазде. Милисав Антонијевић је могуће неки други човек, отац Властимира Антонијевића, али није био ђенерал. А ђенерал Милисав је умро како је Бјелајац написао. Мада јесу ђенерала који је бранио К.Митровицу хапсили по арнаутским доставама пошто су заиста у Митровици била стрељања Арнаута.
Одговори

(19-03-2020, 07:34 PM)Мића Адмирал Пише:  Да се разумемо, знам да је Властин отац стрељан код Магнохрома 1943.

Да ли је то код аеродрома или Пољопривредне школе? Имам више изјава да је стрељање од 30. марта извршено код аеродрома, али и да су Бугари из свог затвора стрељали код Пољопривредне школе. Није стрељано 150, већ 100.
Одговори

За локацију не знам тачно где је то.
Цела Властини породица, као таоци, је похватана : жена, два брата, мајка и отац. Стрељани су отац и један брат, а други брат Драган је успео да побегне Немцима. Поштеђени су мајка и жена.
Овај брат Драган, што је умакао Немцима, после рата је проглашен сарадником Немаца.
Одговори

(19-03-2020, 10:56 PM)Александар Динчић Пише:  Да ли је то код аеродрома или Пољопривредне школе?

Аеродром Brege је био поред истоимене фабрике авиона која се налазила између Магнохрома и Фабрике Вагона.
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Захваљујем!
Како се зове родно село једног нашег бившег високог политичара у којем се за време окупације одиграла велика борба између четника и добровољаца?
Одговори

Стопања?
Одговори

(20-03-2020, 06:32 PM)Вукашин Петковић Пише:  Стопања?

Управо куцам одговор. Био си бржи. Јок
Одговори

Који политичар је рођен у Стопањи?
На нешто друго је мислио Динчић.
Одговори

Ваљда има неки... Smile
Одговори

Од кад до кад је трајао полицијски час у Краљевини Југославији током немачке окупације? Мислим да је исто почео у 20 часова
Одговори

(20-03-2020, 09:29 PM)Mitic Пише:  Од кад до кад је трајао полицијски час у Краљевини Југославији током немачке окупације? Мислим да је исто почео у 20 часова

Од 19 до 5,један сат дуже . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Бајчетина. Четници су претрпели пораз и имали су 3 погинула и чак 13 заробљених, који су касније обешени.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 46 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним