Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(23-06-2017, 11:41 PM)Бенито Пише:  Ајде, пошто дугујем треће питање за 1913. годину, да га сада поставим.
Њега данас ретко ко зна по крштеном имену, већ по надимку. А и то би заборавили да у једном нашем граду не постоји једно познато место које носи управо тај надимак. Рођен је у једном месту, у другом је учинио нешто што нико није пре њега. А те 1913. године у трећем месту, у Београду, покренуо је још једну значајницу некадашњих Срба, а Београђана поготово. Умро је у дубокој старости.
Ко је овај Србин кога до сада нисмо помињали у квизу?
Шта је покренуо 1913. године?

Да није Данило Стојановић познатији као Чика Дача. У Београду је 1913. покренуо СК Велика Србија који је касније променио назив у СК Југославија ?

Делује ми да је он. Рођен у Лапову , основао у Крагујевцу први фудбалски клуб у Краљевини Србији 1903. а онда и СК Велика Србија у Београду 1913.
Одговори

(24-06-2017, 10:14 AM)Романија Пише:  Драган Петровић?
Није.
Одговори

(24-06-2017, 11:20 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(23-06-2017, 11:41 PM)Бенито Пише:  Ајде, пошто дугујем треће питање за 1913. годину, да га сада поставим.
Њега данас ретко ко зна по крштеном имену, већ по надимку. А и то би заборавили да у једном нашем граду не постоји једно познато место које носи управо тај надимак. Рођен је у једном месту, у другом је учинио нешто што нико није пре њега. А те 1913. године у трећем месту, у Београду, покренуо је још једну значајницу некадашњих Срба, а Београђана поготово. Умро је у дубокој старости.
Ко је овај Србин кога до сада нисмо помињали у квизу?
Шта је покренуо 1913. године?

Да није Данило Стојановић познатији као Чика Дача. У Београду је 1913. покренуо СК Велика Србија који је касније променио назив у СК Југославија ?

Делује ми да је он. Рођен у Лапову , основао у Крагујевцу први фудбалски клуб у Краљевини Србији 1903. а онда и СК Велика Србија у Београду 1913.
Браво, Лаве. Одговор је тачан.
Постави питање док се Милослав не смилује да нам открије име поштеног историчара.
Одговори

Један наш манастир наводно крије једну од највећих тајни света. Посећивао га је и један од истакнутих припадника једног тајног друштва. Причу о томе нико није ни потврдио ни оповргао иако се врти скоро 500 година? Који је то манастир и која је то тајна ?
Одговори

Који је био најзаступљенији и најомиљенији накит међу женама у Србији у средњем веку?
Одговори

Прстен

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Милославе, да ли је теби Вукашин Петковић теби алтерего???
Мислим, пошто ти у овом квизу само постављаш питања, а он обрнуто, само одговара.
Одговори

(24-06-2017, 09:09 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Један наш манастир наводно крије једну од највећих тајни света. Посећивао га је и један од истакнутих припадника једног тајног друштва. Причу о томе нико није ни потврдио ни оповргао иако се врти скоро 500 година? Који је то манастир и која је то тајна ?
Врло занимљиво питање,али и врло тешко.
Има више српских манастира где се на фрескама појављују врло чудне ствари,неко то може да протумачи као мистерију.

Ајде нек мој први покушај буде везан за Манастир Високи Дечани и два неидентификована објекта на фресци Исусовог распећа.

Нисам сигуран да је ово тачан одговор јер пре 500 година нико није знао за ово што ми сада називамо "ванземаљци".

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(24-06-2017, 09:54 PM)Andrejevic Пише:  Врло занимљиво питање,али и врло тешко.
Има више српских манастира где се на фрескама појављују врло чудне ствари,неко то може да протумачи као мистерију.

Ајде нек мој први покушај буде везан за Манастир Високи Дечани и два неидентификована објекта на фресци Исусовог распећа.

Нисам сигуран да је ово тачан одговор јер пре 500 година нико није знао за ово што ми сада називамо "ванземаљци".

Тачно је све што си написао али нису Високи Дечани, размисли добро. У питању је манастир који, наводно, крије највећу тајну света.

Мала помоћ. Манастир се налази на северу Србије. Војводина.
Одговори

Манастир Ковиљ и Заветни Ковчег ?

Нисам баш информисан најбоље о овом,али колико сам прочитао ваљда су да је јудејски народ у свом поргнанству из Египта 40. година са собом вудао Заветни Ковчег али како је он сада доведен у везу са Ковиљем нисам успео за овако крато време да сазнам.Прочитао сма овако офрље да еј овчег у неком бунаду близу Ковиља можда,да не лупам сада.

Археолози немају јединствено мишљење о овом Ковчегу.Неки кажу да је унутра Божја моћ,неки да су унутра Божја наређења а неки да су ту Свете Реликвије(али које ? ).

Ако сма погодио(али и ако нисам) зна ли неко нешто о овоме ?
Сматрам да је занимљиво па да мало простудирамо и научимо нешто.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(24-06-2017, 09:45 PM)смедерево Пише:  Прстен
Није.
Одговори

(24-06-2017, 09:47 PM)Бенито Пише:  Милославе, да ли је теби Вукашин Петковић теби алтерего???
Мислим, пошто ти у овом квизу само постављаш питања, а он обрнуто, само одговара.
Углавном не знам одговоре на питања која највише постављате, о историјским личностима.
Одговори

(24-06-2017, 10:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-06-2017, 09:45 PM)смедерево Пише:  Прстен
Није.
Огрлица ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(24-06-2017, 10:32 PM)Andrejevic Пише:  
(24-06-2017, 10:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-06-2017, 09:45 PM)смедерево Пише:  Прстен
Није.
Огрлица ?
Није.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 12 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним