Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(27-07-2022, 02:55 PM)Горски штаб 52 Пише:  Знам ја једног.

Зезаш? Нисам до сада видео ниједног....
Одговори

Ево, људи ми јавише где има истетовиран православни свештеник!!!
Он је парох цркве у једном изразито четничком месту и има врло симболично име.
Нека проба неко да погоди име и где Богу служи тетовирани српски поп.  Сирома'
Одговори

Свештеник ДАЛИБОР Милошевић, парох цркве у ПРАЊАНИМА, је истетовиран по целом телу.
Одговори

Да се ми вратимо српској прошлости:
Срби су, као што знамо, били радо виђене придошлице код разних народа Европе, а доцније и света.
Једино традиционално и континуирано непријатељство према Србима, уз ретке успоне тих односа, гајили су Немци. Доцније, средином 19 века, ту улогу су преузели Хрвати, што чине и данас. Они су и "конститутивно" прогонили Србе...
Међутим, постоји још један народ који је Србима забранио долазак на територије њихове државе.
Који је то народ и када се то десило?
Одговори

(28-07-2022, 11:21 PM)Бенито Пише:  Да се ми вратимо српској прошлости:
Срби су, као што знамо, били радо виђене придошлице код разних народа Европе, а доцније и света.
Једино традиционално и континуирано непријатељство према Србима, уз ретке успоне тих односа, гајили су Немци. Доцније, средином 19 века, ту улогу су преузели Хрвати, што чине и данас. Они су и "конститутивно" прогонили Србе...
Међутим, постоји још један народ који је Србима забранио долазак на територије њихове државе.
Који је то народ и када се то десило?

Шиптари, од времена Броза '45 до данас

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Не мислим на то. То је било у оквиру заједничке државе.
Један историјски народ и много раније.
Одговори

Пољски Сејм је, 1624. године, забранио даље досељавање Срба у Пољску, "због учесталих преступа које чине".
Пошто су се досељавали српски племићи, са својим људима, тешко је поверовати у ово објашњење.
Пре ће бити да су Срби држали до православне вере, што је засметало римокатоличкој елити у Пољској.
Одговори

Војнике су примали.
Ко је најпознатији Србин који је у средњем веку приступио Пољској војсци?
Одговори

Јаничар Константин Михајловић
Одговори

(30-07-2022, 06:16 AM)пек. Пише:  Јаничар Константин Михајловић

Тако је. Први Србин који је написао мемоаре, барем колико је мени познато.
Одговори

У томе и јесте била поента.
Не могу више да долазе Бранковићи и остала српска господа, да им шири јерес,  али може да долази јаничар да им не шири јерес   5+5
Одговори

Сви овде знамо за напад четника на Страгаре 1943.
Међутим, тек недавно сам чуо комунистичку верзију, коју сада шири један њихов историчар, а засновано на изјавама ''очевидаца'' тзв. народноослободилачком одбору Страгара. Дакле на часну партијску реч ту је дато више изјава, као уосталом и за сваки догашај, и сваког четника.
Како гласи њихова верзија борбе четника и Немаца у Страгарима?
Одговори

(31-07-2022, 12:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  Сви овде знамо за напад четника на Страгаре 1943.
Међутим, тек недавно сам чуо комунистичку верзију, коју сада шири један њихов историчар, а засновано на изјавама ''очевидаца'' тзв. народноослободилачком одбору Страгара. Дакле на часну партијску реч ту је дато више изјава, као уосталом и за сваки догашај, и сваког четника.
Како гласи њихова верзија борбе четника и Немаца у Страгарима?

Можда да су наши случајно запуцали на Швабе  Сирома'
Одговори

Није, много је духовитије...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 49 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним