Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Па, добио је Пупин продорне зраке и применио их на неком типу чија је рука била избушена сачмом. Због тог лика је и дошао на идеју, јер би по дотадашњој технологији тај морао да држи повређену руку у непомичном положају 8 сати. Зато му је и пало на памет. Тесла га је напао да је он то већ измислио. Све ове податке је истражио и сводио један са другим академик Живојиновић, пре скоро тридесет година.
Тако да је тај Амер мало закаснио.
Одговори

(27-01-2017, 03:15 PM)Vlad Alekš Пише:  
(27-01-2017, 03:09 PM)Живојин Мишић Пише:  [quote='Vlad Alekš' pid='63493' dateline='1485522165']
[quote='Бенито' pid='63483' dateline='1485519620']
Дај линк који ти је извор? Smile
За који дан ће бити у библиотеци ЕТФ-а па можеш да одеш да узмеш.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-01-2017, 03:15 PM)Бенито Пише:  Да узмемо да је мој одговор на три Владова питања најкомплетнији.
Следеће питање је моје.
Који ретки комунистички руководилац после рата, из најужег руководства, је имао академско образовање, и када га је стекао?
Не рачунају се Кидрич, Нешковић и слични који су брзо отпали.
Овај је дуго владао.

Идемо даље.
Одговори

Бакарић је у рат ушао са докторским звањем. Могуће да су се неки и после рата бацили на науку нпр. Хитлеровац Стане.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-01-2017, 01:11 PM)Бенито Пише:  Е сад:
- који командант корпуса је имао највише проблема због своје љубавнице?
- како се она звала? Smile

Ти рече на некој теми да је раскалашно понашање Игњатовића коштало главе. То је делимично тачно. Швалерка му је била комунисткиња, ћерка попа Караматијевића. И тај поп је под утицајем деце пљунуо на цркву.
Раковић је имао швалерку, и то вероватно не једну. Цветић такође. Звонко је имао девојку-вереницу. Кондор је убијен са вереницом. Туфегџић је имао девојку и мало дете. Једино ако је навраћао у Мајур. Лека је био један од најлепших четника, могуће да су се ломиле око њега. Вили такође. Митић је имао швалерку. Читао сам њену изјаву, две деценије после рата, где се прави блесава. Итд, итд.... Толики корпуси, а још више команданата. Ко зна на кога ти мислиш.
[/quote]
Игњатовић није био командант корпуса, иначе тачно је то.
Раковићу то није била швалерка. Објаснила је Жана Ристић:

– Добро сте познавали капетана Предрага Раковића, команданта 2. равногорског корпуса?
– Јако добро. Рођени командант. Сви смо били спремни да га слушамо: поп Туца, мој отац, др Ђура Ђуровић, др Стеван Мољевић… Био је изузетно уредан човек. Увек беспрекорно чиста кошуља, редовно поткресивана брада. Савина мајка Софија се стално жалила, у шали, на Раковића, јер се она старала о његовим стварима. Забављао се – ако је то прави израз – са једном мојом школском другарицом, Миром Грујић из Вуковара. Због њега је тада становала код Шибалића, али никад није долазила у собу када смо ми биле тамо.
– Зашто?
– Он је, једноставно, сматрао да се не може мешати приватни живот са послом. Мени је то увек било непријатно, али је она прихватала такав свој статус, и са нама контактирала само кад он није био у кући Шибалића. После рата Мира се вратила у Вуковар и удала за директора “Бате“, звао се Ненад. Приликом једног сусрета рекла ми је: “Моја судбина били су Предраг и Ненад“. Иначе је била врло згодна и женствена. Косе, потпуно зелене очи, какве више никад нисам видела, коса веома црна и сјајна, широко лице блиставог белог тена… Боје на њеном лицу биле су феноменалне. Као Скарлет О `Хара. Волела је да флертује и тако испробава своје женске чари. Али, Предраг је био један.
– Да ли је жива?
– Пред сам овај рат 1991. године, када јој је умро Ненад, бацила се под воз. Воз јој је одсекао обе ноге, али је остала жива. Била је у депресији. Није имала децу. Нисам ишла у Вуковар да је видим. Једноставно нисам могла. Не верујем да је жива.

П.С.
Одговор је: Мајор Димитрије Антоновић, командант Космајског корпуса. А љубавница се звала Вукица. Е сад она се помињала у документима као љубавница, а у ствари му је била вереница. Али виђана је око њега а строго су се гледале те ствари. Рачићева нпр. никад није виђена, тј. нема трага да је виђена.
Наш народ верује да рат и жене не иду заједно - писао је Дража поводом Антоновића, а писао је Калабићу, који га је бранио. И иначе био задужен да реши проблем у Космајском корпусу.
Упознао сам Вукицу, видео сам Антоновићев дневник. Али нисам га ископирао. један од већих пропуста!
Одговори

(27-01-2017, 04:06 PM)Живојин Мишић Пише:  Бакарић је у рат ушао са докторским звањем. Могуће да су се неки и после рата бацили на науку нпр. Хитлеровац Стане.
Mislio sam na Srbina.

(27-01-2017, 04:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-01-2017, 01:11 PM)Бенито Пише:  Е сад:
- који командант корпуса је имао највише проблема због своје љубавнице?
- како се она звала? Smile

Ти рече на некој теми да је раскалашно понашање Игњатовића коштало главе. То је делимично тачно. Швалерка му је била комунисткиња, ћерка попа Караматијевића. И тај поп је под утицајем деце пљунуо на цркву.
Раковић је имао швалерку, и то вероватно не једну. Цветић такође. Звонко је имао девојку-вереницу. Кондор је убијен са вереницом. Туфегџић је имао девојку и мало дете. Једино ако је навраћао у Мајур. Лека је био један од најлепших четника, могуће да су се ломиле око њега. Вили такође. Митић је имао швалерку. Читао сам њену изјаву, две деценије после рата, где се прави блесава. Итд, итд.... Толики корпуси, а још више команданата. Ко зна на кога ти мислиш.
Игњатовић није био командант корпуса, иначе тачно је то.
Раковићу то није била швалерка. Објаснила је Жана Ристић:

– Добро сте познавали капетана Предрага Раковића, команданта 2. равногорског корпуса?
– Јако добро. Рођени командант. Сви смо били спремни да га слушамо: поп Туца, мој отац, др Ђура Ђуровић, др Стеван Мољевић… Био је изузетно уредан човек. Увек беспрекорно чиста кошуља, редовно поткресивана брада. Савина мајка Софија се стално жалила, у шали, на Раковића, јер се она старала о његовим стварима. Забављао се – ако је то прави израз – са једном мојом школском другарицом, Миром Грујић из Вуковара. Због њега је тада становала код Шибалића, али никад није долазила у собу када смо ми биле тамо.
– Зашто?
– Он је, једноставно, сматрао да се не може мешати приватни живот са послом. Мени је то увек било непријатно, али је она прихватала такав свој статус, и са нама контактирала само кад он није био у кући Шибалића. После рата Мира се вратила у Вуковар и удала за директора “Бате“, звао се Ненад. Приликом једног сусрета рекла ми је: “Моја судбина били су Предраг и Ненад“. Иначе је била врло згодна и женствена. Косе, потпуно зелене очи, какве више никад нисам видела, коса веома црна и сјајна, широко лице блиставог белог тена… Боје на њеном лицу биле су феноменалне. Као Скарлет О `Хара. Волела је да флертује и тако испробава своје женске чари. Али, Предраг је био један.
– Да ли је жива?
– Пред сам овај рат 1991. године, када јој је умро Ненад, бацила се под воз. Воз јој је одсекао обе ноге, али је остала жива. Била је у депресији. Није имала децу. Нисам ишла у Вуковар да је видим. Једноставно нисам могла. Не верујем да је жива.

П.С.
Одговор је: Мајор Димитрије Антоновић, командант Космајског корпуса. А љубавница се звала Вукица. Е сад она се помињала у документима као љубавница, а у ствари му је била вереница. Али виђана је око њега а строго су се гледале те ствари. Рачићева нпр. никад није виђена, тј. нема трага да је виђена.
Наш народ верује да рат и жене не иду заједно - писао је Дража поводом Антоновића, а писао је Калабићу, који га је бранио. И иначе био задужен да реши проблем у Космајском корпусу.
Упознао сам Вукицу, видео сам Антоновићев дневник. Али нисам га ископирао. један од већих пропуста!
[/quote]
Браво, Милослав. ( осим ово за Копирање)
Одговори

Стекао га после рата или је у рат ушао са тим звањем?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Наравно после рата. СкојевацСкојевац
Одговори

(27-01-2017, 04:51 PM)Бенито Пише:  Одговор је: Мајор Димитрије Антоновић, командант Космајског корпуса. А љубавница се звала Вукица. Е сад она се помињала у документима као љубавница, а у ствари му је била вереница. Али виђана је око њега а строго су се гледале те ствари. Рачићева нпр. никад није виђена, тј. нема трага да је виђена.
Наш народ верује да рат и жене не иду заједно - писао је Дража поводом Антоновића, а писао је Калабићу, који га је бранио. И иначе био задужен да реши проблем у Космајском корпусу.
Упознао сам Вукицу, видео сам Антоновићев дневник. Али нисам га ископирао. један од већих пропуста!
Браво, Милослав. ( осим ово за Копирање)
[/quote]
Ово је важно јер званична историја и даље приказује Калабића као неког ко је целог рата јурио женске. а он је у ствари решавао проблеме у које су други долазили због тога.
Одговори

Не знам на кога мислиш. Пеко, Брадоња су завршили ВШВА у Москви, Јауковић историју...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Петар Стамболић?
Одговори

(27-01-2017, 06:17 PM)Вукашин Петковић Пише:  Петар Стамболић?

Потрефи годину!
Одговори

Ново питање:
Које године, где и шта је први пут снимљено са четири филмске камере истовремено?
Први пут на свету.
Ово ваљда нема на Гуглу. Smile
Одговори

Значи Пера Коњ, из Бенитовог краја. Још реци да је завршио након пензионисања. Морамо отворити тему Милослав Самарџић поставља вама питања.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 33 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним