Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ти из Врања не знаш? Smile
Каква три месеца? Па нису њих водили Бирјузов и Пеко, него краљ Петар, престолонаследник Александар и ђенерал Путник и остали....
Одговори

Мислио сам месец дана или два највише. А како знаш да сам из Врања? Smile
Онда 15 дана
Одговори

(09-09-2018, 08:49 PM)Бенито Пише:  Ти из Врања не знаш? Smile
Каква три месеца? Па нису њих водили Бирјузов и Пеко, него краљ Петар, престолонаследник Александар и ђенерал Путник и остали....

Не више од месец дана. Српска Војска је на Куманову била бројнија од турске војске а Призренска лига је била јака...у трчању на југ.
Као ОВК 1998/99.

П.С. Узгред, то су били исправни ратни циљеви Србије. Шта се Карадђорђевићима и Пашићу десило за 2 године ?
Одговори

Осим Скадра који је ослобођен 3. априла 1913. године, али то је посебна тема....
Све у року од 12 дана.
Приштина - 22. октобар
Скопље- 25. октобар
Призрен- 30. октобар
Одговори

Онда 20 дана или што је реко Ултра, највише месец дана
Одговори

(09-09-2018, 09:11 PM)Бенито Пише:  Осим Скадра који је ослобођен 3. априла 1913. године, али то је посебна тема....
Све у року од 12 дана.
Приштина - 22. октобар
Скопље- 25. октобар
Призрен- 30. октобар
Одговори

(09-09-2018, 09:12 PM)Mitic Пише:  Онда 20 дана или што је реко Ултра, највише месец дана

Били смо близу. Баја
Одговори

А што се тиче твог питања, ништа им се за две године није догодило.
Него мани се коментара о историји ових генијалаца што остварују свој наум да " сви Срби живе у истој држави". Али, овима пре сто година је био циљ и да остану где су били вековима, а овим коментаторима да их све доведу у Београд.
Одговори

Tо је бољка многих родољуба, мисле да су краљ Александар и Пашић криви за сва зла у 20. веку, јер је створена Југославија. И 27. март 1941. сматрају лошим датумом, а недавно је и Милан Ст. Протић изјавио да су британски и совјетски амбасадор водили главну реч иза кулиса 27. марта
Одговори

(09-09-2018, 09:39 PM)Mitic Пише:  Tо је бољка многих родољуба, мисле да су краљ Александар и Пашић криви за сва зла у 20. веку, јер је створена Југославија. И 27. март 1941. сматрају лошим датумом, а недавно је и Милан Ст. Протић изјавио да су британски и совјетски амбасадор водили главну реч иза кулиса 27. марта

Ја сматрам да Карађорћевићи и Пашићева радикалан странка нису "криви за сва зла у 20. веку" али ратни циљ Краљевине Србије у ПСР који је ратификован ( "Нишка декларација" ) никако није требало да буде стварање Југославије. Многи мисле тако. Чак и они који нису толико патриотски оријентисани.
Одговори

Просто је то. О газдинлуку може да прича газда који је газдинство направио, а не пијани син који је и кућу раскућио.
Него, ајде неко питање.
Одговори

(09-09-2018, 09:51 PM)Бенито Пише:  Просто је то. О газдинлуку може да прича газда који је газдинство направио, а не пијани син који је и кућу раскућио.
Него, ајде неко питање.

Бојим се да Југославије је била далеко од газдинства...али идемо на питање.

Сад сам гледао један страни видео клип о ПСР.
Знате ли политичко поредељење Гаврила Принципа ?
Одговори

"Недавно сам рекао једном новинару да би се могло направити читаво једно мало језеро од количине алкохола коју сам у животу попио. Волео сам виски и старо добро вино. Данас више не пијем. Престао сам кад је дошла прохибиција".

Ово је рекао један наш научник. О коме је реч?
Одговори

(09-09-2018, 10:01 PM)Ултрадесничар Пише:  
(09-09-2018, 09:51 PM)Бенито Пише:  Просто је то. О газдинлуку може да прича газда који је газдинство направио, а не пијани син који је и кућу раскућио.
Него, ајде неко питање.

Бојим се да Југославије је била далеко од газдинства...али идемо на питање.

Сад сам гледао један страни видео клип о ПСР.
Знате ли политичко поредељење Гаврила Принципа ?

Комунисти су га увек својатали.Smile

(09-09-2018, 10:01 PM)Mitic Пише:  "Недавно сам рекао једном новинару да би се могло направити читаво једно мало језеро од количине алкохола коју сам у животу попио. Волео сам виски и старо добро вино. Данас више не пијем. Престао сам кад је дошла прохибиција".

Ово је рекао један наш научник. О коме је реч?

Пупин?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 62 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним