Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Добро, онда споменик исписан ћирилицом?
Одговори

Код мене је забуна потпуна,не знам да ли је Милослав поставио ново питање или пита Бенита за ово претходно? Кез
Одговори

(22-11-2019, 12:09 AM)ЈВуО-КГ Пише:  Код мене је забуна потпуна,не знам да ли је Милослав поставио ново питање или пита Бенита за ово претходно? Кез
Пита Тебе-одговори му. Smile
Одговори

(22-11-2019, 12:24 AM)Бенито Пише:  
(22-11-2019, 12:09 AM)ЈВуО-КГ Пише:  Код мене је забуна потпуна,не знам да ли је Милослав поставио ново питање или пита Бенита за ово претходно? Кез
Пита Тебе-одговори му. Smile

Кидање

Па опет не знам шта пита, ово претходно или је поставио питање који је најстарији споменик исписан ћирилицом. Ако пита за ово претходно,немам шта да одговорим, нема ћирилице пре 7. века тј. њене прве варијанте па је самим тим питање бесмислено.Ако је ово друго,немам појма.А и да ли ми пишемо ћирилицом и латиницом или азбуком и абецедом?Или је то исто или можда није?
Одговори

Не вреди значи, мораћемо да сазнамо где је то Милослав био.
Вероватно у Грчкој?
Одговори

Стројимиров печат је писан ћирилицом пре него што су Ћирило и Методије пошли у Моравску.
Одговори

Печат није споменик. Дакле питао сам за први споменик написан ћирилицом. То јест, најстарији који и данас постоји.
Јел има слика тог споменика? Зар нису Климент и Наум измислили ћирилицу?
Одговори

Самуилова Плоча у Македонији је најстарији споменик писан ћирилицом. Х век
А на територији данашње Србије је Темнићки Натпис из краја Х и почетка ХI века.
А најстарији споменик писан угластом глагољицом је Башчанска плоча, нађена у селу Башка на острву Крк. ХI век.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(22-11-2019, 11:11 AM)Шумадинац Пише:  Самуилова Плоча у Македонији је најстарији споменик писан ћирилицом. Х век
А на територији данашње Србије је Темнићки Натпис из краја Х и почетка ХI века.
А најстарији споменик писан угластом глагољицом је Башчанска плоча, нађена у селу Башка на острву Крк. ХI век.
Тачан је одговор, и плоча је споменик.
А иначе мислио сам на споменик на месту где је умро деспот Стефан, подигнут 1427. То је обелиск висине око метар и по, у селу Марковац, заселак Црквине, општина Младеновац.
Одговори

Остало је ово:

- Где је први пу објављено писмо италијанског генерала Александра Лузана Мусолинију о покољу Срба у Пребиловцима 1941?

Потпитање: Шта се сада прича у вези с тим, која прича се шири?
Одговори

Зар није Влада у Лондону прва сазнала за ово писмо?
Одговори

(22-11-2019, 06:19 PM)Бенито Пише:  Зар није Влада у Лондону прва сазнала за ово писмо?
Није, тек после рата један истраживач је пронашао и објавио.
Одговори

Ајде реци, да не нагађамо.
Одговори

Знамо за крваву литију из 1937. године. После Другог светског рата, десила се још једна крвава литија. Литија је била на мети комуниста.

Где се то десило?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 44 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним