Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Сестра?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-12-2021, 01:03 PM)Перун Пише:  Сестра?

Тако је. Сестра Јелица.
Одговори

Тачно сам прозрео на шта циљаш. Ево једно право за тебе:

Ко је непосредно пре рата, а ко за време рата, био управник краљевог добра на Опленцу?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-12-2021, 11:58 AM)Vlad Alekš Пише:  Нешто смо смањили динамику квиза. Да нас није омео омикрон сој? Smile
Ево нешто да нас подигне из нокдауна.

Један наш човек је другом нашем човеку испричао бајку "Чардак ни на небу ни на земљи". Због тога ми већ јако дуго можемо да читамо ову бајку.
Ко је диктирао, а ко је записао поменуту бајку?

Записао јесте Вук Караџић, као што је записао још много којекаквих текстова.
Кнез Михаило је диктирао поменуту бајку Вуку. Наводно је ту бајку чуо од својих дадиља као дете. Не знам ко су и одакле биле његове дадиље.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(20-12-2021, 08:23 AM)Vlad Alekš Пише:  
(17-12-2021, 11:58 AM)Vlad Alekš Пише:  Нешто смо смањили динамику квиза. Да нас није омео омикрон сој? Smile
Ево нешто да нас подигне из нокдауна.

Један наш човек је другом нашем човеку испричао бајку "Чардак ни на небу ни на земљи". Због тога ми већ јако дуго можемо да читамо ову бајку.
Ко је диктирао, а ко је записао поменуту бајку?

Записао јесте Вук Караџић, као што је записао још много којекаквих текстова.
Кнез Михаило је диктирао поменуту бајку Вуку. Наводно је ту бајку чуо од својих дадиља као дете. Не знам ко су и одакле биле његове дадиље.

Да ли би био љубазан да наведеш извор где пише да је баш Кнез Михаило диктирао поменуту бајку.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(20-12-2021, 10:33 AM)Шумадинац Пише:  
(20-12-2021, 08:23 AM)Vlad Alekš Пише:  
(17-12-2021, 11:58 AM)Vlad Alekš Пише:  Нешто смо смањили динамику квиза. Да нас није омео омикрон сој? Smile
Ево нешто да нас подигне из нокдауна.

Један наш човек је другом нашем човеку испричао бајку "Чардак ни на небу ни на земљи". Због тога ми већ јако дуго можемо да читамо ову бајку.
Ко је диктирао, а ко је записао поменуту бајку?

Записао јесте Вук Караџић, као што је записао још много којекаквих текстова.
Кнез Михаило је диктирао поменуту бајку Вуку. Наводно је ту бајку чуо од својих дадиља као дете. Не знам ко су и одакле биле његове дадиље.

Да ли би био љубазан да наведеш извор где пише да је баш Кнез Михаило диктирао поменуту бајку.

Обрати се свом шефу, покојном Ранковићу, за информације тог типа.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Јесте кнез Михаило, има то на више места.
Одговори

(19-12-2021, 11:10 PM)Перун Пише:  Тачно сам прозрео на шта циљаш. Ево једно право за тебе:

Ко је непосредно пре рата, а ко за време рата, био управник краљевог добра на Опленцу?

Оно кад се каже знам али не могу да се сетим  Баја
Одговори

(19-12-2021, 11:10 PM)Перун Пише:  Тачно сам прозрео на шта циљаш. Ево једно право за тебе:

Ко је непосредно пре рата, а ко за време рата, био управник краљевог добра на Опленцу?

Спасоје Дилпарић?
Одговори

Док Перун не одговори на своје питање, ево новог.

Каква је веза између брода "Титаник", серије "Династија" и српског града Кладова?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Кавијар?
Одговори

(19-12-2021, 11:10 PM)Перун Пише:  Тачно сам прозрео на шта циљаш. Ево једно право за тебе:

Ко је непосредно пре рата, а ко за време рата, био управник краљевог добра на Опленцу?

Кап. Милетић Василије. Како пре рата, тако и за време истог.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(21-12-2021, 04:39 PM)Авакс Пише:  Кавијар?

Тако је.
Постоји "основана сумња" да је кладовски кавијар служен на Титанику. Затим, извесни амерички трговац кавијаром је прогурао код аутора Династије да се спомене исти овај кавијар. Наиме, један од главних женскох ликова, нека буде Алексис, након бурне ноћи, даје наредбу младом љубавнику да јој донесе, пазите сад - кладовски кавијар.
У чему је тајна овог кавијара? Кавијар речних риба јесетре и моруне по квалитету спада у прву категорију кавијара. Да ли је заиста овај кавијар служен на луксузном броду Титаник, то вероватно никада нећемо поуздано знати, али након доласка Белих Руса у Југославију, почиње озбиљније бављење овом привредном граном. Проблем настаје након изградње хидроелектране Ђердап, али авај, прецизније објашњење би требало да добијете од ихтиолога.
Никада нисам конзумирао кавијар, али црвени буржуји су ми причали да килограм у рангу кладовског у Швајцарској кошта 6000 евра.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Свака част и за питање и за одговор!
Ја сам конзумирао, два пута, као гост Руса. Разне врсте. Заиста добро
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 46 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним