Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(18-01-2019, 06:31 PM)Перун Пише:  
(18-01-2019, 12:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  Милош Црњански је био уреднук културе, а Иво Андрић новинар, боље рећи аутор чланака.
- Навести још неколико великих писаца из Дана.
Компликовано је, покушаћу да одговорим у филму "Војвода Јевђевић", на коме радим.

Због чега одаваш све тајне из филмова пре премијере? Исто си радио и за Дражу.
Знаш како кажу тајкуни, има се, може се. Ваистину!
То су само мали делови, не бих могао да одам све ни да хоћу.
Али стварно, баш има неоткривених података.
Одговори

Каже се " тајфуни".
Одговори

(18-01-2019, 03:38 PM)Бенито Пише:  Ред је да поставим по које питање , КидањеКидањеКидање , и то опет трилинг:
Најдуговечнији и најбескичменији унутрашњо-политички новинар у комунистичкој Србији имао је оца носиоца Карађорђеве звезде.
Како су се звали отац и син?
Славољуб Слава Ђукић ( 1928-2019) , који је недавно умро, био је син трговца и ратника Ослободилачких ратова 1912-1920 и носиоца Карађорђеве звезде Светолика Ђукића из Словца код Лајковца.
Славољуб Ђукић је једини унутрашњо-политички новинар Политике који је преживљавао све буре у владавини титоиста, чиме се , иначе, поносио. Партизан је постао са 16 година и после Сремског фронта стигао је до Трста. Убеђени титоиста, један од перјаница "другосрбијанства", говорио :" Четници у Другом светском рату су, вероватно, нешто најгоре што се догодило у српској историји."
Одговори

Ко је био кнез од ,,Валдленда”?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Још кад би знали шта је Валдленд.
Одговори

(18-01-2019, 11:39 PM)Бенито Пише:  Још кад би знали шта је Валдленд.

Е у томе грму лежи зец. Енглеска реч није, значи да је немачка. Преведи и одговор ће се сам јавити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Кондор?
Одговори

Валдленд са немачког може се превести као Шумадија. Ајде пробај сад.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Зоки Шумадинац КидањеКидањеКидање
[Слика: 492141_zoran-sumadinac_ls-s.jpg]
Одговори

(19-01-2019, 12:00 PM)Вукашин Петковић Пише:  Зоки Шумадинац КидањеКидањеКидање
[Слика: 492141_zoran-sumadinac_ls-s.jpg]

Што... добро сам испао. Ово ми је трећи хит од "нашег" доласка навлас' 2012.! Креза

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(19-01-2019, 11:49 AM)Перун Пише:  Валдленд са немачког може се превести као Шумадија. Ајде пробај сад.
Никола?
Одговори

Друго питање из трилинга о Карађорђевој звезди:
Један од најпознатијих и најомиљенијих песника друге половине 20 века имао је деду који је био носилац Карађорђеве звезде. Имају исто име и презиме.
Како им је име?
Одговори

(19-01-2019, 01:04 PM)Бенито Пише:  
(19-01-2019, 11:49 AM)Перун Пише:  Валдленд са немачког може се превести као Шумадија. Ајде пробај сад.
Никола?

Чим је немачка реч значи да је то немачко масло. У питању је Милан Недић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-01-2019, 05:25 PM)Бенито Пише:  Друго питање из трилинга о Карађорђевој звезди:
Један од најпознатијих и најомиљенијих песника друге половине 20 века имао је деду који је био носилац Карађорђеве звезде. Имају исто име и презиме.
Како им је име?
Љубивоје?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 42 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним