Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Имам још једно питање...
У само једној држави постоји музејска поставка посвећена Титу. Којој?
Не рачунају се бивше југословенске републике (можда има и тамо, не знам), а не рачуна се ни Србија (не знам да ли има, али кладим се да има...)
Одговори

П.С.
Било је овде, али не могу да нађем, може ли неко да понови:
- Да ли је Олга Луковић Пјановић била члан СКОЈ-а пре рата?
- Да ли је током тата била у Заводу за преваспитање у Смедеревској Паланци?
- Да ли је после рата била удата за хрватског лингвисту, у Загребу, коме је помагала да створи новохрватски, или тако нешто?
И који су докази за све ово?
Пита ме један озбиљан аутор, који би писао нешто.
Одговори

(17-02-2023, 08:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Имам још једно питање...
У само једној држави постоји музејска поставка посвећена Титу. Којој?
Не рачунају се бивше југословенске републике (можда има и тамо, не знам), а не рачуна се ни Србија (не знам да ли има, али кладим се да има...)

Северна Кореја
Одговори

(17-02-2023, 08:32 PM)Београђанин Пише:  
(17-02-2023, 08:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Имам још једно питање...
У само једној држави постоји музејска поставка посвећена Титу. Којој?
Не рачунају се бивше југословенске републике (можда има и тамо, не знам), а не рачуна се ни Србија (не знам да ли има, али кладим се да има...)

Северна Кореја

Да!
Одговори

(17-02-2023, 08:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  П.С.
Било је овде, али не могу да нађем, може ли неко да понови:
- Да ли је Олга Луковић Пјановић била члан СКОЈ-а пре рата?
- Да ли је током тата била у Заводу за преваспитање у Смедеревској Паланци?
- Да ли је после рата била удата за хрватског лингвисту, у Загребу, коме је помагала да створи новохрватски, или тако нешто?
И који су докази за све ово?
Пита ме један озбиљан аутор, који би писао нешто.

Горачићи у Другом светском рату.
Има њена биографија, може да се позове на ту референцу.
ПС а Ти читај књиге, немој да потцењујеш колеге.
Одговори

(17-02-2023, 08:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(17-02-2023, 11:27 AM)Бенито Пише:  
(16-02-2023, 06:50 PM)Бенито Пише:  Који српски часопис је, пре Другог светског рата, важио за најдуговечнији српски лист ( подразумева се приватног карактера, а не они који су били део неке националне установе)?

Лист "Тежак", намењен пољопривреди излазио је од 1869 до 1941. године. (са прекидом 1916-1918)
Свака част!
А који је најстарији српски лист у емиграцији?
Излази и данас.

Амерички Србобран.
Одговори

(17-02-2023, 10:07 PM)Бенито Пише:  
(17-02-2023, 08:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  П.С.
Било је овде, али не могу да нађем, може ли неко да понови:
- Да ли је Олга Луковић Пјановић била члан СКОЈ-а пре рата?
- Да ли је током тата била у Заводу за преваспитање у Смедеревској Паланци?
- Да ли је после рата била удата за хрватског лингвисту, у Загребу, коме је помагала да створи новохрватски, или тако нешто?
И који су докази за све ово?
Пита ме један озбиљан аутор, који би писао нешто.

Горачићи у Другом светском рату.
Има њена биографија, може да се позове на ту референцу.
ПС а Ти читај књиге, немој да потцењујеш колеге.

Нема човек ту књигу, а и живи у Америци.
Да, сад сам се сетио, прочитао сам у књизи.
Одговори

Како је Теби добро...  Јок
Одговори

Ударио брат на брата (додуше не на рођеног) ,Србин на Србина,јунак на јунака,али у Америчком грађанском рату 1861-1865. године.Обојица високи чинови али на две различите стране.Ко су ова два брата ?
Одговори

(18-02-2023, 11:40 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Ударио брат на брата (додуше не на рођеног) ,Србин на Србина,јунак на јунака,али у Америчком грађанском рату 1861-1865. године.Обојица високи чинови али на две различите стране.Ко су ова два брата ?

Та двојица су бригадни генерал Уније Мајкл Милићевић Вилијамс и његов брат пуковник Конфедерације Џорџ Милићевић Мајлс.

Срби су иначе имали и две чете у оквиру војске Конфедерације, 1. стрељачку славонску чету и 2. славонску стрељачку чету,наравно уз учешће и бројних других наших сународника по разним јединицама.Била је ту и Коњевићева чета као део Четвртог пука Европске бригаде која је била део милиције Луизијане.


Ајде још једно пошто на претходно нико није одговорио.

Између 1890. и 1914. године,Срби из неких крајева масовно су похрлили у Америку.Које су то две доминантне географске области из којих су Срби бежали у овом пeриоdу и колико је заправо било Американаца српског порекла закључно са 1917. годином?Имајте у виду да су Американци вршили врло траљаве пописе и да су Србе врло често раздвајали по географским областима а некад их и мешали са осталим Словенима.
Одговори

Из Лике и Црне Горе.
Одговори

ЈВуО, стави извор за ове америчке ђенерале.
Одговори

Који домаћи часопис за историографију је на својој насловној страни у последњем броју ставио фотографију Кондора из 1943. године како гази немачку заставу?
Одговори

(20-02-2023, 03:47 PM)Mitic Пише:  Који домаћи часопис за историографију је на својој насловној страни у последњем броју ставио фотографију Кондора из 1943. године како гази немачку заставу?

Да се нису из Политикиног Забавника за***али?  Јок
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним