Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Радио Јавор. Хармоника

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није, зна, ваљда, Милослав Самарџић, па да сачекамо.
Одговори

Није у пролеће, у јесен 1943. Да слушају америчке радио станице.
Одговори

Тако је. У једној депеши дословце пише:" Слушајте радио Бостон....."
Одговори

Ајде кад неће нико:
Наведите бар један пар официра, команданата бригада ЈВуО , који су били гимназијски другови из истог одељења?
Одговори

Поручници Стојко Филиповић и Павле Марковић - Ружа.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Браво, ајде даље...
Одговори

Знам их још али нека, другом приликом.

Ко има око соколови да препозна некога од официра са фотографије?

[Слика: 210-B9-A65-28-C9-4671-9-FFC-45419-D588471.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Пољска? Логор?
Одговори

Је л оно Јездимир Дангић, што му глава вири?
Одговори

Браво Вуле, има још један пуковник, Дражин сарадник.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тришић?
Одговори

(23-12-2018, 02:39 PM)Бенито Пише:  Тришић?

Да, поред Дангића са руком у џепу.

Ајмо једно слично Венитовом. Навести име села, или више њих, која су ЈВуО дала два мајора (или официра са вишим чиновима), команданта корпуса.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Пријановићи- Милош Марковић и Милош Глишић?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним