Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(28-01-2018, 08:06 PM)Бенито Пише:  " Палим борцима" уз " минут шутње" није био ниједан.Ваистину!

Ај појасни благо Ери. 5+5

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ако то треба да објашњавам, онда.....

(28-01-2018, 08:04 PM)Перун Пише:  Који је први споменик подигнут палим борцима за време Великог рата?

Први је онај што га је подигао фон Макензен на Кошутњаку, 1917. године.
Одговори

Према мојим сазнањима постоји један раније подигнут.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који?
Одговори

(29-01-2018, 01:26 PM)Бенито Пише:  Који?

Споменик палим борцима Дринске дивизије, мај 1916. пред полазак на фронт.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Где је тај споменик?
Одговори

(29-01-2018, 01:56 PM)Бенито Пише:  Где је тај споменик?

На Крфу, дело Михаила Миловановића. На споменику су уклесани стихови Владимира Станимировића.

Идемо даље.

Поред Великог вожда, који још војвода, уз своје име, носио префикс ,,Кара"?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Никола Карамарковић, војвода рујанске кнежине.
Одговори

(29-01-2018, 05:23 PM)Бенито Пише:  Никола Карамарковић, војвода рујанске кнежине.

,,Уз своје име", по узору на Ђорђа.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Било је много побуна у српској историји против власти. Међутим, ретки су случајеви када је вођа побуњених, после успеха свог подухвата, на крају, отишао са оним против кога је подигао побуну.
Кад се то догодило и ко је у питању?
Одговори

(29-01-2018, 05:39 PM)Перун Пише:  
(29-01-2018, 05:23 PM)Бенито Пише:  Никола Карамарковић, војвода рујанске кнежине.

,,Уз своје име", по узору на Ђорђа.

Ти изгледа ниси разумео да ти је одговор нетачан. Јок

Тачан одговор је Марко Васић, Карамарко или Кара-Марко.

Сад може твоје питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Сад на Слагалици такмичари не знају ко је био отац Стефана Високог. Сирома'

Све то треба послати годину дана код Поручника на квиз да нешто науче.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Пардон, Капетана 2 класе. КидањеКидањеКидање

(29-01-2018, 06:27 PM)Бенито Пише:  Било је много побуна у српској историји против власти. Међутим, ретки су случајеви када је вођа побуњених, после успеха свог подухвата, на крају, отишао са оним против кога је подигао побуну.
Кад се то догодило и ко је у питању?
Одговори

(29-01-2018, 08:30 PM)Бенито Пише:  Пардон, Капетана 2 класе. КидањеКидањеКидање

Ти си Поручник са чином капетана 2. класе. Помогни мало или одговори ово. Изгледа да никога нема а ја не знам одговор.

Је ли у питању 19. век?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним