Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Мислиш на Драгишу Цветковића.
Али не знам на чије мемоаре мислиш.
Одговори

(16-10-2019, 10:06 AM)Бенито Пише:  Ово питање имали смо још у првих 100-тинак страница Квиза.
Да се чита пажљивије. Smile

Што би ти рекао, није лоше подсјетити се! Кез
Одговори

Да ли неко зна у округу код града на Косову и Метохији живе најразноврснији типови Арнаута? Мислим на порекло,свакако.
Одговори

(16-10-2019, 01:36 PM)Бенито Пише:  Мислиш на Драгишу Цветковића.
Али не знам на чије мемоаре мислиш.
Претпостављам Милан Стојадиновић- Ни пакт, ни рат.
Одговори

(16-10-2019, 08:59 PM)Бенито Пише:  
(16-10-2019, 01:36 PM)Бенито Пише:  Мислиш на Драгишу Цветковића.
Али не знам на чије мемоаре мислиш.
Претпостављам Милан Стојадиновић- Ни пакт, ни рат.

Јесте, све си у праву. Стојадиновић је био бесан на Драгишу јер му је преотео место председника владе, а потом и отерао у интернацију.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(16-10-2019, 08:57 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Да ли неко зна у округу код града на Косову и Метохији живе најразноврснији типови Арнаута? Мислим на порекло,свакако.

Можда ово помогне

https://www.rastko.rs/kosovo/istorija/o_...ima_c.html
Одговори

Ко је најпонатији четнички командант рођен на Кордуну?
Одговори

Сигурно је неки од ових што смо били убеђени да су рођени у Србији? Smile
Одговори

Сачекаћемо да гдин Милослав одговори на ово питање, али има још једно питање:

Да ли су мање јединице Београдског корпуса ЈВ учествовале са Црвеном армојом у борби против Вермахта кад је Црвена армија улазила у Београд?

То каже Јован Пејин у две-три реченице у својој књизи "Време и истина". Има и две фотографије у тој књизи које су настале за време борби у самом граду и Пејин каже да су људи на сликама представљени као грађани који су узели учешће у борбама за град
Одговори

Пуковник Гојко Борота је са Кордуна.
Одговори

(17-10-2019, 05:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пуковник Гојко Борота је са Кордуна.
Откуд то? Зар Бороте нису сви са Романије?
Одговори

(17-10-2019, 05:48 PM)Mitic Пише:  Сачекаћемо да гдин Милослав одговори на ово питање, али има још једно питање:

Да ли су мање јединице Београдског корпуса ЈВ учествовале са Црвеном армојом у борби против Вермахта кад је Црвена армија улазила у Београд?

То каже Јован Пејин у две-три реченице у својој књизи "Време и истина". Има и две фотографије у тој књизи које су настале за време борби у самом граду и Пејин каже да су људи на сликама представљени као грађани који су узели учешће у борбама за град
О овоме је Пеђа Ристић причао сто пута.
Одговори

(17-10-2019, 06:59 PM)Бенито Пише:  
(17-10-2019, 05:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Пуковник Гојко Борота је са Кордуна.
Откуд то? Зар Бороте нису сви са Романије?

Не. Једно село на Кордуну. Треба да добијем страницу из књиге, где је биографија. Монографија села, тако нешто.
Одговори

(17-10-2019, 08:51 AM)Mitic Пише:  Можда ово помогне

https://www.rastko.rs/kosovo/istorija/o_...ima_c.html

Ђаковица и околина.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним