Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Колико је Дража имао листова (новине) у Словенији током рата?

Не могу да се сетим, мислим да је гдин Милослав писао о томе
Одговори

(16-03-2021, 12:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ма само једна ситница... Јулија тада није била Михаилова жена, била му је бивша жена.
Хтео сам то да ставим у епизоду о Кнезу Михаилу у ТВ серији, али није било места.

Обавезно провери датуме, али из релевантних извора. Ја мислим да су сви они посетили Лондон 1862. или 1863. А развод се десио касније. Кад кажем развод, мислим на званични развод са папирима.
Иначе, ја нисам упућен у те твоје серије. Дај неки трејлер, да бих видео о чему је реч.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Да ли је митрополит уопште признао тај развод?
Одговори

(16-03-2021, 12:49 PM)Vlad Alekš Пише:  
(16-03-2021, 12:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ма само једна ситница... Јулија тада није била Михаилова жена, била му је бивша жена.
Хтео сам то да ставим у епизоду о Кнезу Михаилу у ТВ серији, али није било места.

Обавезно провери датуме, али из релевантних извора. Ја мислим да су сви они посетили Лондон 1862. или 1863. А развод се десио касније. Кад кажем развод, мислим на званични развод са папирима.
Иначе, ја нисам упућен у те твоје серије. Дај неки трејлер, да бих видео о чему је реч.
Што трејлер, ево целе епизоде:


А ово је цели канал, има свашта нешто:
https://www.youtube.com/channel/UC4Xxj3a...ITXRbNB1yQ
Одговори

(16-03-2021, 06:38 PM)пек. Пише:  Да ли је митрополит уопште признао тај развод?

Није ми познато.
Углавном, од 1962. Михаило живи сам, тад је открио да га је преварила са неким немачким грофом, шест година раније. У ствар тај јој је био љубав живота, за Михаила су је удали из политичких рзалога. Касније се удала за тог грофа.

Она се дакле одселила из Србије 1962, а прикључила се нашој делегацији на путу за Лондон.
Одговори

(16-03-2021, 07:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(16-03-2021, 06:38 PM)пек. Пише:  Да ли је митрополит уопште признао тај развод?

Није ми познато.
Углавном, од 1962. Михаило живи сам, тад је открио да га је преварила са неким немачким грофом, шест година раније. У ствар тај јој је био љубав живота, за Михаила су је удали из политичких рзалога. Касније се удала за тог грофа.

Она се дакле одселила из Србије 1962, а прикључила се нашој делегацији на путу за Лондон.

То је било нешто попут оног афоризма Душка Радовића: она је заправо варала оног кога је волела са овим за кога је била удата. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(16-03-2021, 12:41 PM)Mitic Пише:  Колико је Дража имао листова (новине) у Словенији током рата?

Не могу да се сетим, мислим да је гдин Милослав писао о томе

Према немачком извештају, постојао је лист словеначких четника под називом "Крв и земља".

То се може видети у документу бр. 49, извор: "Немачка обавештајна служба", књига 7, стр. 244. (Protivnička agitacija u Donjoj Štajerskoj)

Могу да цитирам:


Izuzetak pretstavlja list koji izlazi umnoženo i prilično redovno,
»Kri in Zemlja« (Krv i zemlja).

Kao publikacija »slovenačkih četnika« to pretstavlja
jedini organ pristalica kralja Petra i Mihailovića. Po
svome sadržaju uperena je kako protiv bandita, tako
i protiv nas.
Одговори

Која славна холивудска глумица је знала српски језик?
Одговори

Натали Вуд или Лолита Давидовић?
Одговори

Док Самарџић не буде одговорио на своје филмско питање, ево још једног.
Недавно сам поново гледао један старији југословенски филм. Био сам изненађен луцидношћу дијалога и одушевљен сценариом уопште. Помислио сам - сценариста је геније. Када сам проверио име тог човека, збунио сам се још више. Писало је Борислав Петровић. Ко је био тај човек и зашто је остао анониман све ове године?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(19-03-2021, 01:43 AM)Бенито Пише:  Натали Вуд или Лолита Давидовић?

Вивијан Ли је знала српски.
Одговори

Који Србин је био највећи војсковођа у историји? (а није Карађорђе)
Одговори

(19-03-2021, 12:37 PM)Бенито Пише:  Који Србин је био највећи војсковођа у историји? (а није Карађорђе)

Ђенерал Драгољуб Михаиловић

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(19-03-2021, 01:15 PM)Шумадинац Пише:  
(19-03-2021, 12:37 PM)Бенито Пише:  Који Србин је био највећи војсковођа у историји? (а није Карађорђе)

Ђенерал Драгољуб Михаиловић
Добар си. Smile
Вала, какве је услове имао, ниси далеко од истине.
Али, нисам мислио на њега.
Један Србин имао је изузетне војне успехе.
Ко је он?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 72 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним