Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(30-11-2020, 09:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-11-2020, 08:04 PM)Бенито Пише:  Нисам, нису они ни имали неке губитке.
Ово сам питање поставио зато што мислим да нико није ни урадио анализу до сада.
Рек'о, можда Ватра има неке податке.

Јесте Динчић. Он је открио за тог мајора.
Погинуо је и поручник Катанић, комадант Трнавске бригаде у Другом равногорском корпусу. Не знам којом јединицом је командовао у оквиру Првог јуришног корпуса Четврте групе јуришних корпуса.
Вероватно командант Друге јуришне бригаде...
Требало би да је погинуло још два или три официра...
Имаш ли још за неког податак неки?
Одговори

Мислио сам да питаш за немачку Операцију "Копаоник".
Катанић је стрељан као ратни заробљеник.
Не сећам се да је страдао још неки официр. Види у Дражи 4.
Одговори

(01-12-2020, 01:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  Мислио сам да питаш за немачку Операцију "Копаоник".
Катанић је стрељан као ратни заробљеник.
Не сећам се да је страдао још неки официр. Види у Дражи 4.

Је ли капетан Влаховић погинуо том приликом?
Одговори

(01-12-2020, 02:04 PM)ХраброСрце Пише:  
(01-12-2020, 01:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  Мислио сам да питаш за немачку Операцију "Копаоник".
Катанић је стрељан као ратни заробљеник.
Не сећам се да је страдао још неки официр. Види у Дражи 4.

Је ли капетан Влаховић погинуо том приликом?

Не, он је два месеца касније погинуо, у Блажену.
Одговори

(30-11-2020, 10:00 PM)Перун Пише:  У чијој униформи је Калабић први пут дошао на РГ?

Трик питање. У цивилу. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево, владика Јован је у једној емисији поставио успутно једно сјајно питање које показује најбоље стање наше историографије:
Наведите име једног Србина кога су усташе убиле у Јасеновцу?
Одговори

(01-12-2020, 08:59 PM)Бенито Пише:  Ево, владика Јован је у једној емисији поставио успутно једно сјајно питање које показује најбоље стање наше историографије:
Наведите име једног Србина кога су усташе убиле у Јасеновцу?

Вукашин Мандрапа - св. Вукашин Клепачки
Одговори

(01-12-2020, 08:59 PM)Бенито Пише:  Ево, владика Јован је у једној емисији поставио успутно једно сјајно питање које показује најбоље стање наше историографије:
Наведите име једног Србина кога су усташе убиле у Јасеновцу?

Павле Ђуришић
Одговори

Ето, ако нека имена знамо, знамо захваљујући црквеним или четничко/емигрантским изворима. Ајде наведите неко име од настрадалих Срба у Јасеновцу да га је често помињала српска званична историографија.
И зато саветујем, јер ово што је владика Јован учинио, изузетно је мудро и поучно, да обавезно питате оне који воле да кукају над злехудом судбином српског народа, да ли знају име неког Србина који је убијен у Јасеновцу.
Ако не помену чак ни Вукашина из Клепаца, или Павла Ђуришића, онда знајте да немају везе ни са црквом, ни са четницима. То Вам је онда класичан пример Србо-комунисте. А ти су за Србе једнако опасни као и усташе. Само што за усташе знамо ко су, а Србо-комунистичка гуја крије се у нашим недрима и прети да нам нанесе и смртоносни ујед.
Одговори

Драгиша Васић.
Одговори

Ако изузмемо Станоја Главаша и Вељка Петровића, па и самог Црног Ђорђа, као и све личности везане за Први и Други српски устанак, онда је одговор на следеће питање врло лак. А питање гласи:
Ко је најпознатији хајдук у Срба у 19-ом веку?
Одговори

(02-12-2020, 07:50 PM)Бенито Пише:  Ако изузмемо Станоја Главаша и Вељка Петровића, па и самог Црног Ђорђа, као и све личности везане за Први и Други српски устанак, онда је одговор на следеће питање врло лак. А питање гласи:
Ко је најпознатији хајдук у Срба у 19-ом веку?

Уф, Бенито, и није баш лак одговор... Има их доста, али ако се рачуна у хајдуке, онда је то краљ Петар Први, као Петар Мркоњић.
Одговори

Покушаћу и ја: Перо Тунгуз из мојега далекога завичаја?
Одговори

(02-12-2020, 08:09 PM)ХраброСрце Пише:  
(02-12-2020, 07:50 PM)Бенито Пише:  Ако изузмемо Станоја Главаша и Вељка Петровића, па и самог Црног Ђорђа, као и све личности везане за Први и Други српски устанак, онда је одговор на следеће питање врло лак. А питање гласи:
Ко је најпознатији хајдук у Срба у 19-ом веку?

Уф, Бенито, и није баш лак одговор... Има их доста, али ако се рачуна у хајдуке, онда је то краљ Петар Први, као Петар Мркоњић.
Не у смислу најпознатија личност међу хајдуцима, него најпознатији хајдук.
Ваљда је краљ Пера био познатији као краљ? Сирома'
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним