Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(22-12-2017, 05:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тешка питања, поручниче. Ајде једно лако: који надимак је потпоручник Милутин Јанковић имао у Драгачеву?

Чуо сам један надимак али мало ,,погрдан". Не бих га овде износио да ми појединци не замере.

Одговорите ако нико не зна.

(22-12-2017, 08:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  Је ли његов син био др Часлав Ђаја, математичар?

Не, његов отац је био официр.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Зна поручник. Нек он каже да ли је погрдно, то су локалне ствари.
Значи те Ђаје немају везе са овима:
https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A7%D0...1%98%D0%B0
Одговори

(22-12-2017, 09:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  Зна поручник. Нек он каже да ли је погрдно, то су локалне ствари.

Почео је да се бави мудрим ћутањем. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мене не финансира Сереши. Сирома' Почео телефон да рикњава.
Јесте Иван Ђаја, а Часлав Ђаја му је био синовац, од брата од стрица син.
Не знам на који Милутинов надимак мислите. На два места сам налазио да су га звали Луди Милутин, због храбрости.
Одговори

Био је дипл. правник, четник и учесник ратова 1912-1918. Међу својим војницима познат под надимком капетан...

Приликом преласка Албаније имао је задатак да се стара о државном новцу што је успешно обавио. Преминуо је у периоду између два рата.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Питам јер ми је Часлав Ђаја предавао математику на првој години. Smile
Надимак Пуро?
Одговори

(22-12-2017, 10:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  Питам јер ми је Часлав Ђаја предавао математику на првој години. Smile
Надимак Пуро?

Нисам чуо за то. Знате ли због чега ду га тако називали?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(22-12-2017, 10:38 PM)Перун Пише:  Био је дипл. правник, четник и учесник ратова 1912-1918. Међу својим војницима познат под надимком капетан...

Приликом преласка Албаније имао је задатак да се стара о државном новцу што је успешно обавио. Преминуо је у периоду између два рата.

Ко је овај великан?

Димитрије Барбуловић познатији као Капетан на квадрат.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који четнички командант је погинуо на датум сопствене породичне славе?
Одговори

(23-12-2017, 11:07 AM)Бенито Пише:  Који четнички командант је погинуо на датум сопствене породичне славе?

Коју је ф-ју имао током рата?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Био је вођа једне од највећих и најбољих четничких формација.

И Војвода.
Одговори

Фрике?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не, преко Дрине.
Одговори

Једино ако мислиш на Баћовића.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним