Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

И ја сам помислио на Аћимовића. У тој серији ми је деловао као неки лик из пародије, плус не уме да састави један извештај. Секретарица не зна шта да куца на писаћој машини
Одговори

Тако је. То показује колико ти људи немају представу о епохи којом се баве.
Одговори

Мени је најглупљи онај полицајац што са жандармима врши претрес у возу. Онај буцкасти.
Одговори

Како се звао Дражин командант који је успео три пута да побегне из непријатељског заробљеништва?
Одговори

(14-05-2020, 06:15 PM)Александар Динчић Пише:  Како се звао Дражин командант који је успео три пута да побегне из непријатељског заробљеништва?
Боривоје Манић.
Одговори

(13-05-2020, 11:32 AM)Mitic Пише:  
(12-05-2020, 08:29 PM)Mitic Пише:  Кога је Херман Нојбахер сматрао „једним од најинтелигентнијих Срба са којима је икада дошао у додир“? У питању је један полицајац који је био изабран за потпредседника Међународне комисије криминалистичке полиције 1936. године.

(12-05-2020, 09:28 PM)ХраброСрце Пише:  Драги Јовановић?


Кад није Драги Јовановић, онда је Милан Аћимовић Smile

Значи, тачан одговор је Милан Аћимовић. То се може видети у једној монографији Историјског архива Пожаревац.

Погледати стр. 35, фусноту 117 на следећем линку

https://arhivpozarevac.org.rs/Dokumenta/...0ratu2.pdf

Бенито нам је већ објаснио улогу Аћимовића као Дражиног човека и то исто пише у овој фусноти 117 где се излаже кратка биографија Милана Аћимовића:


"Током јесени 1942. године овај „мајстор интрига“ и „реакционар у револуцији“, како су га називали немачки обавештајци, постао је сарадник Југословенске војске у отаџбини што га је постепено дистанцирало од Недићеве струје".


Може Бенито да прокоментарише. И као што је Бенито већ рекао, Аћимовић је сигурно покривао четничке илегалце и њихове акције
Једна од констатација Нојбахера за коју је био сасвим у праву. Аћимовић је био на вези и са Немцима и са Британцима и са Чичом.
То је једино Љотић нањушио, а вероватно је добио дојаву од својих људи у врху полиције и војске. Својски се трудио да докаже везу Аћимовића са Британцима и да га Немци стрпају у логор, али није успео ништа да докаже.
Нејасно је зашто Аћимовић није отишао са Недићем, а ни са недићевцима неколико месеци касније. Из тог необјашњивог поступка следи логичан закључак да је једино био веран Чичи, односно да је још пре рата био човек на вези са војном обавештајном службом ВКЈ.
Одговори

(14-05-2020, 06:15 PM)Александар Динчић Пише:  Како се звао Дражин командант који је успео три пута да побегне из непријатељског заробљеништва?
Кент?
Одговори

Тачан одговор је: поручник Милан Матић. Први пут су га ухапсили недићевци у новембру 1942. године. Побегао им је из затвора у Вукањи. Други пут су га ухапсили Бугари у децембру 1942. године. Успео је да искочи из воза и да побегне. Трећи пут га хапси СДС у Рибарској Бањи у јануару 1943. Међутим, поново је успео је да побегне споводнику у возу. Тада су га транспортовали за Београд.
На крају је погинуо од недићеваца.

Иначе, он је био командант летеће бригаде Команде Јужне Србије – Ђурићев штаб. Имао је широки радијус кретања
Одговори

Ко је за време окупације написао песму: „Планино мајко љубави“?
Одговори

(15-05-2020, 06:39 PM)Александар Динчић Пише:  Ко је за време окупације написао песму: „Планино мајко љубави“?

Епископ Николај.
Одговори

Тако је.
Одговори

Када и под чијом владавином су урађени портрети истакнутих Карађорђевих устаника?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(15-05-2020, 08:32 PM)Перун Пише:  Када и под чијом владавином су урађени портрети истакнутих Карађорђевих устаника?

Милоша Обреновића, први "мандат"?
Одговори

Колико си сигуран? Имам неке друге податке.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним