Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тако је Војводо.

Могуће да је више њих унапрећено у исто време. На више места сам прочитао да је, заједно са Дражом, у виши чин тада унапређен Јездимир Дангић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајмо још један триптих:
Београдски фудбалски клубови, убрзо по оснивању, осетили су потребу да не играју само против комшија , него и да пређу границу. Више се та потреба осећала код фудбалера, него код управа. Тако је управа једног клуба забранила својим фудбалерима да путују на утакмицу коју су сами заказали. Међутим, они су ипак отишли у Загреб и одиграли утакмицу против ХАШК-а. Тамо, у Загребу, себе су назвали репрезентацијом Краљевине Србије. То је било 1911. године.
За који клуб су , заправо, играли ови фудбалери???
Одговори

Српски мач?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Браво, Перуне. Мислио сам да ћете се дуже мучити.
Идемо даље.
Одговори

Познато је да су, пред почетак ДСР, у КЈ, оснивани четнички батаљони. 1940-те основана је и Четничка команда на чије је командно место дошао један генерал, четник из Великог рата.

Ко је он?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-05-2017, 09:27 PM)Перун Пише:  Познато је да су, пред почетак ДСР, у КЈ, оснивани четнички батаљони. 1940-те основана је и Четничка команда на чије је командно место дошао један генерал, четник из Великог рата.

Ко је он?

Лако.
Дивизијски Генерал Михаило Михаиловић.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Да. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Врло лако питање за оне који гледају једну врло лепу тему која постоји на форуму.

Године 1937. Војни музеј на Калемегдану је посетила једна врло бидна старија особа,која је те године имала 79 година.

Намерно не говорим професију те особе јер хоћу мало да вас мућим.Али пошто овде има пуно људи који прате ту лепу тему,знаће одмах,тако да од мог мучења неће бити ништа(вероватно). Јок

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Ајде нешто теже.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-05-2017, 09:40 PM)Andrejevic Пише:  Врло лако питање за оне који гледају једну врло лепу тему која постоји на форуму.

Године 1937. Војни музеј на Калемегдану је посетила једна врло бидна старија особа,која је те године имала 79 година.

Намерно не говорим професију те особе јер хоћу мало да вас мућим.Али пошто овде има пуно људи који прате ту лепу тему,знаће одмах,тако да од мог мучења неће бити ништа(вероватно). Јок

Како се зове човек који је писао биографију те особе која је посетила музеј и чији портрет користиш као аватар?

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

(29-05-2017, 11:19 PM)Snake Пише:  Како се зове човек који је писао биографију те особе која је посетила музеј и чији портрет користиш као аватар?
На молбу начелника Историјског одељења војксе и морнарице дивизијског генерала Драгутина Кушаковића,та особа која посетила музеј је написала своју биографију у кратким цртнама.
А човек који је писао биографију те особе је Божидар Јововић,сабирајћи многобројна документа у своју књигу "Војвода Петар Бојовић измећу похвале и поуке".

Уједно смо и одговорили на моје питање,тј. Снејк је али без говорења имена.Мислим да су сви схватили када су видели део његове поруке " и чији портрет користиш као аватар".

Сада само да видим да ли сам ја погодио.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Па, сад...Smile
Него да вас поздравим обојицу. Пратим тему о овом великану, јер се ради о једној од мени омиљених историјских личности.
Змија, отишао си толико далеко у истраживању детаља, да би било штета да не напишеш биографију Војводе. Велики поздрав обојици.
Одговори

Мислим да је прилично негативно критиковао књигу "Петар Б. између похвале и покуде" (а не поуке колико ја знам)
Одговори

(30-05-2017, 09:38 AM)Романија Пише:  Мислим да је прилично негативно критиковао књигу "Петар Б. између похвале и покуде" (а не поуке колико ја знам)
Моја грешка,извињавам се.
Знам,читао сам коментаре о овој књизи.Нису сви били скроз одушевљени,али не могу ништа да кажем јер је нисам прочитао.Пао ми је на памет само Јововић,јер знам да је он писао биографију Војводе Бојовића,сад да ли је неко пре њега то учинио осим самог Војводе Бојовића,то нисам сигуран.

Сада само да сачекамо решење које ће нам дати Снејк,да видим да ли сам погодио.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 67 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним