Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-06-2017, 11:19 AM)Вукашин Петковић Пише:  Маринковићи? Павле и Војислав

Нинчићи? Арон и Момчило.

Још познатији.

(11-06-2017, 11:34 AM)Бенито Пише:  Ето, одговори Вуле док сам куцао.
Мада сумњам да је Змија на њих мислио.

Управу си. Мала помоћ упитању су братанац и стриц. Разлика између чланства у владама Србије и Југославије је 36. година. Ова породица је истог порекла као и породица Коче Поповића. Обојца су доживели исту судбину....

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Цинцар-Марковићи: Димитрије и Александар
Одговори

(11-06-2017, 08:58 PM)Вукашин Петковић Пише:  Цинцар-Марковићи: Димитрије и Александар

Тако је.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Вуле, не спавај.Smile
Одговори

Ево једно у међувремену:
Који град је од свог оснивања до дана данашњег увијек био већински српски?
(знам за један. не знам да ли их је више било, надам се да јесте)
Одговори

Да ли мислиш на град у данашњој Србији?
Одговори

Да.
Одговори

Романија, сви градови који нису постојали у време Османлија, тј који су основани након њихове окупације, су већински српски од оснивања до данас.
Горњи Милановац, на пример.
Одговори

Аха, нисам мислио на тако младе градове. Хајде рецимо, они који имају најмање 300 година.
Одговори

Нови Сад, Сремска Митровица, Кикинда...
Одговори

(13-06-2017, 12:18 AM)Бенито Пише:  Нови Сад, Сремска Митровица, Кикинда...

Откуд Срби већина у Сремској Митровици прије 2000 година? Кез
За Кикинду не вјерујем, ал могуће.
Мислио сам на Нови Сад. Постојао је само један, на неки начин, фалсификован попис, када је уписано неколико хиљада Јевреја у "мађарски језик", тако да је било око 1000 више људи који користе мађарски од српског, али су и тад Срби били већина. Од оснивања 1694. до данас Срби су већина. А и 100 година раније, пописом села на територији данашњег Новог Сада, Срби су исто били већина.
Одговори

Ајде ја да се убацим.

Био је политичар, новинар, као и савременик, земљак и страначки пријатељ са др Живком Топаловићем. Такође, први председник једне партије која ће касније прерасти у забрањену. Као и др Живко, и он је напустио партију јер се није слагао са политиком осталих чланова.

Ко је овај политичар?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Како се презивао војвода Воја Танкосић?

Танкосић је илегално презиме, по родном селу оца на Космету, Танкосићи, то је опште познато. Smile
Дакле, када је постао четник користио је то илегално презиме ради безбедности фамилије.
Одговори

(13-06-2017, 03:04 PM)Милослав Самарџић Пише:  Како се презивао војвода Воја Танкосић?

Танкосић је илегално презиме, по родном селу оца на Космету, Танкосићи, то је опште познато. Smile
Дакле, када је постао четник користио је то илегално презиме ради безбедности фамилије.
Војислав Воја Јовановић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним