Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Аха. Онда је можда у питању година 1863. или 1864. година
Одговори

(09-04-2020, 07:16 PM)Бенито Пише:  
(09-04-2020, 06:47 PM)Перун Пише:  Је ли један од њих двојице Рус?

Ниједан, обојица су Срби- један по рођењу, други по убеђењу. Ваистину!

Покушавам да откријем шта ти је пало под руке па сам претпоставио да си читао нешто о ранијим односима САД и Русије и налетео на неки окршај подморница.

Ако је раније него што је Мирић навео, а уз то узмемо у обзир да је један од њих био ,,Србин по убеђењу”, прво што ми падне на памет је Краснов, оквирно 1860-те године.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте, негде тих година је први пут једна подморница потопила противнички брод.
Само погодите годину.
ПС нема везе Краснов
Одговори

(09-04-2020, 07:22 PM)Mitic Пише:  Аха. Онда је можда у питању година 1863. или 1864. година
Јесте, 1864. година је у питању. У Америчком грађанском рату је јужњачка подморница потопила северњачки брод и то се сматра првим потопљеним бродом на свету које је потопила подморница.
Исте године, умро је Вук Стефановић Караџић, а родио се Бранислав Нушић.
Одговори

КОја земља у Европи је имала најдужи полицијски час?
Одговори

Када?
Одговори

(09-04-2020, 07:31 PM)Бенито Пише:  Јесте, 1864. година је у питању. У Америчком грађанском рату је јужњачка подморница потопила северњачки брод и то се сматра првим потопљеним бродом на свету које је потопила подморница.
Исте године, умро је Вук Стефановић Караџић, а родио се Бранислав Нушић.

Веровао или не то сам кренуо да пишем и одустао. Све сам нешто контао да циљаш на нешто из ПСР.Иначе за тај догађај знам из филма који сам гледао.Оригиналан назив је The Hunley.Назив добио по морнаричком инжењеру Хорасу Лосону Ханлију који је и направио и водио ту подморницу. Није много људи гледало тај филм,иако игра пар познатих глумаца,јер није ишао у биоскопе него одмах на ТВ.
Одговори

(09-04-2020, 08:16 PM)Бенито Пише:  Када?
Икада.
Одговори

Совјетија, од када су приграбили власт до 1924.
Одговори

Како се зове ђенерал војске Краљевине Југославије који је имао највише успеха у краткотрајном Априлском рату?
Одговори

Па, вероватно неко од ових који су ишли на Скадар. Ту је било четири дивизије против шест италијанских. Можда, командант 48 пука. Не могу да се сетим сад ко је био. Па, и Комски одред под командом ђенерала Љубе Новаковића је имао успеха.
Моје мишљење је да се оперативни шеф и командант позадине ђенерал Николић пожртвовано трудио да спаси шта се спасти може. Није, кажу, ни спавао тих 13 дана.
И тако даље, имало их је више...
Одговори

(09-04-2020, 10:37 PM)Бенито Пише:  Совјетија, од када су приграбили власт до 1924.

Колико?
Не знам одговор, надао дам се да беко зна.
Мени се чини да нигде нису везивани дани, ради набавке.
Одговори

(10-04-2020, 12:16 AM)Александар Динчић Пише:  Како се зове ђенерал војске Краљевине Југославије који је имао највише успеха у краткотрајном Априлском рату?

Мирослав Трифуновић?
Одговори

(10-04-2020, 10:50 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-04-2020, 10:37 PM)Бенито Пише:  Совјетија, од када су приграбили власт до 1924.

Колико?
Не знам одговор, надао дам се да беко зна.
Мени се чини да нигде нису везивани дани, ради набавке.
Бољшевици су увели полицијски час чим су дошли на власт у Петрограду. И где год су освајали власт, уводили су одмах полицијски час. Док год је трајао грађански рат у Русији, имали су полицијски час.
То је сигурно. Е сад, да не тражим детаље.....
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним