Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(24-06-2017, 10:29 PM)Andrejevic Пише:  Манастир Ковиљ и Заветни Ковчег ?

Тако је господине Андрејевићу. Smile

А прича је дуга. Могли би целу ноћ о томе. Smile

Бојан Тимотијевић је у књизи "Витезови Темплари" написао једно поглавље о овом случају.
Одговори

(24-06-2017, 10:36 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(24-06-2017, 10:29 PM)Andrejevic Пише:  Манастир Ковиљ и Заветни Ковчег ?

Тако је господине Андрејевићу. Smile

А прича је дуга. Могли би целу ноћ о томе. Smile

Бојан Тимотијевић је у књизи "Витезови Темплари" написао једно поглавље о овом случају.
Чуо сма ја још пре да се нешто шушка око манастира Ковиљ,али нисма знада је овако велика ствар у питању.Да ми форумаши организујемо екпедицију до Ковиља и тог бунара и нађемо Ковчег. Јок
Индијана Џонс ће нам завидети на овом Креза

Е сада питање из авијазије:
Немачки Ју 87 Штука је бомбардовао своје циљеве тако што се са висине обарао и залетао у свој циљ,одна би се малко исправио,бацио бомбу па би се окренуо скроз горе и отичао.
Питање је:
Који је наш домаћи лаки јурични бомбардер по замишљеном плану имао овај начин бомбардовања ?

Помоћ:Овај јурични бомбардер је био двомоторац(Југославија је била једна од првих држава које су почеле да праве двомоторне бомбардере,а то је врло компликовано,тако да смо били у светксој елити),имао 4 бомбе(штука јенду,а некад још две на крилима) али због АР серија која је требала да буде направљена је прекинута,тако да је остао само прототип.
Одмах сам дао помоћ јер нећу бити ту током ноћи па да не чекате дуго за помоћ у случају да је питање течко.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(24-06-2017, 10:34 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-06-2017, 10:32 PM)Andrejevic Пише:  
(24-06-2017, 10:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-06-2017, 09:45 PM)смедерево Пише:  Прстен
Није.
Огрлица ?
Није.
Минђуше а зову се и наушнице

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Јесте, наушнице!
А тим што се нису носиле смао на ушима, већ и на украсним тракама, често и уз други накит.
Одговори

(24-06-2017, 10:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-06-2017, 09:47 PM)Бенито Пише:  Милославе, да ли је теби Вукашин Петковић теби алтерего???
Мислим, пошто ти у овом квизу само постављаш питања, а он обрнуто, само одговара.
Углавном не знам одговоре на питања која највише постављате, о историјским личностима.

Није то проблем, него затвори прво претходно питање, па постави следеће.

Дакле, у овом случају, одговори за тог историчара.
Одговори

Аха, ОК.
Одговор гласи: Поручник, тј. Бенито.
Одговори

Пихххх бре !
Ово моје питање за јуришни бомбардер је баш тешко изгледа.Нико ни да покуша.
Шок

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Моје питање за поручника било је много лакше. Ни он није нао одговор. Smile
Одговори

Одговори Андрејевићу. Ово, вероватно, само Снејк и ти знате. Можда и Ватхра али није активан на овој теми.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(25-06-2017, 11:55 AM)Милослав Самарџић Пише:  Аха, ОК.
Одговор гласи: Поручник, тј. Бенито.

Хвала на пажњи.Ваистину!
Одговори

(24-06-2017, 10:45 PM)Andrejevic Пише:  
(24-06-2017, 10:36 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(24-06-2017, 10:29 PM)Andrejevic Пише:  Манастир Ковиљ и Заветни Ковчег ?

Тако је господине Андрејевићу. Smile

А прича је дуга. Могли би целу ноћ о томе. Smile

Бојан Тимотијевић је у књизи "Витезови Темплари" написао једно поглавље о овом случају.
Чуо сма ја још пре да се нешто шушка око манастира Ковиљ,али нисма знада је овако велика ствар у питању.Да ми форумаши организујемо екпедицију до Ковиља и тог бунара и нађемо Ковчег. Јок
Индијана Џонс ће нам завидети на овом Креза

Е сада питање из авијазије:
Немачки Ју 87 Штука је бомбардовао своје циљеве тако што се са висине обарао и залетао у свој циљ,одна би се малко исправио,бацио бомбу па би се окренуо скроз горе и отичао.
Питање је:
Који је наш домаћи лаки јурични бомбардер по замишљеном плану имао овај начин бомбардовања ?

Помоћ:Овај јурични бомбардер је био двомоторац(Југославија је била једна од првих држава које су почеле да праве двомоторне бомбардере,а то је врло компликовано,тако да смо били у светксој елити),имао 4 бомбе(штука јенду,а некад још две на крилима) али због АР серија која је требала да буде направљена је прекинута,тако да је остао само прототип.
Одмах сам дао помоћ јер нећу бити ту током ноћи па да не чекате дуго за помоћ у случају да је питање течко.

Можда је Рогожарски Р-313, то је протопи који је страдао.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Реч је о јуришном лаком бомбардеру Икарус Оркану.

[Слика: 554f9ab15ccacf5dfe1a3d23]

Рекао сма да је по плановима требао да се обара на циљеве,тако да сам га упоредио са Штукама јер су оне то радиле.
А и ово да је остао смао прототип исто наглашава Оркана.
А мање је познато да је била испланирана једна серија овог авиона за производњу.

Хајде опет једно из авијације.Овог пута мнго лакше и конкретније.

Који је наш бомбардер имао највећу носивосј бомби (у килограмима) ?
Дакле који је могао да понесе највише килограма бомби ?

Умните у обзир и домаће и стране бомбардере који су се нашли у слижби ЈКРВ.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Пихххх бре !
Ова моја питања из авијације баш велики бауци.
Поставим питање и нико ни да покуша.Дал' се уплашите или просто поставим такво питање да се нико не сети. Smile

Мене у квиз неки да зову,да смишљам питања.Нико нема да се сети одговора кад ја поставим питање Јок

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Сматрај се позваним.
Одговори на ово, па постави следеће питање.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним