Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(22-10-2019, 09:24 AM)Vlad Alekš Пише:  
(22-10-2019, 08:27 AM)Mitic Пише:  
(22-10-2019, 07:26 AM)Vlad Alekš Пише:  Наведите барем 10 чланова Српског културног клуба. Smile

Слободан Јовановић и Драгиша Васић као председник и потпредседник, а чланови:

1. Младен Жујовић
2. Стеван Мољевић
3. Слободан Драшковић
4. Војин Андрић
5. Драгутин Бојовић
6. Драгослав Страњаковић

Хајде неко још барем два. Smile


Владика Николај и Ава Јустин Поповић. Мислим и да су и они били чланови
Одговори

(22-10-2019, 11:20 AM)Mitic Пише:  Владика Николај и Ава Јустин Поповић. Мислим и да су и они били чланови

Мислим да свети Николај није био члан СКК-а.
Ево, нека десети буде Марко Цар.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Да, Владика Николај није био, а Ава Јустин је био члан СКК-а. Има један текст о др Слободану Драшковићу и ту се помињу чланови СКК-а.

"Међутим, посебно је значајна његова делатност, као генералнога секретара Српскога културнога клуба, у којему својству је морао да има плодоносне и делатне контакте са нашим националним величинама, као што су: Свети Јустин Ћелијски, Слободан Јовановић, др. Лазо М. Костић, Владимир Ћоровић, Александар Белић, Драгиша Васић, Стеван Мољевић и многи други, што је, засигурно, знатно утицало на његов интелектуални развој и формирање његове политичке мисли".

https://www.czipm.org/draskovic.html


(21-10-2019, 07:02 PM)ХраброСрце Пише:  Шта питати а не поновити се? Јок

'Ајде овако. Сви знамо да је први споменик Његошу подигао Ј. Дучић у Требињу. А да ли неко зна где је подигнут први споменик патријарху Павлу?


У Требињу у Републици Српској
Одговори

(22-10-2019, 11:47 AM)Vlad Alekš Пише:  
(22-10-2019, 11:20 AM)Mitic Пише:  Владика Николај и Ава Јустин Поповић. Мислим и да су и они били чланови

Мислим да свети Николај није био члан СКК-а.
Ево, нека десети буде Марко Цар.

Само један активни официр је био члан клуба. Који?
Одговори

(22-10-2019, 02:16 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-10-2019, 11:47 AM)Vlad Alekš Пише:  
(22-10-2019, 11:20 AM)Mitic Пише:  Владика Николај и Ава Јустин Поповић. Мислим и да су и они били чланови

Мислим да свети Николај није био члан СКК-а.
Ево, нека десети буде Марко Цар.

Само један активни официр је био члан клуба. Који?

Младен Жујовић
Одговори

Миодраг Палошевић.
Одговори

Палош. Жујовић је тада био адвокат.
Одговори

(22-10-2019, 11:55 AM)Mitic Пише:  
(21-10-2019, 07:02 PM)ХраброСрце Пише:  Шта питати а не поновити се? Јок

'Ајде овако. Сви знамо да је први споменик Његошу подигао Ј. Дучић у Требињу. А да ли неко зна где је подигнут први споменик патријарху Павлу?


У Требињу у Републици Српској

Да, тачан одговор, први споменик патријарху Павлу подигнут је такође у Требињу, испред храма Светог Преображења Господњег, а недалеко од споменика великанима Јовану Дучићу и Његошу!
Одговори

Био је командант добровољаца, члан Српске Краљевске Академије и архимандрит СПЦ. Ко је он?
Одговори

(23-10-2019, 07:12 PM)ХраброСрце Пише:  Био је командант добровољаца, члан Српске Краљевске Академије и архимандрит СПЦ. Ко је он?

Нићифор Дучић?
Одговори

Ово је тачан одговор. Идемо даље....
Одговори

Сви знамо најпознатијег четника за време окупације у Другом светском рату. Знамо имена још многих који су били под његовом командом.
Знамо ли ко је био најпознатији четник за време окупације од краја 1915. године до октобра 1918. године?
Одговори

(23-10-2019, 10:51 PM)Бенито Пише:  Знамо ли ко је био најпознатији четник за време окупације од краја 1915. године до октобра 1918. године?

Можда Живојин Рафајловић,генерал,потоњи бан Вардарске бановине или Ђуро Шарац?
Одговори

Јок, био је један што је био страх и трепет.
Преживео рат. По ослобођењу му је суђено због убистава Срба.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 51 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним