Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Док не дође Змија, да наставимо са спортским триптихом:
Сведоци смо изградње или реновирања разних спортских објеката. О некима знамо и превише, а о некима скоро ништа.
Који је најстарији спортски објекат у Србији, а вероватно и на Балкану, изузев , можда, Грчке?
Одговори

Вероватно хиподром у БГ-у.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вероватно.Smile
Ајде, Еро!
Одговори

(30-05-2017, 07:09 AM)Бенито Пише:  Па, сад...Smile
Него да вас поздравим обојицу. Пратим тему о овом великану, јер се ради о једној од мени омиљених историјских личности.
Змија, отишао си толико далеко у истраживању детаља, да би било штета да не напишеш биографију Војводе. Велики поздрав обојици.
Хвала на лепим речима.
Биографија о војводи Бојовићу је комплексна ствар а има доста нејасноћа нарочито задњих година његовог живота, сви причају другачије тако док се то не разјасни нема напретка и неће бити монографије. Задња књига о њему је површно написана и само има период до 1918.

(30-05-2017, 09:38 AM)Романија Пише:  Мислим да је прилично негативно критиковао књигу "Петар Б. између похвале и покуде" (а не поуке колико ја знам)

Јесам је критиковао јер сам је целу прочитао а знам и доста тога што непише у књизи а аутор није располагао са тим подацима. Књига је добро написана по историјским подацима из архива САНУ итд. Међутим Божидар Јововић није располагао ни са једним документом и сведочењем од 1918. плус није хронолошки написана као што су је писали Петар Опачић и Саво Скоко тако да је људи не сматрају монографијом и није прошла запажено код публике. Када сам први пут чуо за њу био сам одушевљен међутим када сам је купио и прочитао схватио сам да је написана збрда и здола. И нисам једини у критиковању сви потомци са којима сам комуницирао је несматрају за праву монографију и траже да се напише права монографија али историчари из свих института и факултета не желе да се баве том темом.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Ево госн. Змија има реч. Изволите.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(30-05-2017, 10:45 PM)Перун Пише:  Ево госн. Змија има реч. Изволите.
Јел вас нешто занима о војводи што већ није објашњено.Баја

(30-05-2017, 06:46 AM)Andrejevic Пише:  
(29-05-2017, 11:19 PM)Snake Пише:  Како се зове човек који је писао биографију те особе која је посетила музеј и чији портрет користиш као аватар?
На молбу начелника Историјског одељења војксе и морнарице дивизијског генерала Драгутина Кушаковића,та особа која посетила музеј је написала своју биографију у кратким цртнама.
А човек који је писао биографију те особе је Божидар Јововић,сабирајћи многобројна документа у своју књигу "Војвода Петар Бојовић измећу похвале и поуке".

Уједно смо и одговорили на моје питање,тј. Снејк је али без говорења имена.Мислим да су сви схватили када су видели део његове поруке " и чији портрет користиш као аватар".

Сада само да видим да ли сам ја погодио.

Добро си прочитао имаш биографију генерала Кушаковића у књизи.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Ајмо онда и треће питање​:
Био је " човек из сенке", " алфа и омега", " институција за кафанским столом", " маг српског фудбала"... али без сумње творац једног великог фудбалског пројекта, који се завршио великим успехом, после чега су сви били заслужни, а само њега нико ништа није упитао о томе.
А зашто баш на овом сајту? Зато што је био четник, зато што је био заробљен, зато што је побегао и вратио се у четнике.
Како се звао овај изванредно занимљиви човек?
Одговори

Опис ми не личи на Рајка Митића.

Знам да је Моша Марјановић био у заробљеништву током рата. Је ли он?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(31-05-2017, 12:23 AM)Бенито Пише:  Ајмо онда и треће питање​:
Био је " човек из сенке", " алфа и омега", " институција за кафанским столом", " маг српског фудбала"... али без сумње творац једног великог фудбалског пројекта, који се завршио великим успехом, после чега су сви били заслужни, а само њега нико ништа није упитао о томе.
А зашто баш на овом сајту? Зато што је био четник, зато што је био заробљен, зато што је побегао и вратио се у четнике.
Како се звао овај изванредно занимљиви човек?

Др.Аца Обрадовић!!!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(31-05-2017, 08:21 AM)Перун Пише:  Опис ми не личи на Рајка Митића.

Знам да је Моша Марјановић био у заробљеништву током рата. Је ли он?

Још ти треба да учиш.Smile

(31-05-2017, 08:28 AM)смедерево Пише:  
(31-05-2017, 12:23 AM)Бенито Пише:  Ајмо онда и треће питање​:
Био је " човек из сенке", " алфа и омега", " институција за кафанским столом", " маг српског фудбала"... али без сумње творац једног великог фудбалског пројекта, који се завршио великим успехом, после чега су сви били заслужни, а само њега нико ништа није упитао о томе.
А зашто баш на овом сајту? Зато што је био четник, зато што је био заробљен, зато што је побегао и вратио се у четнике.
Како се звао овај изванредно занимљиви човек?

Др.Аца Обрадовић!!!
Тако је, Граде.
Упознао сам овог човека, али ... Био је рођени Мионичанин, дакле четник Ваљевског корпуса. Штета је што није написана његова биографија, свашта би сазнали.
Ајде даље, Смедерево.
Одговори

(31-05-2017, 08:36 AM)Бенито Пише:  Још ти треба да учиш.Smile

Сви још треба да учимо.

Фудбалски маг = маг са лоптом 5+5

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Један је од најзначајнијих српских педагога, професор и директор Учитељске школе у Крагујевцу... ректор Велике школе у Београду?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(31-05-2017, 09:23 AM)смедерево Пише:  Један је од најзначајнијих српских педагога, професор и директор Учитељске школе у Крагујевцу... ректор Велике школе у Београду?

Милоје Стевановић?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Војислав Бакић? Ако ке тачно терајте даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним