Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(15-05-2020, 09:06 PM)Перун Пише:  Колико си сигуран? Имам неке друге податке.

Нисам сигуран. Произвољно сам дао одговор.
Одговори

Око ког европског града постоји највише села/насеља/заселака са српским топонимима?
Одговори

Удине?
Одговори

(15-05-2020, 10:48 PM)ЛукаЛоко Пише:  Удине?

Не. Мада не знам колико их је тамо.Знам за један други град који има неких десетак српских топонима око себе.
Одговори

(15-05-2020, 10:51 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(15-05-2020, 10:48 PM)ЛукаЛоко Пише:  Удине?

Не. Мада не знам колико их је тамо.Знам за један други град који има неких десетак српских топонима око себе.

Трст?
Одговори

(15-05-2020, 10:53 PM)ХраброСрце Пише:  Трст?

Ма јок. Кез
Одговори

(15-05-2020, 10:39 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Око ког европског града постоји највише села/насеља/заселака са српским топонимима?
Солун.
А ако мислиш на средњу Европу, онда Берлин или било који други град источно од њега.
Одговори

(15-05-2020, 11:06 PM)Бенито Пише:  Солун.

Знао сам да ћеш да се јавиш. Кез Да,тако је. До данашњег дана под пуним именом опстала два села или града,Сервохорион и Сервон.До пре једног века било их је још 7-8 са српским топонимским призвуком,а можда и више. Био је и онај град Сервија/Србица под падинама Олимпа.

Нисам мислио на средњу Европу,него кад смо већ код тога, ког великог светског писца мајка,води порекло од Лужичких Срба?По очевој страни наравно,чак има и девојачко презиме које се завршава на ић.
Одговори

(15-05-2020, 08:32 PM)Перун Пише:  Када и под чијом владавином су урађени портрети истакнутих Карађорђевих устаника?

Кнез Александар 1850-их.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ко је био највољи џудиста - шампион - у армији пре 1941? А после међу четничким официрима.
Одговори

(15-05-2020, 11:15 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Нисам мислио на средњу Европу,него кад смо већ код тога, ког великог светског писца мајка,води порекло од Лужичких Срба?По очевој страни наравно,чак има и девојачко презиме које се завршава на ић.

Џ.Д.Селинџера.Аутора чувеног америчког класика "Ловац у житу".Звала се Марија Џилић.

п.с. Има једна интересантна сцена из филма Теорија завере са Мел Гибсоном и Џулијом Робертс.Мел у филму пати од ОКП-a и сваки пут када прође поред књижаре мора да купи ту књигу.
Одговори

(16-05-2020, 06:51 AM)Перун Пише:  
(15-05-2020, 08:32 PM)Перун Пише:  Када и под чијом владавином су урађени портрети истакнутих Карађорђевих устаника?

Кнез Александар 1850-их.

Било је логично пуно, па реко да покушам нешто другачије Кез

(16-05-2020, 08:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био највољи џудиста - шампион - у армији пре 1941? А после међу четничким официрима.

Мајор Миљан Јанкетић?
Одговори

Није Јанкетић. Али и овај је био висок, 190 цм.
Одговори

Кад је гостовао на ТВ Храм и описивао како се, као студент, заинтересовао за четнике, гдин Милослав је изговорио ову реченицу: "Ја могу све са двадесет две". Та реченица је и уједно наслов песме из једног домаћег филма који је приказиван 80-их.

Како се зове тај филм? И ко је извођач песме из тог филма?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 83 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним