Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(14-03-2019, 06:07 PM)Перун Пише:  
(14-03-2019, 05:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не могу да се сетим, сигурно си нашао нешто?

Ма не, него сам само хтео да се подсетимо да је Тодић био ,,јединствен примерак" а да је Калабић иза њега. Са 3 унапређења за време рата има доста официра.

Шта је Цвијетин био по чину на почетку рата?
Одговори

Подофицир- био је посебан трилинг питања о њему на теми Квиз српска историја.
Одговори

(14-03-2019, 10:50 PM)Вукашин Петковић Пише:  У јесен 1914. године у јеку аустроугарске офанзиве, ђенерал Живојин Мишић долази у Мионицу, да преузме место команданта Прве армије, овај догађај је Ћосић приказао у роману "Време смрти": након што саслуша извештај пуковника Хаџића, ђенерал Мишић наређује да се успостави ред на мосту преко Рибнице и шаље мајора Савића да то обави. Не знам који је то мајор Савић, али ово свакако није тачно.
Ког официра из штаба армије је Мишић заправо послао? Мајор је у питању, после рата догурао је до чина бригадног ђенерала, обављао је више одговорних функција, једно време био је и министар.
Љубомир Марић.
Одговори

(14-03-2019, 11:32 PM)Бенито Пише:  Подофицир- био је посебан трилинг питања о њему на теми Квиз српска историја.

Ма сигурно, само се заборави, брзо се пролазе странице. Питао сам да се подсјетим. Smile
Одговори

Нису Рашић, Хаџић и Марић. Да помогнем, имао је надимак по једној реци. Smile
Одговори

Да ли си сигуран да је био мајор 14, пошто су сви војни министри послератне државе, осим Милана Недића и Љубомира Марића, били најмање потпуковници.
Ово са реком си много помогао. Кидање
Петар Живковић- Тимочанин?
Душан Трифуновић- Моравац?
Драгомир Ж Стојановић- Тимочанин?
Одговори

Рекао сам да је био министар, али нисам рекао да је био министар војни. Smile
Ово око надимка нисам лепо објаснио, значи надимак му је био, као и назив једне реке.
Одговори

Е, сад га зашећери. Баја
Одговори

Бан једне од девет бановина.
Одговори

Бригадни генерал Светислав Милосављевић- Тиса, министар саобраћаја из 1925. године, и бан Врбаске бановине.
Озноји ти мене добро.
Одлично питање, као по обичају.
Одговори

Тако је, иначе у време Колубарске битке, био је помоћник начелника штаба Прве армије. Може даље...
Одговори

(14-03-2019, 10:50 PM)Вукашин Петковић Пише:  У јесен 1914. године у јеку аустроугарске офанзиве, ђенерал Живојин Мишић долази у Мионицу, да преузме место команданта Прве армије, овај догађај је Ћосић приказао у роману "Време смрти": након што саслуша извештај пуковника Хаџића, ђенерал Мишић наређује да се успостави ред на мосту преко Рибнице и шаље мајора Савића да то обави. Не знам који је то мајор Савић, али ово свакако није тачно.
Ког официра из штаба армије је Мишић заправо послао? Мајор је у питању, после рата догурао је до чина бригадног ђенерала, обављао је више одговорних функција, једно време био је и министар.
А шта мислиш, зашто му је Ћосић променио име у роману?
Одговори

Ајде да нагађам, зато што је био део предратног естаблишмента? Свакако, боље ти одговори.
Одговори

Користио је његове мемоаре за писање свог романа. Да би имао комфор да мења или слободније тумачи садржај мемоара, променио је име да се неки не би сетио. Тада се читало много више, па је неком могло да падне на памет да то прочита.
Преписивање и потписивање својим именом је стара пракса комуњара. Зато имаш оволики број научних плагијата код нас. Ко то да утврди, када су и они што су надлежни или ментори, и сами плагијатори.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 44 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним