Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(14-03-2019, 11:29 AM)Вукашин Петковић Пише:  Новембра 1944. године.

Указ је изашао у децембру тако да је одговор вероватно тачан. Колико је пута Калабић унапређен за време рата?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-03-2019, 03:16 PM)Перун Пише:  
(14-03-2019, 11:29 AM)Вукашин Петковић Пише:  Новембра 1944. године.

Указ је изашао у децембру тако да је одговор вероватно тачан. Колико је пута Калабић унапређен за време рата?
Четири пута.
Одговори

(14-03-2019, 03:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(14-03-2019, 03:16 PM)Перун Пише:  
(14-03-2019, 11:29 AM)Вукашин Петковић Пише:  Новембра 1944. године.

Указ је изашао у децембру тако да је одговор вероватно тачан. Колико је пута Калабић унапређен за време рата?
Четири пута.

То је био лак одговор. Е сад још питање везано за претходно.

Да ли је неко унапређиван више пута од Калабића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-03-2019, 04:47 PM)Перун Пише:  
(14-03-2019, 03:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(14-03-2019, 03:16 PM)Перун Пише:  
(14-03-2019, 11:29 AM)Вукашин Петковић Пише:  Новембра 1944. године.

Указ је изашао у децембру тако да је одговор вероватно тачан. Колико је пута Калабић унапређен за време рата?
Четири пута.

То је био лак одговор. Е сад још питање везано за претходно.

Да ли је неко унапређиван више пута од Калабића?

Цвијетин Тодић?
Одговори

Да. Да ли имамо још некога са 4 унапређења?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не могу да се сетим, сигурно си нашао нешто?
Одговори

(14-03-2019, 05:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не могу да се сетим, сигурно си нашао нешто?

Ма не, него сам само хтео да се подсетимо да је Тодић био ,,јединствен примерак" а да је Калабић иза њега. Са 3 унапређења за време рата има доста официра.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ко је стрељао више људи 1941. године у Ужицу, Немци или комунисти?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-03-2019, 08:08 PM)Перун Пише:  Ко је стрељао више људи 1941. године у Ужицу, Немци или комунисти?


Комунисти
Одговори

(14-03-2019, 09:44 PM)Mitic Пише:  
(14-03-2019, 08:08 PM)Перун Пише:  Ко је стрељао више људи 1941. године у Ужицу, Немци или комунисти?


Комунисти

Да, а краће су држали град у својим рукама.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Колико су беше убили комунисти у Ужицу? 1000 грађана или више?
Одговори

(14-03-2019, 10:28 PM)Mitic Пише:  Колико су беше убили комунисти у Ужицу? 1000 грађана или више?

41., не. До краја рата не знам. Углавном, сигурно је да је са територија среза убијено мање од 1000 људи али проблем је што су на тим местима убијани људи са других подручја, углавном повратници са Зеленгоре. Тако да се приближно тачан број не може утврдити док се не отворе архиве ОЗНЕ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

У јесен 1914. године у јеку аустроугарске офанзиве, ђенерал Живојин Мишић долази у Мионицу, да преузме место команданта Прве армије, овај догађај је Ћосић приказао у роману "Време смрти": након што саслуша извештај пуковника Хаџића, ђенерал Мишић наређује да се успостави ред на мосту преко Рибнице и шаље мајора Савића да то обави. Не знам који је то мајор Савић, али ово свакако није тачно.
Ког официра из штаба армије је Мишић заправо послао? Мајор је у питању, после рата догурао је до чина бригадног ђенерала, обављао је више одговорних функција, једно време био је и министар.
Одговори

(14-03-2019, 10:50 PM)Вукашин Петковић Пише:  У јесен 1914. године у јеку аустроугарске офанзиве, ђенерал Живојин Мишић долази у Мионицу, да преузме место команданта Прве армије, овај догађај је Ћосић приказао у роману "Време смрти": након што саслуша извештај пуковника Хаџића, ђенерал Мишић наређује да се успостави ред на мосту преко Рибнице и шаље мајора Савића да то обави. Не знам који је то мајор Савић, али ово свакако није тачно.
Ког официра из штаба армије је Мишић заправо послао? Мајор је у питању, после рата догурао је до чина бригадног ђенерала, обављао је више одговорних функција, једно време био је и министар.

Михаило Рашић или Стеван Хаџић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним