Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-03-2017, 08:54 PM)Бенито Пише:  Перуне ???????ТужанТужанТужан

Погреши човек. Ајд одговори.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-03-2017, 08:43 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Пиштољ браунинг , не знам који калибар је од белгијанца на поклон добио Воја Танкосић или неко из његовог круга. Тај пиштољ или више њих, ни то не знам тачно, су завршили у Сарајевском атентату.

Трговао је он оружјем. Ти бровинзи су стајали неко време у излогу његове радње у Кнез Михаиловој улици. На Танкосићево инсистирање, Дусе их је предао Цигановићу,, који их је пребацио преко Народне Одбране до предграђа Сарајева. Другом линијом, а такође НО, пребачени су Принцип, Чабриновић и Грабеж. Пред Сарајевом су им дата та три бровинга..
Ајде ЈВуО, следеће питање.
Одговори

Колико је репрезентативаца НДХ у фудбалу по доласку комуниста прешло у ФК Партизан ?
Одговори

Ко год је био докон.Скојевац
Брозовић, Глазер, Бобек, браћа Чајковски.....
Ваљда, 13 или 14.
Одговори

(11-03-2017, 09:08 PM)Бенито Пише:  Ко год је био докон.Скојевац
Брозовић, Глазер, Бобек, браћа Чајковски.....
Ваљда, 13 или 14.

Одговор се уважава . Smile

Тих 5 је играло с тим што за Стјепана не постоје подаци да је играо за А репрезентацију већ за младу.

Терај даље.
Одговори

Ко је први превео Куран на српску ћирилицу?
Одговори

Мића Љубибратић

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Тако је, Смедеревац.
То је истински историјски парадокс. Толике векове Османлије су владале Румелијом и нису осетили потребу да Србима на српском приближе Куран.
А онда, један од вођа Херцеговачког устанка, учени Михаило Љубибратић, преведе Куран да би што више муслимана придобио за заједничку борбу против Турске.
Може следеће, Смедерево.
Одговори

Господо,
захваљујем Вам се на Вашем писму од 1. новембра о.г. Ја га нисам читао јер је написано на енглеском или америчком језику. Као генерал Дегол, који је био мој ментор у домену политике, и ја одбијам да разумем тај хегемонистички језик чија општа употреба може да учини да европске нације изгубе своју душу.
Морам да Вам признам да се чудим да Србија, која је имала довољно разлога да се пожали на САД ових последњих година, није себи наметнула обавезу да одбије њихову језичку колонизацију.
Колико год бих био срећан да сам примио од Вас писмо написано на Вашем лепом српском језику, толико сам био разочаран што сте ми се обратили на језику трговаца и рекламних агената.
Са свим мојим жаљењем, ја Вас, Господо, поздрављам.

КО ЈЕ НАПИСАО ОВО ПИСМО И КОМЕ?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Francuski akademik Zan Ditur u obracanju SANU.
Одговори

Ајде даље.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Који четнички официр је смакао највише Ознаша?
Одговори

(11-03-2017, 07:46 PM)Шумадинац Пише:  Да'л није онај од Инђије ка Фрушкој Гори?
Одговор тачан 50%. Од Београда до Новог Сада. А скоро сам био тамо, изнад Инђије још има деоница где су раздвојене бетонске плоче и ауто као да идем по пружним шинама. Кад је био нов, наравно да нису биле раздвојене.
Одговори

(11-03-2017, 07:46 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(11-03-2017, 07:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  Smile
Београд - Крагујевац, уочи Другог светског рата.

Знао сам ово, него закасних јеби га.

Београд-Топола-Крагујевац.

Милославе јел истина да су то Немци асфалтирали па су тако у ДСР имали сваку тачку у Србији коју су укњижили тад јер су асфалтирали многе путеве у овим крајевима ?

Ајде Ужице, Шумадинац, Бенито, Милослав или ко хоће.
Ма не, Немци су запленили асфалт, и однели ко зна где, тако да је априла 1941. заустављена градња и пут за КГ није скроз асфалтиран, тј. није довршен. То ми је рекао син власника фирме за градњу, др Костић, био је пријатељ краља Петра.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним