Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Јер се на том мјесту данас налази НАТО база, па им не одговара баш да стоји обиљежје злоина који су починили Нијемци или Мађари.
Одговори

(21-04-2018, 11:22 AM)Перун Пише:  Да ли неко зна који познати комунистички историчар је за време рата био у Недићевцима? Могуће да их има више, не мора да значи да је само он.

Нико се не јавља, вероватно не знате.

Прекршићу правила па нећу одговорити на питање. Нека ово буде мала тајна.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ако мислиш на Недићеву Националну обнову, било их је много. Ево нпр. који најпознатији послератни глумац је био ту?
Одговори

Не, према мојим информацијама овај је био војник.

Чкаља.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(21-04-2018, 10:55 PM)Перун Пише:  Не, према мојим информацијама овај је био војник.

Чкаља.
И за Чкаљу се прича, али за Мију има фотографија у Бељаковићевој књизи.
Одговори

(21-04-2018, 07:28 PM)Перун Пише:  
(21-04-2018, 11:22 AM)Перун Пише:  Да ли неко зна који познати комунистички историчар је за време рата био у Недићевцима? Могуће да их има више, не мора да значи да је само он.

Нико се не јавља, вероватно не знате.

Прекршићу правила па нећу одговорити на питање. Нека ово буде мала тајна.
Немој да кршиш правила. Smile
Откриј нам ово.
Одговори

(22-04-2018, 11:40 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2018, 10:55 PM)Перун Пише:  Не, према мојим информацијама овај је био војник.

Чкаља.
И за Чкаљу се прича, али за Мију има фотографија у Бељаковићевој књизи.

Видео сам и једну Чкаљину за коју се каже да је из тог периода. За Мију сам заборавио.

Не могу поручниче, државна тајна. Ти си овде власт па ме казни што кршим правила. Ваистину!

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево једно лако питање. Smile
Коме је Дангић дао официрску торбу и остала документа, када је видео да ће бити заробљен?
Дао је свом ађутанту, који је успео да се извуче, а звао се...
Одговори

Сулејман Гицо.
Одговори

(22-04-2018, 09:25 PM)Бенито Пише:  Сулејман Гицо.
Ма јок, ко ти је тај?
Одговори

Ађутант Јездимира Дангића. Тако вели Бане Јевтић.
Одговори

Један познати официр био је Дангићев ађутант. Који?
Одговори

Славко Врањешевић?
Одговори

Ако није проблем, да убацим два питања која сам нашао на нету из некадашње штампе

1. Како се звао српски берберин и фризер који је сређивао Кемала Ататурка, краља Александра и кнеза Арсена? На Солунском фронту је бријао главне српске официре

2. Како се звала авио-компанија Краљевине Југославије?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 59 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним