Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(10-06-2017, 10:53 PM)Бенито Пише:  Ајде, рецимо, нешто занимљиво:
Када је Милослав Самарџић радио књигу о Калабићу контактирао је једног стручњака за рукопис. Тај стручњак био је опуномоћени судски вештак- графолог.
Али, наука, или научна дисциплина о рукопису се дели на две области. Та друга област код нас , а и у већем делу света је тек у повоју.
Како се она зове?

Та подгупа у повоју је психографологија која проучава карактер личности на основу потписа.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Е, фалим те Господе, да си се ти Снејк укључио.
Ајде неко лепо питање.
Одговори

Како се звао деда, познатог унука касније академика САНУ који је био члан Штаба 501 за време рата. Деда је такође био и познатији од унука.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Пашић?

а такође има и Милорад Драшковић, само не знам да ли је у роду са оним.
Одговори

(10-06-2017, 11:53 PM)Романија Пише:  Милорад Драшковић?

Драшковићу унук није био академик САНУ-а. Овом деди је унук био академик. Деда је овог академика је био пријатељ Милорада Драшковића и знали су се лично.

(10-06-2017, 11:53 PM)Романија Пише:  Пашић?

а такође има и Милорад Драшковић, само не знам да ли је у роду са оним.
Никола Радетов Пашић није био академик САНУ-а.

Мала помоћ презиме деде и унука нису иста.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Доста њих је било коленовића.
Додуше, ваљда, је једино Димитрије Ђорђевић из штаба 501 био академик, и то доста деценија након ДСР.
Александар Белић, мислим да му је био ујак, или је био отац његове мајке, дакле, деда.
Одговори

(11-06-2017, 12:08 AM)Бенито Пише:  Доста њих је било коленовића.
Додуше, ваљда, је једино Димитрије Ђорђевић из штаба 501 био академик, и то доста деценија након ДСР.
Александар Белић, мислим да му је био ујак, или је био отац његове мајке, дакле, деда.
Тако је а деда по мајчиној страни није био Александар Белић али близу си. Белић је био теча.
Дакле ко је деда Димитрија "Мите" Ђорђевића?

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

(11-06-2017, 12:08 AM)Бенито Пише:  Доста њих је било коленовића.
Додуше, ваљда, је једино Димитрије Ђорђевић из штаба 501 био академик, и то доста деценија након ДСР.
Александар Белић, мислим да му је био ујак, или је био отац његове мајке, дакле, деда.

Јел Белић потписао апел српском народу?
Одговори

Ајде реци, знаш ли да сам Ожиљци и опомене читао пре двадесет година. А овде ти то нико неће одговорити, јер овдашња клијентела не чита ништа сем њета.
Иначе, поменуту књигу би ставио као обавезну литературу за гимназију. Поготово, за београдске гимназије.

(11-06-2017, 12:11 AM)Snake Пише:  
(11-06-2017, 12:08 AM)Бенито Пише:  Доста њих је било коленовића.
Додуше, ваљда, је једино Димитрије Ђорђевић из штаба 501 био академик, и то доста деценија након ДСР.
Александар Белић, мислим да му је био ујак, или је био отац његове мајке, дакле, деда.
Тако је а деда по мајчиној страни није био Александар Белић али близу си. Белић је био теча.

Један од првих.
Дабогда да га није и написао.
Одговори

(11-06-2017, 12:16 AM)Романија Пише:  
(11-06-2017, 12:08 AM)Бенито Пише:  Доста њих је било коленовића.
Додуше, ваљда, је једино Димитрије Ђорђевић из штаба 501 био академик, и то доста деценија након ДСР.
Александар Белић, мислим да му је био ујак, или је био отац његове мајке, дакле, деда.

Јел Белић потписао апел српском народу?

Јесте ево списка:

https://sr.wikipedia.org/sr/Апел_српском_народу

Коначна помоћ после овога ћете знати ко је познати деда:
1) Деда је био министар КСХС
2) Био је министар КС
3) Био је класић наших војвода Степе и Мишића.

(11-06-2017, 12:18 AM)Бенито Пише:  Ајде реци, знаш ли да сам Ожиљци и опомене читао пре двадесет година. А овде ти то нико неће одговорити, јер овдашња клијентела не чита ништа сем њета.
Иначе, поменуту књигу би ставио као обавезну литературу за гимназију. Поготово, за београдске гимназије.

(11-06-2017, 12:11 AM)Snake Пише:  
(11-06-2017, 12:08 AM)Бенито Пише:  Доста њих је било коленовића.
Додуше, ваљда, је једино Димитрије Ђорђевић из штаба 501 био академик, и то доста деценија након ДСР.
Александар Белић, мислим да му је био ујак, или је био отац његове мајке, дакле, деда.
Тако је а деда по мајчиној страни није био Александар Белић али близу си. Белић је био теча.

Један од првих.
Дабогда да га није и написао.

Има и на нету да се нађе, нека траже мало. Књига је јако поучна одлично написана, слажем се да бих гимназијалце образовала о српској историји.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Ђенерал Михаило Рашић.
Ајде, Снејк, још једно.
Одговори

(11-06-2017, 12:59 AM)Бенито Пише:  Ђенерал Михаило Рашић.
Ајде, Снејк, још једно.
Тако је.

Ново питање:

Били су угледна српска породица, данас њихових потомака готово и нема. Један члан те породице био је близак са Обреновићима а други са Карађорђевићима. Кад кажем близак био је члан владе. Ко су те особе и како се зове та породица. Обојца су познате личности.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Маринковићи? Павле и Војислав

Нинчићи? Арон и Момчило.
Одговори

Ето, одговори Вуле док сам куцао.
Мада сумњам да је Змија на њих мислио.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним