Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(27-01-2017, 10:27 AM)Vlad Alekš Пише:  
(26-01-2017, 04:29 PM)Бенито Пише:  И немојте убудуће постављати питања док се на претходно не одговори. Ако неко испадне из система, као Влад, па треба да се убаци, нека се не убацује сам него нека сачека, па ћемо га убацити у згодном тренутку.
Ајде, Жућо.

Бенито, опрости мени грешноме, мораћу да прекршим правила игре. Правила и постоје да би се кршила. Smile
Неће ме бити неколико дана, одлазим у топлије крајеве попут Просветара ономад. Smile
Елем, поставићу три питања, па ви одговарајте ако хоћете. А ако нећете - не морате.
У питању су следеће тривије:

1. Ко је 9. марта 1991. пљунуо тенк, па је потом због тога био ухапшен?

2. Никола Тесла је највећи проналазач и инжењерски геније свих времена. Имао је неколико стотина признатих патената, а богами много пута је био и "покраден". Пре пар година наиђох у релевантној страној литератури из области физике на један изненађујући податак. Наиме, Тесла је у току неких експеримената са електромагнетним пољима и таласима заправо први открио једну физичку појаву. Након пар година други је научник добио Нобелову награду за откриће те исте физичке појаве. И гле неправде, та зајебанција никад није исправљена, тако да и дан данас поменута физичка појава носи име оног другог научника. Примена је широка, нарочито у индустрији и медицини. Тривија у тривији: откриће је коришћено у Америци током 20-их година прошлог века као испомоћ при куповини дечије обуће. Питање гласи: шта је то Тесла открио?

3. Како се звао први Србин који је летео у летелици сопствене израде?
Ово ти је без везе. Ко ће да аминује да ли је одговор тачан? Поготово на друго питање.
За треће ће неко одговорити. За прво је лако, то сам био ја.

(27-01-2017, 01:11 AM)Милослав Самарџић Пише:  То да.
Е сад:
- који командант корпуса је имао највише проблема због своје љубавнице?
- како се она звала? Smile

Ти рече на некој теми да је раскалашно понашање Игњатовића коштало главе. То је делимично тачно. Швалерка му је била комунисткиња, ћерка попа Караматијевића. И тај поп је под утицајем деце пљунуо на цркву.
Раковић је имао швалерку, и то вероватно не једну. Цветић такође. Звонко је имао девојку-вереницу. Кондор је убијен са вереницом. Туфегџић је имао девојку и мало дете. Једино ако је навраћао у Мајур. Лека је био један од најлепших четника, могуће да су се ломиле око њега. Вили такође. Митић је имао швалерку. Читао сам њену изјаву, две деценије после рата, где се прави блесава. Итд, итд.... Толики корпуси, а још више команданата. Ко зна на кога ти мислиш.
Одговори

2. Можда опис питања није баш у складу са одговором али бих рекао бих да је то радио, односно пренос сигнала на даљину бежичним путем. Тај патент је признат Маркони-ју. Доста Теслиних изума је украдено или искоришћено за даља истраживања.

(27-01-2017, 01:11 PM)Бенито Пише:  
(27-01-2017, 10:27 AM)Vlad Alekš Пише:  
(26-01-2017, 04:29 PM)Бенито Пише:  

(27-01-2017, 01:11 AM)Милослав Самарџић Пише:  То да.
Е сад:
- који командант корпуса је имао највише проблема због своје љубавнице?
- како се она звала? Smile

Ти рече на некој теми да је раскалашно понашање Игњатовића коштало главе. То је делимично тачно. Швалерка му је била комунисткиња, ћерка попа Караматијевића. И тај поп је под утицајем деце пљунуо на цркву.
Раковић је имао швалерку, и то вероватно не једну. Цветић такође. Звонко је имао девојку-вереницу. Кондор је убијен са вереницом. Туфегџић је имао девојку и мало дете. Једино ако је навраћао у Мајур. Лека је био један од најлепших четника, могуће да су се ломиле око њега. Вили такође. Митић је имао швалерку. Читао сам њену изјаву, две деценије после рата, где се прави блесава. Итд, итд.... Толики корпуси, а још више команданата. Ко зна на кога ти мислиш.
И још нешто. Највише проблема у служби или код жене? Ово друго је опасније.
Вучко или Кондор делује најлогичније. Звонко је имао Ану и ишао код неке на дружење. Чини ми се пред Рапај брдо да је то навео.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-01-2017, 01:11 PM)Бенито Пише:  Ово ти је без везе. Ко ће да аминује да ли је одговор тачан? Поготово на друго питање.
За треће ће неко одговорити. За прво је лако, то сам био ја.

Бенито, уместо што философираш, већ си могао одговорити. Хајде покушај, бићу овде још сат времена. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

За прво сам ти написао. Били смо нас неколицина. Био је Преле у тој групи и сви смо пљували у те тенкове и псовали им мајку комунистичку. Све су нас привели.
За треће , вероватно, мислиш на Владимира Алексића.
За друго не знам, превише је то компликовано питање у вези човека за кога се ни данас не зна колико је имао проналазака.

ПС И да не заборавим- Немој да излазиш са посла раније. Народ то плаћа. SmileSmileSmile
Одговори

2. сам одговорио горе. Погледај.
3. Доста њих је покушавало да направи... зафалило је пара или су успели али није могло да се лети. Први који је конструисао и летео је Иван Сарић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Што се тиче Тесле, зна се.... Х зраци. То је његово. Е сад што је Вилхелм Рентген... Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

То је Тесла тврдио,али није имао доказе пошто је изгорела лабораторија. Х-зраке је заправо први измислио Пупин, али да не развијамо тему. Да видимо шта Влад каже.
Одговори

(27-01-2017, 02:20 PM)Бенито Пише:  За прво сам ти написао. Били смо нас неколицина. Био је Преле у тој групи и сви смо пљували у те тенкове и псовали им мајку комунистичку. Све су нас привели.

Колико ја знам, најпознатији ухапшени због пљувања тенкова био је Преле. Можда си ти познатији од покојног Прелета, али авај, овде си анониман. Него да ја тебе питам нешто - што сте пљували тенкове? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(27-01-2017, 02:38 PM)Шумадинац Пише:  Што се тиче Тесле, зна се.... Х зраци. То је његово. Е сад што је Вилхелм Рентген... Јок
То је оно што сам малопре написао. Усавршавање Теслиног изума. Не може се рећи да је украден исто као и за радио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-01-2017, 02:20 PM)Бенито Пише:  За друго не знам, превише је то компликовано питање у вези човека за кога се ни данас не зна колико је имао проналазака.

Уџбеник се зове "Увод у медицинску физику", аутор је релевантни амерички физичар, светски ауторитет за зрачење. Не могу се сетити имена, неки Јеврејин. Он је у тој књизи експлицитно устврдио да је Тесла први открио рендгенске зраке, неколико година пре Рендгена, али авај, тада је тражио нешто друго, и заболело га је лево ћоше за Нобела и остале глупости.

(27-01-2017, 02:20 PM)Бенито Пише:  За треће , вероватно, мислиш на Владимира Алексића.

Да, Владимир Алексић, лекар из Панчева, главом и брадом.

(27-01-2017, 02:20 PM)Бенито Пише:  ПС И да не заборавим- Немој да излазиш са посла раније. Народ то плаћа. SmileSmileSmile

Боље да изађем са посла раније, него да пљујем тенкове по улици. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Имао је на изложби о Пупину у Историјском музеју Србије јасан приказ како је Пупин дошао на идеју о Х-зрацима и када је то било. Да сад не препричавам све. Спорили су се он и Тесла око тога, али се нису свађали. Нарочито због тога што је Пупин био оперисан од сујете.
Што се тиче Прелета, Бог душу да му прости, он је био познатији од свих нас тога дана и тако ће и остати.
Одговори

(27-01-2017, 03:02 PM)Vlad Alekš Пише:  
(27-01-2017, 02:20 PM)Бенито Пише:  
Уџбеник се зове "Увод у медицинску физику", аутор је релевантни амерички физичар, светски ауторитет за зрачење. Не могу се сетити имена, неки Јеврејин. Он је у тој књизи експлицитно устврдио да је Тесла први открио рендгенске зраке, неколико година пре Рендгена, али авај, тада је тражио нешто друго, и заболело га је лево ћоше за Нобела и остале глупости.
Теслино откриће је електромагетно поље високе фреквенције. Рентген је то употребио и објаснио појаву.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да узмемо да је мој одговор на три Владова питања најкомплетнији.
Следеће питање је моје.
Који ретки комунистички руководилац после рата, из најужег руководства, је имао академско образовање, и када га је стекао?
Не рачунају се Кидрич, Нешковић и слични који су брзо отпали.
Овај је дуго владао.
Одговори

(27-01-2017, 03:09 PM)Живојин Мишић Пише:  
(27-01-2017, 03:02 PM)Vlad Alekš Пише:  
(27-01-2017, 02:20 PM)Бенито Пише:  
Уџбеник се зове "Увод у медицинску физику", аутор је релевантни амерички физичар, светски ауторитет за зрачење. Не могу се сетити имена, неки Јеврејин. Он је у тој књизи експлицитно устврдио да је Тесла први открио рендгенске зраке, неколико година пре Рендгена, али авај, тада је тражио нешто друго, и заболело га је лево ћоше за Нобела и остале глупости.
Теслино откриће је електромагетно поље високе фреквенције. Рентген је то употребио и објаснио појаву.

Дај линк који ти је извор? Smile

(27-01-2017, 03:08 PM)Бенито Пише:  Имао је на изложби о Пупину у Историјском музеју Србије јасан приказ како је Пупин дошао на идеју о Х-зрацима и када је то било. Да сад не препричавам све. Спорили су се он и Тесла око тога, али се нису свађали. Нарочито због тога што је Пупин био оперисан од сујете.

Не причамо о идеји о продорним зрацима. Причамо о добијању продорних зрака.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 44 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним