Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(07-04-2020, 07:57 PM)Бенито Пише:  Јок

Јел си знао ово?
БајаБајаБаја
Одговори

А шта мислиш?
Апроксимативно?
КидањеКидањеКидање
Одговори

(07-04-2020, 08:04 PM)Бенито Пише:  А шта мислиш?
Апроксимативно?
КидањеКидањеКидање

Поручниче, одакле њему овај податак?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ваистину!
Одговори

(07-04-2020, 08:18 PM)Перун Пише:  
(07-04-2020, 08:04 PM)Бенито Пише:  А шта мислиш?
Апроксимативно?
КидањеКидањеКидање

Поручниче, одакле њему овај податак?
Који је теби озвор?
Одговори

(07-04-2020, 06:42 PM)пек. Пише:  
(07-04-2020, 12:14 PM)Александар Динчић Пише:  Не, ни тамо их није било.
Тачан одговор је: Пожаревац. Наиме, 28. септембра 1941. године у Пожаревцу је био смештен штаб добровољачког одреда. Четници су покушали да га натерају да преда град без борбе. Вођени су преговори. Када су четници увидели да добровољци тактизирају и чекају немачка појачања, наредили су напад, који су добровољци одбили. Тако је почело.

Који четници Пилетић Воја Триброђанин или неки трећи?

Пилетић је све Пећанчеве четнике објединио. Изузев два или три одреда.
Одговори

(07-04-2020, 07:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-04-2020, 04:21 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(07-04-2020, 04:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није Богатић.

Али Бања Ковиљача јесте. Је ли тако Самарџићу?
Није.
То је Ивањица.
Био је ту около војвода Ђекић, а у Ивањици 10 Немаца. Дао им је ултиматум да напусте Ивањицу или ће их напасти. Они звали своје у Ариљу, или беше Ужицу, ови им рекли да се повуку... И тако је војвода Ђекић са својим одредом ушао у Ивањицу...

Мислиш да је Ивањица заузета без борбе? Ја мислим да је неко убио немачког официра у тој варошици.
Одговори

Није тада убијен нико, ушли су у празну варошицу.
Одговори

Мислиш? Ја мислим да је Божа Јаворски ликвидирао једног официра. Само нисам знао да је варошица ослобођена.
Одговори

Није сигурно.
Одговори

Негде је за време устанка убио немачког официра и Немци су га зато касније много гонили. То се одлично сећам. Можда је и у Ариљу.
Одговори

Бога ми, лоше се сећаш. Толико су га јурили да су се срдачно поздравили када их је дочекао у децембру у Ивањици.
То о чему причаш догодило се тек у октобру 1942. године, када је нашао рудник антимона у Лиси. Али, тада је био у Дражином ланцу команде. Мада му нико није наредио да нападне рудник, то је он из своје главе урадио.
Одговори

Не, не...Видећу да нађем.
Одговори

(07-04-2020, 08:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-04-2020, 08:18 PM)Перун Пише:  
(07-04-2020, 08:04 PM)Бенито Пише:  А шта мислиш?
Апроксимативно?
КидањеКидањеКидање

Поручниче, одакле њему овај податак?
Који је теби озвор?

Ђекић - ослободилац. Теби?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним