Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рехабилитација Николе Калабића

Ne znam da li je problem, tu dokumentaciju su videli Dimitrijević i Nikolić, kako sam razumeo Dević nije. Na osnovu toga mogu da im dam za pravo-tj poklonim uslovno poverenje. Ne znam kako ti tek tako odbacuješ potencijalna vredna saznanja koja dolaze iz te dokumentacije, ako ih (dokumenta) nisi video?
Одговори

(22-08-2022, 03:44 PM)Chicot Пише:  Ne znam da li je problem,  tu dokumentaciju su videli Dimitrijević i Nikolić, kako sam razumeo Dević nije. Na osnovu toga mogu da im dam za pravo-tj poklonim uslovno poverenje.  Ne znam kako ti tek tako odbacuješ potencijalna vredna saznanja koja dolaze iz te dokumentacije,  ako ih (dokumenta) nisi video?

Како нисам... 
Не само ја, него сам ангажовао овлашћеног судског вештака, који је дао налаз и мишљење на 14 страна, важеће у свим судовима у Србији:
- Писма Крцуну и Ранковићу није писао Калабић.
- На сликама са Озном није Калабић.
Они то игноришу, већ кажу да је по њиховој процени то све Калабић. Иначе види се из авиона да није, ни рукопис, ни слике.
Има још ту неких "докумената", све је у књизи Истина о Калабићу.
Одговори

Čekaj, da li pričamo o istom:

Dokumentacija koja se nalazila zapečaćena u DB, a pravila UDBA, i dostavljena na uvid samo članovima komisije... Za pronalaženje groba D. Mihailovića?
Razumeo sam da to nije otvoreno za javnost?
Одговори

Има и једна занимљивост. У току поступка утврђено је на основу одговора Министарства правде (Управе за извршење кривичних санкција) да нема архивских података о томе да ли се и у ком периоду НК налазио у притвору установе чији је правни следбеник Окружни затвор у БГ.
Архив Србије је у току поступка доставио суду Писмо НК 19/20. децембра 1945, као и она које је он наводно писао из априла 1946. године. За та писма вештак Лазар Цвејић тврди да су фалсификат у свом налазу и мишљењу.
Одговори

(22-08-2022, 04:18 PM)Chicot Пише:  Čekaj,  da li pričamo o istom:

Dokumentacija koja se nalazila zapečaćena u DB,  a pravila UDBA,  i dostavljena na uvid samo članovima komisije... Za pronalaženje groba D. Mihailovića?
Razumeo sam da to nije otvoreno za javnost?

Тако је. Али мени је дао један члан комисије, а ја сам послао овлашћеном судском вештаку, Лазару Цвејићу.
Иначе прво сам тражио од БИА-е. Рекли су ми, написмено, да су дали Комисији и да се обратим њима. Нису ми рекли да је то забрањено за јавност.
Одговори

(22-08-2022, 04:43 PM)ZdravkoR Пише:  Има и једна занимљивост. У току поступка утврђено је на основу одговора Министарства правде (Управе за извршење кривичних санкција) да нема архивских података о томе да ли се и у ком периоду НК налазио у притвору установе чији је правни следбеник Окружни затвор у БГ.
Архив Србије је у току поступка доставио суду Писмо НК 19/20. децембра 1945, као и она које је он наводно писао из априла 1946. године. За та писма вештак Лазар Цвејић тврди да су фалсификат у свом налазу и мишљењу.

Тако је. Али то нисам ни навео као аргумент у књизи о Калабићу, јер би онда ИСИ рекао да УДБА њега није заводила, и сл.

Иначе, ако си приметио, Немања опет цитира писмо Ранковића Титу да је много заслужан К.
Он подразумева да је К - Калабић, као што је то некада тврдио Перо Симић. Без доказа, наравно. К може бити било ко, рецимо Крцун.
Просто речено, ИСИ се никако не одриче удбашких прича. Стално видимо да наводе на њихову воденицу.
Одговори

(22-08-2022, 05:59 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-08-2022, 04:43 PM)ZdravkoR Пише:  Има и једна занимљивост. У току поступка утврђено је на основу одговора Министарства правде (Управе за извршење кривичних санкција) да нема архивских података о томе да ли се и у ком периоду НК налазио у притвору установе чији је правни следбеник Окружни затвор у БГ.
Архив Србије је у току поступка доставио суду Писмо НК 19/20. децембра 1945, као и она које је он наводно писао из априла 1946. године. За та писма вештак Лазар Цвејић тврди да су фалсификат у свом налазу и мишљењу.

Тако је. Али то нисам ни навео као аргумент у књизи о Калабићу, јер би онда ИСИ рекао да УДБА њега није заводила, и сл.

Иначе, ако си приметио, Немања опет цитира писмо Ранковића Титу да је много заслужан К.
Он подразумева да је К - Калабић, као што је то некада тврдио Перо Симић. Без доказа, наравно. К може бити било ко, рецимо Крцун.
Просто речено, ИСИ се никако не одриче удбашких прича. Стално видимо да наводе на њихову воденицу.
Да и наставак је још бољи.  Рекао је нешто у смислу да је то можда због тога што су га припремали за акције у емиграцији. Значи по њему Калабић би дошао у емиграцију и реко помоз бог браћо, ухаписио сам Дражу, а сада сам дошао по вас. Кидање
Одговори

Случај "Калабић" као на тацни показује да Срби немају државу. Ова пресуда о рехабилитацији се десила вероватно због тога што је прошла "испод радара".
Пресуда је бриљантна, али то није довољно добар залог да ће и опстати на вишој инстанци.
У сваком случају, буде ли Калабић званично и заувек рехабилитован, Србија ће коракнути у добром правцу. То ће бити мали корак, али изузетно важан за целокупно Сербство.
Одговори

(21-08-2022, 09:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-08-2022, 07:48 PM)Monarhist Пише:  
Муштулук...
Ето Милославе, боље се држите фотографија, није научно перо за Вас.... Кез

 Само историчари Института. Они књигу "Истина о Калабићу" просто етикетирају - публицистика. При томе им УДБА није публицистика. Али "Истина о Калабићу" је научни рад, има научну апаратуру и стручне рецензије историчара.
"Мољевићевим мемоари" не постоје. То сам такође доказао у овој књизи. Чим је то подметање УДБ-е дошло у Институт, тражио сам им рукопис, да судски вештак упореди са Мољевићевим. Кад, кажу, нема руком писано ништа... УДБА је све прекуцала на писаћој машини... Па јел они верују у Деда Мраза?


Слика у Тополи је доказано фалсификат, има на сајту "Погледа".

Убиство Рома и Срба у Копљарима је ликвидација убица и саучесника по закону, дакле не може бити ратни злочин. Занимљиво је да још ни један историчар Института за савремену историју није ступио на терен правног аспекта Југословенске војске током рата. Заправо ни термин ЈВ још не користе, већ ЈВуО, што је била интерна подела ЈВ.

Прокоментарисоа би три ствари:
1.) УДБА није публицистика, она је институција за заштиту режима. И у том свјетлу је треба посматрати. И ту ни наука ни истина нису битне. Намјена је заштита режима по сваку цијену и то је то. И није УДБА једина.
2.) Слика из Тополе се може може и вјештачити, али нико ни послије четири године од кад је господин Самарџић урадио своју реконструкцију, не уради вјештачење! Појела маца језик! 5+5
3.) Правно тумачење? Па шта је са границама Југославије са свим сусједима осим Италије? Јесу ли поново утврђиване послије 1945.?
Одговори

2) Кладим се да су вештачили, али да им се није свидео налаз. Smile
Одговори

(29-08-2022, 09:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  2) Кладим се да су вештачили, али да им се није свидео налаз. Smile

Бесан
[Слика: Screenshot-2022-08-31-at-18-07-03.png]
https://www.novosti.rs/c/drustvo/vesti/1...e-kalabica

Слобода или Смрт!
Одговори

Овога пута убеђен сам немају шансу!

ЖИВЕО КАЛАБИЋ!

ДАЈМО ИНИЦИЈАТИВУ ЗА СПОМЕНИК!!!!
Одговори

(01-09-2022, 10:34 AM)ZdravkoR Пише:  Овога пута убеђен сам немају шансу!

ЖИВЕО КАЛАБИЋ!

ДАЈМО ИНИЦИЈАТИВУ ЗА СПОМЕНИК!!!!

И то леп споменик, у природној величини.
Одговори

(01-09-2022, 11:26 AM)Monarhist Пише:  
(01-09-2022, 10:34 AM)ZdravkoR Пише:  Овога пута убеђен сам немају шансу!

ЖИВЕО КАЛАБИЋ!

ДАЈМО ИНИЦИЈАТИВУ ЗА СПОМЕНИК!!!!

И то леп споменик, у природној величини.

Сагласан! Сећам се када смо сакупљали новац за споменик Павлу Ђуришићу.
Споменик је величанствен још постоји и изливен је, али никада није постављен јер су минирали постамент за споменик. До данас чека своје постављање. Надам се да ће нешто слично ускоро заживети и да ће барем добити спомен плочу у свом Ваљеву.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним